War Commander recenzja


War Commander to znana na Facebooku gra strategiczna online za darmo, autorstwa studia Kixeye, znanego z Backyard Monsters. Macie ochotę na coś innego niż przy okazji innych przeglądarkowych strategii.

war_commander_3

Nie oszukujmy się – każdy chyba próbował gier na Facebooku i choć boom na tego rodzaju gry się niedawno skończył, wciąż można pograć w coś ciekawego na tym portalu społecznościowym. Jedną z takich pozycji są produkcje studia Kixeye, znanego głównie ze strategii online, Backyard Monsters. War Commander to przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego, która wyróżnia się na tle innych produkcji na Facebooku. Zaczynamy od walki i przejęcia naszej przyszłej bazy. Po krótkiej walce odbijamy i naprawiamy budynki, a następnie naszą bazę rozbudowujemy o kolejne obiekty. Warto zwrócić uwagę, że gra posiada rozwiązania zbliżające ją do pudełkowych gier RTS – możemy śmiało kontrolować jednostki i bezpośrednio kształtować taktykę podczas walki. Samouczek będzie nam towarzyszył podczas pierwszych minut w War Commander i w zasadzie nie zaskakuje on niczym nowym. Co prawda gra jest w języku angielskim, ale nie wydaje mi się, by ktokolwiek miał problem z zapoznaniem się mechaniki rozgrywki – w końcu ma się tą intuicję! Nasze wojska będziemy wysyłać w różne miejsca na mapie, nękając atakami pobliskich graczy.

war_commander_2

Oni mogą robić, to samo, dlatego musimy pomyśleć o mocnej armii. Jak w innych grach strategicznych online, najważniejsza jest jednak gospodarka i system generowania surowców. Praktycznie wszystkie współczesne strategie online, na czele z Settlers Online, Forge of Empires czy Anno Online, wymagają odpowiedniej polityki zarówno gospodarczej, jak i wymieniającej z naszej obecności w społeczności z innymi graczami. Na tym polu możemy bez problemu kontaktować się z wieloma użytkownikami Facebooka i zapraszać ich do znajomych, by mieć z tego tytułu różne bonusy. Praktycznie wszystkie gry znane z Facebooka są w znacznym stopniu oparte o aktywność społecznościową, dlatego nie inaczej jest w wypadku War Commander.

War Commander wygląda w porządku, chociaż nie jest to gra nowa. Wiele daje na pewno powiększenie i gra na pełnym ekranie – można się poczuć zupełnie, jak w jakiejś retro strategii komputerowej. Pole bitwy obserwujemy używając rzutu izometrycznego, dzięki czemu możemy podziwiać w grze fałszywe 3D.

war_commander_2

Bardzo dobrze prezentuje się warta audio gry, która opiera się na futurystycznej muzyce w tle, strzałach i wybuchach, czyli wszystkiego, co towarzyszy wojnie! Za codzienne logowanie dostajemy premie w postaci dodatkowych jednostek, dlatego opłaca się pamiętać o tej grze. Za każdym razem istnieje możliwość wylosowania dodatkowych nagród i bonusów. Pora na mikropłatności, które są kluczem do szybkiego progresu i prawdziwej potęgi. O ile analiza dostępnych opcji premium nie wprowadza nic, czego nie widzieliśmy przy okazji gier strategicznych online, tak spotkałem się z wieloma opiniami, że gra nalicza płatności sama i to automatycznie, bazując na danych z karty kredytowej. Spotkałem się z takimi głosami w sieci i jeśli to prawda, to na pewno nie czuję się zachęcony do płacenia za cokolwiek.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Niezła grafika
Innowacje
Bierzemy aktywny udział w walce
Jedna z ciekawszych gier na Facebooku

Wady
Mikropłatności
Błędy w grze

 

Werdykt
War Commander oferuje bardzo solidnie zrealizowaną rozgrywkę w oparciu o Facebooka i muszę przyznać, że należy do grupy ciekawszych strategii, jakie tam widziałem. Studio Kixeye bez wątpienia wie, jak tworzyć udane i całkiem oryginalne produkcje na przeglądarkę, co miałem okazje podziwiać przy okazji Backyard Monsters. Co prawda gra ma błędy i nie do końca pewne rozwiązane płatności, ale warto rzucić na nią okiem – nie wydawajcie po prostu na nią pieniędzy albo weźcie sobie po prostu do serca, co napisałem w recenzji.

War Commander recenzja
4 (80%) 1 vote
avengers_alliance_2
Avengers Alliance recenzja

Avengers Alliance to świat superherosów związanych z komiksami Marvela. Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk to tylko pierwsze z brzegu postacie,...

Zamknij