United Eleven recenzja


United Eleven to bezpłatny multiplatformowy manager piłkarski dostępny za darmo zarówno na komputery, jak i na urządzenia przenośne (telefony, tablety).

united_eleven_1

Grę wydało studio Nexon, znane z wielu darmowych gier, takich jak Vindictus, MapleStory czy Dragon Nest. Twarzą gry, jest nie byle kto, bo sam Carlo Ancelotti, czyli jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii piłki nożnej. Zastanawiacie się pewnie, po co kolejny manager piłki nożnej? United Eleven zostało oparty w całości o licencje FIFPro, co w praktyce oznacza, że mamy dostęp do 50 tysięcy istniejących zawodników i oryginalne nazwy najbardziej znanych drużyn z ważniejszych lig europejskich! I właśnie to jest pierwsza podstawową różnicą pomiędzy United Eleven, a Goalunited czy Top Eleven. Wszyscy zawodnicy reprezentowani są przez statystki oraz autentyczne zdjęcia, przez co wrażenia z gry są zdecydowanie głębsze niż w wypadku konkurencji. Brakuje wam podglądu meczu w darmowych managerach? W United Eleven możemy obserwować każdy z meczy! Co prawda w formie prostej symulacji z kulkami, ale bez wątpienia jest to tak przyjemnie zrobione, że można wsiąknąć w grę i to na wiele godzin! Wyzywanie innych graczy czy może jeden z dziennych meczy? Wybór należy do nas.

united_eleven_3

W grze znajdziemy praktycznie wszystkie opcje, które pozwalają zarządzać własnym klubem piłkarskim. Możemy modyfikować na różne sposoby ustawienie, skład, polityką transferową, wyzywać innych graczy na mecze, aranżować treningi wg. własnego pomysłu etc. Zanim jednak przejdziemy do wszystkich tych zajęć, czeka nas nauka podstaw, w towarzystwie Ancelottiego. Wytłumaczy on wszystko, od początku do końca, a że United Eleven jest dostępna po polsku, nie powinniście mieć problemów podczas samouczka i po nim. Wszystko jest przystępnie wyjaśnione, a menu zaprojektowane tak sprawnie i przejrzyście, że można się domyślić samemu. W razie problemów istnieje jednak dział pomocy. Warto także dodać, że w grze nie ma ani trochę zabaw w wykupywanie coraz większego stadionu, ośrodku treningowe – tutaj chodzi przede wszystkim o piękno i futbol!

united_eleven_2

United Eleven wygląda rewelacyjnie! Prostota i przejrzystość oraz bardzo zachęcająca oprawa graficzna, są zaletami samymi w sobie. Statystki nie straszą, a gra zachęca także zdjęciami autentycznych piłkarzy. W zależności od waszego wyboru, możecie grać w przeglądarce lub na urządzeniach przenośnych, ale w wypadku gry na telefonie lub tablecie, nie pobieramy aplikacji. By zagrać trzeba wejść na stronę internetową przy użyciu swojego urządzenia mobilnego i zalogować się. Szczerze mówiąc, nie spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem. Wewnętrzny sklep oferuje zarówno zakup nowych graczy, jak i różne rodzaju bonusy, trwające przez określony czas. Możemy błyskawicznie zregenerować kondycję drużyny, zakupić zestawy soków czy kupić pakiet różnych przedmiotów, kart treningowych i taktycznych. Czy warto, musicie zdecydować sami.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Najlepszy manager piłkarski Free to Play!
Emocjonujące mecze!
Grafika
Skupienie się na trenowaniu i meczach
Prostota i wygoda
Polska wersja językowa

Wady
Przydałaby się aplikacja natywna…

 

Werdykt
Nexon postarał się, by stworzyć najlepszego managera piłkarskiego w modelu Free to Play. United Eleven przebija, moim skromnym zdaniem, zarówno Goalunited, jak i popularny Top Eleven. Prostota, skupienie się tylko na zarządzaniu klubem i meczami, świetna grafika i oparcie gry o licencję FIFPro (autentyczni gracze) składają się na bardzo udaną grę. Nie rozumiem tylko, dlaczego Nexon nie zrobił osobnej aplikacji na telefony i tablety? Byłoby jednak trochę łatwiej z logowaniem. Tak czy inaczej, zachęcam do darmowej zabawy!

United Eleven recenzja
5 (100%) 1 vote
andromeda_5_2
Andromeda 5 recenzja

Andromeda 5 to najnowsza darmowa gra online rozgrywająca się w kosmosie. Odległe galaktyki czekają na śmiałka, który podbije je i...

Zamknij