Hero Zero recenzja


Hero Zero, czyli komiczne początki aspirującego super-bohatera. Najpierw jednak, musimy wydobyć go ze skrajnej biedy! Grę można pobrać na urządzenia mobilne, jak i grać w przeglądarce.

zero_hero_4

Hero Zero przenosi graczy do wirtualnego super bohatera. Rzecz w tym, że startujemy od zero. Dosłownie od zera. Nie mamy nawet pracy, czy pieniędzy na ubranie. Na misje ratowania ludzkości, wybieramy się mając na sobie bieliznę i bez butów. Jak na prawdziwego super bohatera przystało, nasz pierwszy kombinezon, dostaniemy w…lumpeksie z używaną odzieżą?…Początkowe misje nie są specjalnie ambitne, bo rozprawimy się z agentem ubezpieczeniowym, a potem, z bandą rozwydrzonych małolatów. Cóż, jak widać, nasz początkujący super bohater, musi na kimś trenować. Każda z misji to zastrzyk doświadczenia i pieniędzy (czasami nawet i przedmiot!), czyli możemy w grze znaleźć, jakieś drobne elementy RPG. Z resztą nie tylko takie, bo pieniądze przeznaczamy na zakup niezbędnego ekwipunku – za pierwsze pieniądze, kupiłem szlafrok, klapki, kalkulator i miotełkę do kurzy (dodaje do współczynników i obrażeń). Z każdym osiąganym poziomem, nasza postać będzie coraz silniejsza – dostajemy 2 punkty umiejętności do rozdysponowania pomiędzy 4 podstawowe współczynniki: Siłę, Inteligencję, Kondycję oraz Intuicję. Walutą premium są oponki, przyśpieszając wszystkie misje, jakie wykonujemy podczas gry.

zero_hero_2

Wszystkie dostępne misje, trwają określony czas, który musimy upłynąć do końca – potem misja kończy się sukcesem, a my możemy odebrać nagrodę. Podobny system mieliśmy już okazje spotkać, przy okazji wielu darmowych gier, jak choćby Operation X. By nie było nam zbyt wygodnie, gra opiera się także o ograniczenia w postaci paska energii, którym kupujemy większość aktywności podczas gry. Nie muszę dodawać, że nie znoszę tego rozwiązania, a jest niestety ono praktycznie standardem, na przykład na Facebooku. Naszego początkującego super herosa, trenujemy w jego garażu, gdzie można znaleźć stosy ekwipunku niezbędnego do jego rozwoju. Poprawa inteligencji, intuicji, kondycji i siły – właśnie tak tworzą się legendy! Możemy stopniować jednostki treningowe, ale tylko podstawowa jednostka jest dostępna za darmo – za resztę trzeba płacić oponkami. Hero Zero została zrobiona bardzo solidnie, co widać na przykładzie zrzutów ekranu.

zero_hero_3

Jeśli graliście w Shakes & Fidget, powinniście w mig załapać konwencję Hero Zero. Grafika jest komiksowa, stylizowana na karykaturę, a nie typową opowieść o super-bohaterach. Nie mam od tej strony grze wiele do zarzucenia, chociaż dźwięk pojawia się w niej, jedynie okazjonalnie. Mikropłatności to standardowy podział na dwie waluty – monety oraz płatne oponki. Właśnie oponki przyśpieszają wszystkie procesy w grze i zwyczajową otwiera przed nami wszystkie zamknięte wcześniej drzwi. Poza tym, istnieje możliwość zakupu 3 typów wspomagaczy – misji, umiejętności i pracy. Wspomagacze zwiększają o 50% współczynniki, skracają czas trwania misji o połowę lub zwiększają nagrodę za misję.

zero_hero_1

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Oryginalny pomysł
Przyjemna grafika
Świetne spolszczenie
Udany pożeracz czasu

Wady
Mnóstwo ograniczeń związanych z mikropłatnościami
Powtarzalna

 

Werdykt
Hero Zero to bardzo zabawna i nieźle zrealizowana gra przeglądarkowa za darmo, która oferuje zdecydowanie więcej, niżeli się to może wydawać. Kolorowa, stylizowana na karykaturalny komis grafika i mnóstwo humoru to chyba największe zalety gry – pod tym względem, przypomina trochę Shakes & Fidget. Z drugiej strony znajdują się mikropłatności o graniczenia z nimi związane, tak jak ten przeklęty pasek energii – kiedy z niego zrezygnują?! Aktualnie gra w nią ponad 10 milionów graczy z blisko 12 krajów, dlatego osiągnęła spory sukces. Jakieś pytania? Nie? To zapraszam do bezpłatnej gry w waszej przeglądarce.

Hero Zero recenzja
4 (80%) 1 vote
warframe_3
Warframe recenzja

Warframe to kooperacyjna, darmowa strzelanka science-fiction, która przenosi nas w odległą przyszłość, w dalekie zakątki galaktyki. Warframe możecie pobrać za...

Zamknij