ZooMumba recenzja


Macie ochotę zabawy w swoje własne wirtualne zoo? Zobaczcie ZooMumba od Bigpointa, w której będziecie mogli cieszyć się z opieki nad własnymi wirtualnymi zwierzakami i przy okazji zarobić kupę forsy!

zoomumba_1

Idea gry nie powinna was zaskoczyć, bo stajemy się managerem i właścicielem zarazem, swojego wirtualnego zoo. Każdy biznes ma swoją specyfikę, a już w szczególności taki, który opiera się na zarabianiu na zwierzętach. ZooMumba, nie jest chłodnym symulatorem zoo, z nastawieniem na czynnik ekonomiczny, a prostą i przyjemną zabawą w opiekuna oraz kolekcjonera wirtualnych zwierzaków. Czeka nas na mnóstwo atrakcji! Będziemy za równo opiekować się zwierzętami w ramach codziennych aktywności, jak i podczas choroby – tak, niestety zwierzaki mogą chorować. Im bardziej szczęśliwe i zadbane będą nasze zwierzęta, tym więcej odwiedzających, uda nam się przyciągnąć. Więcej odwiedzających to więcej pieniędzy do naszej kasy. Karmienie i mycie zwierząt to jedno, ale będziemy także dbali o czystość klatek i legowisk. Niestety, odwiedzający śmiecą i trzeba będzie za nimi sprzątać. To także wpływa na zyski, więc trzeba generalnie wszystko mieć w zoo w jak najlepszym porządku.

Zaczynamy posiadając dosłownie kilka zwierząt, ale z czasem będziemy ich mieli coraz więcej. W miarę gry i awansowania na wyższe poziomy zoo, ZooMumba otworzy przed nami jeszcze większe możliwości – nowe budynki, nowe zwierzaki, nowe opcje i inne dodatki.

zoomumba_2

Zwierzaków jest bardzo dużo, poczynając od pand, a skończywszy na małpach. Lista jest bardzo długa, a wraz z każdym kupionym zwierzakiem, będziemy mieli coraz więcej kasy z odwiedzin turystów. Oprócz zarządzania zoo, będziemy mogli kontaktować się z innymi graczami online i rozmawiać na temat wydarzeń w grze.

ZooMumba jest bardzo atrakcyjna wizualnie, jak na grę 2D, a już w szczególności powinna trafić do gustu młodszym graczom. Co prawda, widać wyraźnie, że gra ma te kilka lat na karku, ale nie sądze, by w tym wypadku grafika była najważniejsza. Zwierzaki wyglądają bardzo sympatycznie i przyjemnie, a interakcja z nimi to prawdziwa przyjemność. Interfejs został przystępnie zaprojektowany, na tyle, że gracze w młodszym wieku nie powinni mieć jakichkolwiek trudności w obsłudze gry.

Nie jestem raczej fanem zakupów w grach, ale zdarzało mi się kupować konto premium czy pojedyncze przedmioty. Robiłem to jednak po kilku tygodniach zabawy z daną grą.Mikropłatności oferują graczom szeroką gamę pomocnych przedmiotów, które ułatwiają opiekę nad lokatorami zoo. Przyśpieszają różne procesy, odblokowują dostęp i standardowo, grają na naszej cierpliwości.

ocena_3_recenzja_gdp
Zalety
Nie ma to jak własne zoo!
Oryginalny pomysł
Przyjemne zwierzaki

Wady
Na dłuższą metę powtarzalna
Nie dla każdego

 

Werdykt
ZooMumba może nie jest szczytem techniki, ale oferuje przyjemny i całkiem oryginalny pomysł. Zdaje sobie sprawę, że nie podejdzie wszystkim graczom, ale ZooMumba potrafi zrelaksować pomimo kilku lat na karku. Zarządzanie zoo i opieka nad zwierzętami jest powtarzalna, ale gra posiada jednak wystarczającą ilość zalet, by poświęcić jej przynajmniej 5-10 minut. ZooMumba nie wymaga klienta i jest dostępna przez przeglądarkę za darmo.

ZooMumba recenzja
3 (60%) 1 vote
rappelz_3
Rappelz recenzja

Rappelz to kolejna gra MMORPG do pobrania za darmo, prosto od Gpotato, znanego z różnych gatunkowo produkcji. Czy jest to...

Zamknij