Top Eleven recenzja


Top Eleven to jeden z kilku najpopularniejszych, darmowych menadżerów piłkarskich. Gra jest skierowana dla wszystkich kochających piłkę nożną i choć trochę lubiących zarządzanie.

top_eleven_2

Podobnie, jak w wypadku menadżera Goalunited, w Top Eleven zaczynamy od stworzenia własnego klubu. Proces przebiega bez większych problemów, ponieważ gra jest w całości dostępna w języku polskim. Wszystkie pierwsze czynności w grze, wykonujemy w towarzystwie samouczka. Zaczynamy od projektu koszulki klubu oraz godło klubu – opcji nie ma zbyt wiele, ale nie wiem czy jest sens poświęcać temu więcej czasu. Kolejna sprawą są sponsorzy i pieniądze z tytułu praw do transmisji – umowy trwają kilka tygodni, ale na początku nie mamy zbyt wielkiego wyboru. Jak w innych menadżerach piłkarskich, czeka nas mnóstwo zajęć dotyczących przygotowania drużyny do meczu i przygotowania właściwej taktyki. Możemy zarówno dowolnie mieszkać w składzie zespołu, jak i zmieniać warianty ustawienia piłkarzy. Pomiędzy meczami, czeka nas opieka treningowa nad naszymi kopaczami. Możemy wpływać na współczynniki zespołu przez wybór odpowiednich form treningu. Dopadła nuda? Możemy spokojnie wyłączyć grę i wrócić po jakimś czasie – progres jest powolny i wymaga od nas albo cierpliwości albo pieniędzy.

top_eleven_3

Do naszych obowiązków menadżerskich należy także rozwój infrastruktury stadionowej. Wymaga to wewnętrznych pieniędzy i czasu, ale to jeden z najważniejszych źródeł dochodów. Większy stadion, to więcej widzów i ostatecznie, więcej pieniędzy. Bez wątpienia, tak jak inne gry strategiczne, czy gry opierające się o zarządzanie i pomnażanie pieniędzy, wszystkie procesy są czasochłonne. Gra wymaga naprawdę bardzo dużo naszego czasu i nie mam tu na myśli czasu w pojedynczych sesjach, ale czasu pomiędzy rozpoczęciem, a skończeniem danego procesu. W Top Eleven możemy wysyłać prezenty innym graczom, które pomogą z kontuzją, ze spadkiem formy czy odpoczynkiem. Używając rejestracji przy pomocy Facebooka, mamy szybki i łatwy dostęp do znajomych, których możemy zapraszać do gry, dosłownie kilkoma kliknięciami.

top_eleven_1

Top Eleven odróżnia się od Goalunited przede wszystkim dostępnością na platformy mobilne, ponieważ można pobrać darmową aplikację gry, zarówno na Androida, jak i na iOS. Poza tym, gra prezentuje się zdecydowanie lepiej od strony graficznej. Interfejs gry jest bardziej nowoczesny i to samo mogę powiedzieć na temat szaty graficznej. Całość sprawia dobre wrażenie, a Top Eleven wygląda na dopracowany i oszlifowany produkt.

Za przyśpieszanie wszystkich – bardzo powolnych z resztą – procesów, trzeba zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Na szczęście, nie musimy się o to specjalnie martwić, bo o ile gra skłania nas do wydawania pieniędzy, to możemy spokojnie poczekać na swoją decyzję. Podczas przygód z Top Eleven, nie czułem ani trochę potrzeby wydawania pieniędzy.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Wygląda lepiej niż Golunited
Solidne wykonanie
Złożona i wymagająca

Wady
Nie dla każdego

 

Werdykt
Może nie wszyscy znajdą rozrywkę w Top Eleven, ale nie mogę odmówić tej grze bardzo pieczołowitego wykonania. Dzięki nowoczesnej szacie graficznej, Top Eleven prezentuje się wizualnie lepiej niż Golunited, choć trudno wskazać, która z tych gier jest lepsza. Na pewno to jeden z najlepszych menadżerów piłkarskich za darmo i na pewno oferuje jakość i mnóstwo przedniej zabawy. Pytanie tylko, czy podchodzą wam tego typu gry?…

Top Eleven możecie także pobrać na telefony z system Android i iOS!

Top Eleven recenzja
4 (80%) 1 vote
metin_2_1
Metin2 recenzja

Metin2 to przedstawiciel gatunku bezpłatnych MMORPG do pobrania i jedna z pierwszych gier tego typu na polskim rynku Free to...

Zamknij