The West recenzja


The West, to popularna symulacja kowboja, łącząca zarówno strategię, jak i grę RPG. Innogames, znane z Grepolis, oraz Plemion, stworzyło całkiem udaną darmową grę na przeglądarkę.

west_3

The West polega na zdobywaniu punktów doświadczenia, pieniędzy i rozwijania postaci kowboja. Gra w dość oryginalny sposób łączy symulacje RPG z Kowbojem w roli głównej, oraz gry strategicznej, choć w nieznacznej mierze. Elementy RPG to wykonywanie różnego rodzaju misji, w pogoni za punktami doświadczenia oraz pieniędzmi – podstawową walutą są dolary. Kowboje byli także rolnikami i parali się prostą pracą przy zbiorze bawełny, mieleniu kawy, czy łowieniu ryb. Nie dajcie się jednak zwieść, to, że gramy jakimś kowbojem, nie znaczy, że będziemy toczyć non stop pojedynki, jeden na jednego, w samo południe. To także czeka nas w The West. Różnorodność misji robi wrażenie, choć muszę przyznać, że są to w zasadzie dość powtarzalne czynności, które wykonujemy w różnych miejscach na mapie przygód. Aby wykonać daną misję, trzeba przedostać się określone miejsce – na początku nie zajmuje to zbyt wiele czasu, z racji przyznanego nam bonusu do poruszania się.

west_2

Potem jednak, podróżowanie może zabrać nam bardzo dużo czasu, o czym radzę pamiętać. Grafika? Nie spodziewajcie się spektakularnej grafiki 3D, bo The West prezentuje się raczej przeciętnie, nawet jak na grę 2D. Widać niestety upływający czas, choć gra spełnia swoje zadanie łącząc cechy gry fabularnej i strategii. Elementy strategiczne są z pewnością oryginalne – nasz dzielny kowboj, może nabyć na własność własne miasteczko! W ten sposób, otwierają się przed nami różne korzyści i ciekawe bonusy – możemy nabyć lepsze przedmioty, możemy spać za darmo w pokojowym hotelu i korzystać z banku. Praktycznie rzecz biorąc, normalne gra, na pewnym poziomie rozwoju, nie jest możliwa bez własnego miasteczka. Zakup będzie nas kosztował 300 dolarów i 80 punktów energii.

west_1

Kolejna sprawa, to pojedynki PvP przeciwko innym graczom online. Są to w praktyce duele jeden na jednego, z pomocą broni, ale i na pięści (wszystko zależy od broni, jaką w danej chwili dysponujemy). By pojedynek mógł się odbyć, trzeba jeszcze spełnić określone warunki – musimy być członkiem miasta, które zatrudnia grabarza, oraz (co całkiem logiczne) nie możemy walczyć z graczem, aktualnie śpiącym w hotelu.

Mikropłatności są związane z dodatkową walutą premium, czyli bryłkami złota. Za jego pomocą, możemy kupić przedmioty wyjątkowej jakości i przede wszystkim kupić konto Premium (działa tylko przez określony czas). Idea działania konta, w zasadzie jest identyczne, jak w innych grach za darmo – dostajemy bonusy podczas części z podejmowanych przez nas czynności. Ma to z oczywistych względów bardzo duży wpływ na rozgrywkę.

ocena_3_recenzja_gdp

Zalety
Gra RPG i strategia w jednym
Cała po polsku

Wady
Niezbyt zachęcająca grafika
Mikropłatności

 

Werdykt
The West wydaje się całkiem sensowna, ale widać, że ma na karku ładnych kilka lat. Niestety, wiąże się to z wieloma przestarzałymi rozwiązaniami oraz słabą grafiką. Jeśli nie rozglądacie się za czymś o powalającej grafice, gra może wam podejść, bo łączy całkiem udanie grę strategiczną i RPG. Od tego samego producenta, wolę zdecydowanie Grepolis. Wspominałem, że jest w całości po polsku i bez ściągania?

The West recenzja
3 (60%) 1 vote
neverwinter_1_mgdp
Dungeon & Dragons Neverwinter recenzja

Dungeon & Dragons Neverwinter to najnowsza darmowa gra MMORPG, związana z czwartą edycją Dungeons & Dragons. Neverwinter grozi wielkie niebezpieczeństwo...

Zamknij