Stormfall: Age of War recenzja


Stormfall: Age of War to bezpłatna strategia, cechująca się nie tylko znakomitym wykonaniem, ale czymś, co sprawia, że warto do niej wracać. Bez pobierania, za darmo w przeglądarce.

stormfall_2

Ziemie Darkshire opanował chaos i anarchia. Pora zaprowadzić nowy porządek, a więc kto ma to uczynić, jeśli nie my – gracze?! Tak więc rozpoczynamy przygodę w Stormfall: Age of War. Już w pierwszych minutach gry, Stormfall wprawia w naprawdę dobry nastrój, prezentując się jak strategia online nowej generacji. Dlaczego? Zaskoczyła mnie po pierwsza wysoka rozdzielczość grafiki, jak i witający mnie głos podczas samouczka. Niestety, aktualnie gra jest w całości po angielsku, ale jeśli znacie dobrze ten język, docenicie pojawiające się podpowiedzi. Fundamentem gospodarki są trzy surowce: złoto, żelazo oraz pożywienie. Pierwsze kroki w grze to budowa farmy i kopalni żelaza oraz wszelkich innych konstrukcji odpowiedzialnych za generowanie surowców. Wszystkie surowce są fundamentem rozbudowy armii, a więc nic nowego, biorąc pod uwagę inne gry strategiczne online. Kolejną fundamentalną kwestią są technologie, odblokowujące nowe możliwości rozwoju naszego imperium. Jest ich wystarczająco dużo, by zająć nas, przynajmniej na kilka miesięcy. Przez pierwsze kilka dni, jesteśmy chronieni przed atakami z zewnątrz, dlatego radzę rozbudować maksymalnie możliwości obronne swojego małego imperium. Za obronę naszych włości, odpowiadają jednostki oraz fortyfikacje, dostępne w znacznej ilości. Ilość jednostek, budynków i innych bajerów, zasługuje na pochwałę. W grze znajdziemy standardową opcje wysyłania i odbierania wiadomości, tworzenia i dołączania do sojuszy, a więc niezbędnymi narzędziami służącymi do kształtowania polityki zagranicznej.

stormfall_1

Mechanika walki raczej nie należy do specjalnie zachęcających czy rewolucyjnych; jak w Settlers Online, OGame czy wielu innych strategiach, wysyłamy wojska i oczekujemy na dalsze wieści z wyprawy. Klęska lub sukces, a potem powrót do bazy. Pierwsze misje bojowe, to ataki na neutralne bazy, ale potem przychodzi także pora na walkę PvP. Jednostki są podzielone na dwa typy: ofensywne i defensywne. Wszystkie obejmują zarówno różnego rodzaju piechotę (strzelców, walczącą wręcz), jak i kawalerie. Warto odnotować także świetną grafikę, którą możemy podziwiać zarówno w sferze wyglądu imperium, jak i jednostek oraz obrazków. Stormfall wygląda naprawdę świetnie, dlatego należą się wielkie brawa twórcom.

stormfall_3

Dla wszystkich graczy, mających ochotę iść na skróty, przygotowano wewnętrzny sklep i możliwość przyśpieszania procesów zachodzących w grze. W strategiach online, liczy się szybkość rozwoju, dlatego mikropłatności koncentrują się przede wszystkim na tym. Walutą premium są cenne Szafiry, które dostajemy troszkę za darmo. Biorąc pod uwagę jakość Stormfall: Age of War, na pewno chętniej rozważyłbym wydawanie pieniędzy w grze – zdecydujcie jednak sami.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Bardzo dopracowana
Mnóstwo budynków, technologii, jednostek
Grafika
Dźwięk

Wady
Walka mogłaby być bardziej rozbudowana

 

Werdykt
Z całą odpowiedzialnością, muszę uznać Stormfall: Age of War strategią online nowej generacji i krok do przodu w gatunku. Gra jest nie tylko niezwykle zachęcają wizualnie, ale także oferuje solidną rozgrywkę, może bazującą na znanych rozwiązaniach z jednej strony, ale dodająca trochę od siebie z drugiej. Co prawda, spodziewałem się bardziej rozbudowanej walki, ale patrząc na całość, Stormfall: Age of War to jedna z tych gier strategicznych online, w które warto zagrać. Gra nie wymaga pobierania, a jest za darmo w przeglądarce internetowej.

Stormfall: Age of War recenzja
5 (100%) 2 votes
bitwy bogów są niezwykle wciągające
SMITE recenzja

Smite to gra typu DotA do pobrania, pozwalają nam wcielić się w mitycznych bogów jak Odyn, Zeus czy Ozyrys. Gracze...

Zamknij