Ultimate Naruto recenzja


Ultimate Naruto reprezentuje gatunek MMORPG i jest jedną z nielicznych aktualnie tego typu gier, dostępnych w oknie przeglądarki. Za grę odpowiada studio IceGames i podobnie, jak inne gry przeglądarkowe jest dostępna bezpłatnie.

naruto_1

Jeśli czytaliście mangę lub oglądaliście serial animowany, fabuła gry miesza ze sobą różne wątki znane z Naruto. Zaczynamy od wybrania jednej z trzech szkół walki, jaka będzie związana z naszą postacią, mając przy tym możliwość wyboru płci postaci. Dostępne są ścieżki – Ninjustsu, Taijustsu i Sekretne Justu. Jak w innych grach RPG, rozwijamy podczas gry swoją postać i zwiększamy jej potencjał za sprawą coraz potężniejszego ekwipunku. Możemy albo tłuc się z innymi graczami albo kontynuować wątek fabularny i skupiać się na misjach. Mamy sporą swobodę, chociaż w swoich podstawach, Ultimate Naruto jest powtarzalna, żeby nie powiedzieć grindziarska. Nie jesteśmy przy tym skazani na grę solo, bo możemy dołączyć się do drużyny lub stworzyć jedną z nich. W pewnym momencie, istnieje możliwość, załatwienia sobie stworzenia, jakie będzie podążało za nami podczas naszych przygód. Chyba ostatnim razem korzystałem ze stworzenia grając w NosTale, tak więc muszę docenić, że twórcom chciało się zaimplementować takie rozwiązanie w grze przeglądarkowej.

naruto_4

Świat gry jest znaczny i składa się lokacji, w ramach, których będziemy wykonywać serie misji. Za każdą jesteśmy oceniani w skali 1-5, a na końcu losujemy jedną kilku nagród. Często będziemy musieli farmować początkowe misje, by postać była gotowa zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, jakie niosą ze sobą misje. Walka jest zautomatyzowana i mamy jeszcze mniejszy wpływ na rezultat walki, niż na przykład w Legend Online. Akurat nie uważam, by był to najlepszy pomysł – zawsze lepiej, gdy możemy wpływać na końcowy rezultat, bo inaczej jesteśmy skazani na losowość. W praktyce, wygrywa silniejszy, a nie na przykład – sprytniejszy. Od czasu do czasu, nasza postać wykonuje atak specjalny, efektownie masakrujący wrogów zabójczą serią. Jeśli macie włączoną muzykę, warto posłuchać jej podczas walki, bo naprawdę jest o wiele ciekawsza.

naruto_2

W Ultimate Naruto mamy do czynienia z grafiką 2D, wykonaną w stylu serialu animowanego. Twórcy wyraźnie chcieli oddać ducha serialu, dlatego postacie ruszają się niemal identycznie, jak w serialu. Żeby nie było tak pięknie – wszystko wizualnie jest ok, ale już nie tak płynne, jak bym sobie tego życzył, a wszystkiemu winne, pojawiające się w Naruto lagi. Muszę jednak przyznać, że gra jest zachęcająca kolorystycznie i bardzo efekciarska podczas pojedynków. Całość zamyka obszerny i skomplikowany interfejs, chociaż można się do niego przyzwyczaić. W jego skład wchodzi mapa, mail, opcje drużynowe, mnóstwo przycisków odpowiedzialnych za prezenty, nagrody i eventy czy przycisk włączający muzykę. Muzyka jest bardzo przyjemna dla ucha i zaskakująco dobrze uzupełnia całą resztę.

naruto_3

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Niezła grafika
Jeszcze lepsza muzyka
Pomysł

Wady
Rozczarowująca walka
Lagi

Werdykt
Początkowo, Ultimate Naruto raczej nie wyglądało najlepiej. Im więcej grałem, tym bardziej stawałem się przekonany, ze gra jest o wiele lepsza niż wydaje się na początku. Jak na przeglądarkę, niezła grafika, wpadająca w ucho muzyka i oryginalność – pomimo, że walka jest raczej rozczarowująca. Warto dać grze szansę, szczególnie, jeśli cenicie sobie serial lub komiks Naruto. I jeszcze raz powtarzam, gra jest o wiele ciekawsza niżeli się to może wydawać na początku.

Ultimate Naruto recenzja
4 (80%) 1 vote
quake_live_2
Quake Live recenzja

Quake Live to jedna z przeglądarkowych strzelanek z możliwością gry przez klienta po pobraniu. Jeśli graliście w trzecią odsłonę serii...

Zamknij