Uptasia recenzja


Uptasia to najnowsza gra online wydana przez studio Upjers, znane z My Free Zoo lub My Little Farmies. Połączenie gry w wyszukiwanie obiektów i budowanie własnego miasta? Czemu nie?! Za darmo i bez pobierania.

uptasia_2

Studio Upjers znamy dość dobrze za sprawą mniej lub ostatnio bardziej udanych darmowych gier online. Zajmowaliśmy się handlem złomem w Garbage Garage, opiekowaliśmy się własnym zoo w My Free Zoo i staraliśmy się stworzyć sensowne gospodarstwo w My Little Farmies. Tym razem będziemy tworzyć własne miasto i w międzyczasie poszukiwać ukrytych obiektów. Oryginalne połączenie, jak na grę online, nie sądzicie? Akcja gry nie rozgrywka się współcześnie, bo zostajemy przeniesieni w XIX wiek. Rozpoczynamy jednak od samouczka, który objaśnia nam podstawy rozgrywki. Jest on stosunkowo krótki, ale ponieważ gra jest dostępna w języku polskim, bardzo szybko wyłapiemy, o co chodzi podczas rozgrywki. Nasze zadania będą polegały na rozwijaniu miasta, wraz z miejscami takimi jak fabryki, piekarnie, stolarnie, kopalnie, restauracje czy nawet kwiaciarnie czy fabryki makaronu. To tylko niewielka część wielkiej listy budynków, które możemy zbudować podczas gry. Naszym dochodem będzie sprzedaż różnych produktów, poruszających się po targu ludziom. W międzyczasie możemy wysłać naszą postać (bohaterką gry jest pewna przyjazna pani), by wyrąbała kilka drzew i wydobyła trochę kamienia (jestem za równouprawnieniem, więc radował mnie ten widok). Im więcej posiadamy dukatów i rubinów, tym lepiej dla nas, szczególnie mam tu na myśli rubiny, które są walutą premium.

uptasia_1

Nowe poziomy związane z rozgrywką polegającą w szukanie obiektów, są odblokowywane przez zakup nowych budynków. Jeśli nie graliście nigdy w gry „szukaj obiekt”, już śpieszę wyjaśnić, że polegają one na odnalezieniu na obrazku wybranych przedmiotów/stworzeń, w określonych ramach czasowych. Czy to śpiący kot, pułapka na myszy, stara miotła czy coś jeszcze innego, musimy wszystko odnaleźć nim minie określony z góry limit czasu. Do tego typu gier, trzeba mieć bez wątpienia naprawdę „dobre oko”. Im szybciej skompletujemy dany poziom, tym więcej otrzymamy pieniędzy. Możemy poza tym pobawić się w bicie kolejnych rekordów czasowych – zabawa jest przednia i zupełnie niezobowiązująca!

uptasia_3

Kilka ostatnich gier stworzonych przez Upjers wygląda coraz lepiej, szczególnie, że mam w pamięci niezbyt atrakcyjne ich dzieła, jak Rakard Kingdoms czy Kapi Hospital. O ile można czasami wybaczyć grafikę, jak w kultowym OGame, tak trudno już wybaczyć wtórną rozgrywkę. Uptasia wygląda naprawdę bardzo dobrze i widać, w jakości zarówno grafiki, jak i muzyki. Włączając funkcję pełny ekran, możemy podziwiać wysoką rozdzielczość w oknie swojej przeglądarki. Jeszcze bardziej podoba mi się muzyka i dźwięk, którego działanie relaksacyjne, wprawi w nas nastrój spokoju i odprężenia.

Mikropłatności opierają się na dwóch walutach, a konkretnie dukatach i walucie premium, rubinach. Za pomocą rubinów można otrzymać ekskluzywne opcje i przedmioty, dekoracje, przyśpieszać rozbudowę i mieć dostęp do innych pomocnych opcji. Uptasia oferuje raczej bardzo typowe rozwiązania pod tym kątem.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika i muzyka
Oryginalne połączenie gatunków gier
Ogólna jakość

Wady
Mikropłatności

 

Werdykt
Po udanych My Little Farmies i My Free Zoo, mogę z czystym sumieniem podsunąć wam Uptasia, oryginalną produkcję dostępną za darmo w przeglądarce. Sądzę, że połączenie gry ekonomicznej, bazującej na rozwijaniu miasta z zabawą w wyszukiwanie obiektów to ruch w dobrą stronę, choć nie koniecznie każdemu podejdzie taki model rozgrywki. Widać wyraźnie, że Upjers wydaje i obsługuje coraz lepiej zrealizowane gry, na co przykładem jest Uptasia. Gra jest dostępna w przeglądarce, zatem nie wymaga ściągania.

Uptasia recenzja
4 (80%) 1 vote
realistyczny wygląd aut zasługuje na uznanie!
Najlepsze gry wyścigowe do pobrania

Najlepsze gry wyścigowe do pobrania za darmo na komputery, smartfony i tablet. Zapraszamy na przegląd jedynych i niepowtarzalnych tytułów, które...

Zamknij