Wesoła Osada recenzja


Wesoła Osada, czyli w oryginalnej wersji Happy Tale, przenosi nas w świat zmagań Celtów z Rzymianami. Humor, angażująca rozgrywka i świetna komiksowa grafika oraz wiele opcji społecznościowych.

happy_tale_2

GRA NIE ISTNIEJE

Jako fan komiksów o przygodach Gala Asteriksa, z dużym zainteresowaniem zacząłem testy Wesołej Osady, spodziewając się czegoś w stylu bezpłatnej strategii Travian. Co zastałem w praktyce? Dostajemy pod swoją opiekę, celtycką osadę, która właśnie została uwikłana w walkę z Imperium Romanum. Podstępni Rzymianie chcą podbić wszystko i wszystkich, ale nasza osada trzyma się dzielnie! Rozbudowujemy ją i chronimy przed zagrożeniami. Konkretnie, rozgrywka polega na wykonywaniu zadań i powiększaniu osady. Zbieramy wyskakujące pieniążki, punkty doświadczenia, karczujemy las, porządkujemy okolicę czy nawet sadzimy własne warzywa i owoce! Pozyskiwanie żywności jest ważnym elementem rozgrywki. W ten sposób, Wesoła Osada ma trochę w sobie z gier farmerskich, jak My Little Farmies czy Goodgame Big Farm. Na pewno cała oprawa audiowizualna stoi na wysokim poziomie i bez wątpienia jest to najmocniejsza zaleta tej produkcji Free to Play. Poza tym, określenie Wesołej Osady typową grą strategiczną online jest troszkę na wyrost, chociaż jest ona zbliżona do wielu popularnych gier społecznościowych online.

happy_tale_3

Dlaczego? Mechanika rozgrywki jest oparta o nasze konkretne działania, czyli na przykład, zbieranie plonów, uruchomienie budynków produkcyjnych, czy wyrąbanie drzew w okolicy – wszystkie te czynności wymagają naszego działania. Paliwem wszystkich czynności w grze jest pasek energii, który zdążyliśmy już znienawidzić przy okazji innych darmowych gier dostępnych online. Gdy pasek się wyczerpie, zostajemy postawieni przed dylematem – wydawać pieniądze czy może skorzystać z opcji społecznościowych i poprosić znajomych o pomoc? Najlepiej oczywiście wykorzystywać wszystkie mechanizmu gry, by unikać mikropłatności na ile to tylko możliwe! Ponieważ opcji społecznościowych jest niemało; można albo pewne rzeczy przeczekać albo poprosić o wspomnianą pomoc. Poza tym, im więcej posiadamy przyjaciół w grze, tym z większą łatwością będziemy odblokowywać kolejne rzeczy w grze.

happy_tale_1

W miarę awansu na wyższe poziomy, odblokujemy większą ilość budynków i dodatków, którymi rozbudujemy naszą małą wioskę. Zaczynamy w małym skrawkiem ziemi, ale gdy się rozejrzycie, zobaczycie więcej obszarów do wykupienia. Jak wielka może być nasza osada? Jeszcze podczas samouczka, dowiecie się więcej, gdy odwiedzicie włości swojego sąsiada NPC.

Wesoła Osada
jest wyjątkowo barwna i kolorowa do bólu. Przejrzysta i wysokiej jakości grafika, przyjemna muzyka, będą umilać nam przyjazną rozgrywkę. Możemy podziwiać, bardzo dobrze wykonane postacie i płynne animacje, a co najważniejsze, gra jest na tyle przystępna, że gracze w każdym możliwym wieku powinni dać sobie radę. Ogólna jakość gry, powinna was przy niej zatrzymać, chyba że nie pójdzie wam jej powtarzalność i brak większych wyzwań.

GRA NIE ISTNIEJE

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Oprawa audiowizualna
Przyjemny humor
Jakość
Elementy społecznościowe

Wady
Pasek energii irytuje
Dość powtarzalna

 

Werdykt
Nie mogę odmówić grze uroku i przyjemnej rozgrywki, pomimo pewnej powtarzalności i wtórności samej gry. Biorąc pod uwagę jednak jej jakość i humor, jestem zdania, że to jedna z ciekawszych strategii społecznościowych dostępnych na Naszej Klasie i Facebooku. Dodatkową zaletą będzie wersja mobilna, nad którą, w pocie czoła, pracują właśnie deweloperzy. Zobaczcie więcej na temat gry Wesoła Osada!

Wesoła Osada recenzja
5 (100%) 1 vote
s4_league_3
S4 League recenzja

S4 League to dynamiczna futurystyczna strzelanka w klimatach mangi i anime. Może najlepsze lata ma już za sobą, ale wciąż...

Zamknij