Urban Rivals recenzja


Szukacie czegoś zarówno na komputer, jak i na urządzenia mobilne (iOS, Android) do pobrania za darmo? Urban Rivals to cross-platformowa gra karciana spełniająca te cechy i w dodatku, dostępna w języku polskim.

urban_rivals_2

Chyba każdy szanujący się gracz ma na swoim koncie, kontakt z grami karcianymi i nie chodzi mi tutaj, o pasjansa, ale o gry kolekcjonerskie online lub w realu. Urban Rivals przenosi nas do brutalnego świata konfliktów ulicznych. Odpowiedź na to, kto będzie rządził ulicą jest cały czas otwarte, ponieważ sama gra, opiera się przede wszystkim na pojedynkach pomiędzy graczami. Zanim jednak będzie okładać się online z żywymi przeciwnikami, czeka nas krótki, (ale treściwy) kilku minutowy filmik wyjaśniający podstawy rozgrywki. Potem przechodzimy do fazy wyboru imienia i stylu gry, jakie odpowiada nam najbardziej – wybór sprowadza się do wytypowania jednej z trzech strategii. Możemy wybrać Kontrolę (defensywny), Czystą Siłę (ofensywny) oraz Powolna Śmierć (zaskoczenie). W zależności od decyzji, dostaniemy specjalny zestaw 8 kart. Potem przechodzimy do naszych pierwszych walk, podczas których okazuje się, że każda karta jest w praktyce bohaterem/postacią.

urban_rivals_1

Mecz/starcie nie należy do skomplikowanych, jest dużo prostszy np. od tego, co widzieliśmy w Duel of Champions. Najpierw, obaj gracze otrzymują po 4 karty z każdej z talii. Potem wybieramy karty, które będą brały udział w poszczególnych rundach pojedynku – trzeba wziąć pod uwagę zalety i wady kart. Pojedynek trwa równo 4 rundy, dlatego jak na grę karcianą, wszystko odbywa się błyskawicznie. Nasz wpływ na grę, nie ogranicza się jedynie do wyboru kart, bo możemy także wykorzystać specjalne Pillz. Co to takiego? Tajemnicza substancja, dodaje naszym kartom potężne bonusy do obrażeń. Możemy ich użyć w dowolnym czasie i nie rzadko ich właściwie wykorzystanie, zadecyduje o wygranej potyczce. Po zakończeniu walki uczestnicy zostają nagrodzeni punktami doświadczenia – zwycięstwo oznacza o wiele większy zastrzyk doświadczenia. Bohaterowie/karty awansują maksymalnie do 5 poziomu, a z każdym poziomem, stają się coraz bardziej zabójczymi maszynami do zabijania. Zmienia się także wygląd kart na bardziej spektakularny.

urban_rivals_3

W Urban Rivals jest dostępne, ponad 400 kart, przyporządkowanych do 23 klanów. Każda z kart przedstawia postać, a ta posiada 2 podstawowe charakterystyki – siłę ataku i zadawane obrażenia – oraz dodatkową umiejętność i/lub bonus. Każdy klan charakteryzuje się własnym stylem walki jak i unikalnym wyglądem. W początkowych etapach jest ich dostępnych stosunkowo mało, ale w miarę wygrywania kolejnych bitew, dostajemy możliwość zdobycia nowych kart. Bardzo ciepło mogę wyrazić się na temat grafiki, która w Urban Rivals inspirowana jest amerykańskimi komiksami i kreskówkami. Karty są bardzo fajnie narysowane, chyba każda odręcznie i przez rożnych artystów. Nie jest to ten poziom, co Duel of Champions, ale wciąż niezły.

Jak inne gry za darmo, Urban Rivals oferuje mikropłatności, będące w praktyce formą wyciągania pieniędzy od graczy na karty. Tak, możemy kupić różne paczki z kartami i w ten sposób, radzić sobie zdecydowanie lepiej podczas pojedynków. Jak wpływa to na rozgrywkę? Bardzo. Podczas gry w Urban Rivals, gracze otrzymują dwie waluty. Pierwsza, podstawowa to Clintz, druga, to Kredyty, czyli waluta premium. Clintz’y zdobywamy, poprzez codzienne potyczki, sprzedawanie kart i walkę w turniejach. Kredyty można dostać przez mecze rankingowe, turnieje lub kupić je za prawdziwe pieniądze. Używając obu walut, da się nabyć potężne paczki z kartami, ale właśnie paczki dostępne za Kredyty gwarantują karty o wielkiej sile.

Urban Rivals na Google Play
Urban Rivals na iTunes

ocena_4_recenzja_gdp
Wady
Komiksowa grafika
Prostota
Elementy gry fabularnej

Zalety
Mikropłatności

 

Werdykt
Urban Rivals jest bardzo przystępną i prostą grą, ale jednocześnie przyjemną i relaksującą. Komiksowa grafika i dość uproszczona rozgrywka, wciągnie przede wszystkim fanom szybkich gier karcianych. Gracze szukający czegoś więcej, raczej zawiodą się, bo każdy mecz to zaledwie kilka minut. Wobec innych karcianek dostępnych online, których nie ma zbyt wiele, jest kuszącą ofertą. Osobiście bardziej wolę Duel of Champions, ale są gusta i guściki…Aha i nie zapomnijcie, że oprócz przeglądarki, możecie też grać na smartfonie i tablecie (iOS i Android).

Urban Rivals recenzja
4 (80%) 1 vote
age_of_empires_online_1
Age of Empires Online recenzja

Kto nie pamięta Age of Empires? Legendarna seria gier strategicznych ma swojego reprezentanta w modelu free to play, Age of...

Zamknij