Sparta: War of Empires recenzja


Umięśnieni pół-herosi ze Sparty to nie tylko świetny materiał na przepełniony akcją film, ale także pomysł na grę strategiczną online w modelu Free to Play. Będziemy wieczerzać w piekle!

sparta_war_empires_2

Tymi słowami i mając w głowie obraz spartan wypracowany przez filmy i na wpół zmitologizowaną historię, rozpoczynam recenzje bardzo interesującej strategii online wydanej przez Plarium. Od razu zaznaczam, że gra nie wymaga pobierania klienta, a wymaga jedynie rejestracji – nawiasem mówiąc proces rejestracji jest błyskawiczny ze względu na przycisk rejestracji przez Facebooka. Chyba nie ma aktualnie gracza, nie mającego za sobą chociaż jednej strategii w modelu Free to Play. Wypracowany przez ostatnie kilka lat model nie zmienia się, ale na szczęście pojawiają się tytuły takie, jak Sparta: War of Empires. Rzut okiem na wygląd menu i samą rozgrywkę, a możemy odnaleźć znajome mechanizmy rządzące darmowymi strategiami. Głównym zadaniem gracza jest efektywne rozwijanie miasta – filarami gospodarki są surowce, które generujemy w mieście, a następnie, dodatkowo zdobywamy w podbojach. Interes musi się kręcić i za to wszystko odpowiada gracz. Samouczek wyjaśnia nam wszystko co potrzebne, a robi to nie tylko tekstem, ale i głosem! Szkoda tylko, że nie po polsku, ale może i tego doczekamy się przyszłości?

sparta_war_empires_3

Widzieliście kiedyś taki długi i poziomy pasek przyjaciół w grach społecznościowych? Zazwyczaj jego pojawienie się oznacza znaczny nacisk na zapraszanie znajomych do wspólnej gry i wymiany prezentami – podobnie, jest w Sparta: War of Empires. Najbliżsi sojusznicy są nieodzownym elementem rozgrywki i nie wyobrażam sobie normalnej gry bez nich – w szczególności mam tu na myśli produkcje strategiczne Free to Play. A jak wygląda walka? Tutaj lekkie rozczarowanie, bo nie będziemy mieli wpływu na zachowanie wojsk podczas walki z innymi graczami. Do bólu wykorzystywany system polegający na wysyłaniu wojsk i czekania na raporty, zamyka przed nami tą możliwość. Bez wątpienia szkoda, ale zdaje sobie sprawę, że być może nie zawsze jest to potrzebne i konieczne. Sparta: War of Empires sprawdza się pomimo tego, ponieważ kładzie skutecznie nacisk na inne elementy rozgrywki.

sparta_war_empires_1

O ile po rejestracji dostrzegamy dość typowe dla gatunku rozwiązania, to jesteśmy oczarowani niesamowitą i doskonale wykonaną warstwą audiowizualną! No niech mi ktoś wskaże równie dobrze wyglądającą grę w przeglądarce! Akuratnie zrecenzowałem inne produkcje studia Plarium, takie jak Stormfall: Age of War i Soldier Inc., dlatego moje zaskoczenie nie jest tak wielkie, ale i tak mocno bije brawo za jakość. To studio nie wydaje byle czego i to jest najważniejsze. Na temat mikropłatności, którymi zakończę w zasadzie główną część recenzji, mam do powiedzenia tyle: nie odbiegają od normy i będą nas dręczyć od czasu do czasu oferowanymi możliwościami. Czy mają wpływ na rozgrywkę? Tak i to znaczny, ale już taka „uroda” gier Free to Play…

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Oprawa graficzna jest rewelacyjna!
A muzyka i dźwięk tym bardziej!
Okres historyczny – SPARTA!!!
Niesamowita jakość

Wady
Przydałaby się wersja polska

 

Werdykt
Mając już za sobą zabawę w Stormfall: Age of War i Soldier Inc., spodziewałem się wysokiej jakości i nie zawiodłem się ani trochę. Pomimo, że gra jest zbliżona do wyżej wymienionych strategii online, cechuje się takimi zaletami wobec których nie można przejść obojętnie. Sparta: War of Empires to porządna i warta sprawdzenia gra, która zachęca grafiką oraz muzyką, a zatrzymuje modelem rozgrywki. Nie będę narzekał na brak wersji polskiej, bo już chyba wszyscy znamy dobrze angielski, czyż nie?! Zagrajcie, bo naprawdę warto!

Sparta: War of Empires recenzja
5 (100%) 1 vote
kingsroad_3
KingsRoad recenzja

KingsRoad to najnowszy przeglądarkowy RPG stworzony w konwencji Hack'N'Slash. Mnóstwo akcji, bajeczna grafika, a wszystko dostępne bezpłatnie w oknie przeglądarki....

Zamknij