War2 Glory recenzja


War2 Glory to kolejna produkcja strategiczna online za darmo, która rozgrywa się w czasach II Wojny Światowej. Po polsku i w oknie przeglądarki.

war2_glory_1

Po wielu godzinach spędzonych w War Thunder i World of Tanks, tym razem możemy przenieść się w odmęt bardziej strategicznej rozgrywki. Podobnie, jak to ma miejsce w Wargame 1942 będziemy tworzyć od podstaw własne miasto, skoncentrowane na produkcji wojennej. Nasza wojenne miasto zostało podzielona na 2 części. Z jednej strony, zarządzamy jego częścią produkcyjno-przemysłową, a z drugiej, częścią związaną z budowaniem i administrowaniem armią. War2 Glory opiera się na 4 zasobach, które są kluczem do dominacji na naszym serwerze. Potrzebujemy żywność, stal, ropę i rzadkie metale – niezbędne do produkcji zarówno armii, jak i kolejnych budynków. Niezbędna będzie zarówno inwestycja w kolejne budynki, jak i rozbudowa kopalni i całej infrastruktury odpowiedzialnej za generowanie surowców. W grze znajdziemy także drobne elementy RPG, które są związane z oficerami dowodzącymi naszymi armiami. Możemy wyposażać ich w przedmioty, dzięki czemu są w walce jeszcze mocniejsi, ale ze względu na system walki, niestety nie odgrywają takiej roli, jak bohaterowie w Iron Grip: Marauders, a bardziej jak herosi znani z Terra Militaris.

war2_glory_2

System walki sprowadza się do tekstowego pojedynku pomiędzy graczami, który raczej głowy nie urywa. Czyli jesteśmy skazani na przyglądanie się rezultatom naszego pojedynku już bez naszego udziału. Chciałoby się zdecydowanie więcej, ale niestety będziemy musieli poczekać na to przy okazji innej gry rozgrywającej się podczas II Wojny Światowej.

Menu gry zostało sprawnie i mądrze zrealizowane, a ponieważ War2 Glory został nieźle spolszczony, interakcja z grą jest prosta oraz bardzo wygodna. Polecam użycie opcji gry na pełnym ekranie – od razu robi się lepiej! Niestety, grafice niewiele to pomaga, bo widać wyraźnie upływający czas. Raczej jest to ta sama generacja darmowych strategii, jak stary hit Imperia Online czy wspomniany Wargame 1942, a nawet Supremacy 1914.

war2_glory_3

Jak w innych darmowych grach do pobrania – i nie tylko – mikropłatności stanowią główne źródło zarobków twórców tej War2 Glory. Wszystkie transakcje premium zostały oparte o walutę premium – diamenty – będące kluczem do prawdziwej potęgi. Sensowność kupna czegokolwiek warunkuje na ile podoba się komuś dana gra, dlatego niech każdy podejmie decyzje sam. Ja bym się albo wstrzymał albo nie płacić w ogóle. W końcu, jak jest sens wydawać pieniądze na coś do czego nie czuje się większego przekonania?

ocena_3_recenzja_gdp

Zalety
Rozbudowana
Sensowne spolszczenie
Klimacik II WŚ


Wady

Niewiele innowacji
Grafika mogłaby być lepsza
Nudnawa

 

Werdykt
Mechanizm rozgrywki został oparty o wiele standardowych rozwiązań znanych z innych darmowych gier strategicznych, jak np. Ikariam czy Goodgame Empire. Pod wieloma względami jednak, odbiega od bardziej nowoczesnych rozwiązań, dlatego bliżej jej do wspomnianej Wargame 1942 niżeli do nowszych produkcji w tym gatunku. Pierwsze, nie koniecznie dobre wrażenie, trochę mija, dlatego jest szansa, że gra wam się spodoba. Nie nastawiajcie się jednak, na jakość na poziomie Settlers Online lub Anno Online.

War2 Glory recenzja
3 (60%) 1 vote
ghost_reckon_online_1
Ghost Recon Phantoms recenzja

Ghost Recon Phantoms jest produkcją dla wszystkich fanów bezpłatnych strzelanek do pobrania. Grę wydało studio Ubisoft, które znamy między innymi z...

Zamknij