Tribal Wars 2 recenzja


Tribal Wars 2 to następca słynnej gry strategicznej Plemiona, za którą odpowiada znane studio gier, specjalizujące się w bezpłatnych grach (Free to Play) – mowa o Innogames. Bez pobierania i po polsku.

tribal_wars_2_1

Innogames znamy głównie z darmowych strategii, takich jak Forge of Empires, Grepolis czy The West. Popularne Plemiona, były jedną z pierwszych popularnych gier strategicznych online, które zagościły na polskim rynku. Rozpoczynamy posiadając jedną wioskę, dlatego trzeba ją trochę rozbudować. Pierwsze kroki w grze, sprowadzają się do wykonania zadań w dostępnym samouczku – oczywiście, wciąż możemy go pominąć. Pierwszym budynkiem jest ratusz, a potem przychodzi pora na kolejne, które odpowiadają za generowanie poszczególnych surowców. Wznoszczenie i ulepszanie budynków to proces, którego paliwem są trzy podstawowe surowce: glina, żelazo oraz drewno. Kolejny budynek to koszary, które odpowiadają za rekrutacje jednostek dla naszych armii. Nie możemy jednak rekrutować dowolnej ilości rekrutów, ponieważ nasza wioska posiada określony limit populacji. Wraz z otrzymaniem pierwszych jednostek do naszej armii, mamy możliwość napadania pierwszych celów, które typujemy na mapie okolicy. Możemy atakować, albo kontrolowanych przez komputer barbarzyńców, albo siedzimy graczy – to drugie rozwiązanie, nie wydaje się najlepsze na początek. Liczyłem po cichu na coś więcej niż raporty z bitew, jednak tutaj czekało na mnie rozczarowanie.

tribal_wars_2_3

Bitwy sprowadzają się do wysłania wojska i oczekiwania na raport z walki. Bardziej strategiczna forma przeprowadzania bitew, byłaby, moim zdaniem, mile widziana – marzy mi się coś na kształt walk w Heroes Online. Poza tym, w grze znajdziemy standardowe rozwiązania, jakie często spotykamy w grach strategicznych online. Opcje maili, przyjmowanie raportów, możliwość stworzenia/dołączenia do sojuszy, czy w końcu – prowadzenie wojen z innymi sojuszami. Wszystko ma oczywiście swój czas, a na początku, najważniejsze jest i tak zbudowanie mocnej gospodarki, by ta, mogła udźwignąć ciężar prowadzania wojny. Wiadomo, że rekrutacja jednostek jest kosztowna.

tribal_wars_2_2

Od pierwszych chwil z Tribal Wars 2, uderza znakomita grafika, biorąc pod uwagę różne ograniczenia technologiczne przeglądarek. Gra jest przejrzysta, kolorowa i praktycznie nie znajduje wizualnych wad. Oczywiście polecam grę na pełnym ekranie – po prostu naciśnijcie F11, a gra wskoczy w ten tryb. Podczas rozgrywki, przygrywa nam spokojna, klimatyczna muzyka, która nie denerwuje, nawet po dłuższej chwili. Jestem pełen uznania, twórcy naprawdę postarali się tworząc Tribal Wars 2. Jedyny problem na jaki natrafiłem podczas testów, to moment, w którym część elementów nie chciała się wyświetlić – musiałem przeładować grę.

Walutą premium, która jest ostatecznym remedium przeciwko powolnemu procesowi rozbudowy i różnym innym problemom w Tribal Wars 2. Mikropłatności mają znaczny wpływ na rozgrywkę, co nie powinno specjalnie dziwić – we wszystkich darmowych grach strategicznych jest niestety podobnie.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Bardzo ładna grafika 2D
Przyjemna muzyka
Solidnie zrealizowana
Wygodne menu
Wersje mobilne gry!

Wady
Drobne problemy techniczne
Niezbyt odkrywcza

 

Werdykt
Tribal Wars 2 to bardzo udana, choć raczej mało odkrywcza bezpłatna strategia Free to Play. Strona audiowizualna gry powinna zachęcić, a rozgrywka zatrzymać na dłużej – pod warunkiem, że chcecie zainwestować swój czas w nową grę. Muszę też pochwalić twórców za usprawnienie kontroli nad zarządzaniem naszego średniowiecznego imperium – wygoda, wygoda i jeszcze raz, wygoda.

Tribal Wars 2 recenzja
4.5 (90%) 2 votes
planet_calypso_3
Planet Calypso recenzja

Planet Calypso jest bez abonamentową grą MMORPG w klimatach science-fiction, która przenosi nas na tytułową, pełną tajemnic planetę Calypso. ...

Zamknij