UnderMaster recenzja


UnderMaster pozwala na tworzenie własnego wirtualnego imperium zła. Połączone tunelami podziemia, to od teraz nasze powiększające się królestwo! Gra jest dostępna bezpłatnie, bez pobierania i w całości po polsku!

undermaster_1

Zarządzanie imperium potworów to pomysł wykorzystany w klasycznym już Dungeon Keeper, jak i w przeglądarkowym Goblin Keeper. UnderMaster czerpie garściami ze wspomnianych gier, ale rozgrywka kładzie akcenty nieco inaczej. Zaczynamy, klasycznie, od samouczka, wyjaśniającego miejscami dość zawiłą mechanikę gry. Pierwsze zadanie koncentrują się wokół rozbijania skał i budowy kilku jaskiń w ramach naszych podziemi. By to zrobić, posyłamy do pracy koboldy, które dzielnie wykonują podstawowe zadania w grze. Kiedy wybudujemy warsztat, wraz z specjalnym stołem warsztatowym, zwerbujemy w ten sposób goblina – od tej pory będziemy produkować różne obiekty w jego pracowni. O ile rozbudowa o nowe jaskinie jest bardzo istotna, nie powinniśmy także zaniedbywać odpowiedniego wyposażania naszego imperium. Istnieje tzw. Poziom Chwały, specjalny współczynnik determinujący dostęp do wielu różnych ciekawych bonusów i przedmiotów. Sala tronowa musi być na tyle reprezentatywna, jak to możliwe, poza tym np. koboldy potrzebują koksownika do swojej jaskini. Obiekty czysto dekoracyjne to jedno, a obiekty użytkowe to kolejna sprawa, o którą musi zadbać mroczny lord w naszej osobie. Nasi podziemni kompani potrzebują także kuchni, która wypełni wygłodniałe brzuchy, na przykład, zupą warzywną i innymi daniami. Bez jedzenia trudno rozwijać imperium. Tak samo z resztą, jak bez legowiska, niezbędnego i wymaganego dla wszystkich posiadanych stworzeń. Jak widzicie, zadania w UnderMaster sprowadzają się do bardzo podstawowych działań, ale nie zawsze, bo istnieją także czynności bardziej złożone, jak opracowanie nowych technologii czy kontakt z innymi graczami na serwerze.

undermaster_2

Warto także dodać, że gra stawia na współpracę, a nie wojowanie, dlatego powinna zadowolić wszystkich graczy, którym zależy na ekonomicznej stronie rozgrywki. Wojnę zostawiamy dla innych gier, dlatego dobrze jest odpocząć po War Thunder i World of Tanks, grając w UnderMaster. Spotkamy w grze jednak różne jednostki, takie jak minotaury, mumie, wampiry czy mroczne sukuby. Cała gra została pomyślana, jako produkt dla nieco młodszych graczy, dlatego UnderMaster został mocno ugrzeczniony. Potwory wyglądają przyjaźnie, wręcz bajkowo, dlatego bawią, a nie straszą – w zasadzie określenie potwór, zupełnie nie jest adekwatne. Prędzej pluszowy potwór! O ile studio Upjers podpadło mi wcześniej kilkoma słabymi grami, tak widać, że UnderMaster powstaje w oparciu o lepszy pomysł i zdecydowanie solidniejsze wykonanie.

undermaster_3

Grafika jest miła dla oka, a podczas tryby pełnoekranowego, możemy nacieszyć się poziomem detali, porównywalnym z najnowszymi grami Upjers – Uptasia czy My Free Zoo. Jest nieźle! Ostatnia poruszana przeze mnie sprawa to mikropłatności, czyli opłaty wprowadzone dla wszystkich chętnych wyciągnięcia z gry nieco więcej. Związane są z walutą premium, czyli kryształami, które służą, jako nadrzędną waluta w stosunku do podstawowej (złota). Kryształy możemy wymienić na złoto bez większych problemów. Co ciekawe, twórcy reklamują możliwość zakupu określonej ilości kryształów, za co czeka nas nagroda, w postaci jednej z kilku lepszych jednostek (mumia, minotaur).

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Przemyślana i pomysłowa
Oprawa wizualna
Spokojna, pacyfistyczna rozgrywka

Wady
Nie podejdzie każdemu

 

Werdykt
Studio Upjers zdecydowanie poprawia swój wizerunek, za sprawą nowym i fajniejszych darmowych gier. Po ciekawej Uptasia i My Little Farmies, dostaliśmy UnderMaster, który ma wystarczająco uroku, by stać się jedną z popularniejszych gier na rynku Free to Play. Przyjemny i spokojny gameplay, niezła oprawa graficzna i ciekawy pomysł, czy dopracowana polska wersja językowa – składają się na udaną i przemyślaną grę dla graczy w każdym wieku. Może nie wszystkich porwie, ale muszę przyznać, że jest krokiem we właściwym kierunku.

UnderMaster recenzja
4 (80%) 1 vote
drakensang_online_1_mgdp
Drakensang Online recenzja

Drakensang Online to czysty hack’n’slash przenoszący nas do świata fantasy przypominającego te znane z serii Diablo oraz Titans Quest. Możemy...

Zamknij