Soldiers Inc. recenzja


Kolejna darmowa strategia? Tym razem jednak to nie tylko następny klon Settlersów czy Anno Online, a produkcja wyznaczająca standardy na przyszłość – zobaczcie dlaczego!

soldiers_inc_2

Afryka rok 2019 to miejsce trawione wojną, miejsce, które korporacje od wieków uznają za doskonałe miejsce na robienie interesów. Dlaczego? Zasoby naturalne. Szansa i zmora dla tych wszystkich, mieszkających tam biednych ludzi. Idealny pomysł na grę? Z pewnością interesujący, co pokazuje już na wstępie Soldiers Inc., strategia wydana przez studio Plarium które możecie kojarzyć ze świetnej produkcji Stormfall: Age of War. Rozgrywka i jej mechanika wpisuje się w dość dobrze znane motywy znane z najlepszych gier strategicznych online, takich, w które graliśmy na przestrzeni lat. Rozpoczynamy więc od budowy pierwszych budynków związanych z surowcami i jednostkami, w towarzystwie samouczka. Jeśli znacie angielski, powinniście być pod wielkim wrażeniem, że tego rodzaju rozwiązanie zaimplementowano w zwykłej grze przeglądarkowej! Samouczek skutecznie pokazuje praktycznie wszystkie szczegóły rozgrywki. Ekonomia składa się z trzech surowców mających fundamentalne znaczenie dla rozwoju naszej frakcji. I tak będziemy magazynować paliwo, amunicje oraz racje żywnościowe, a czasami, także dostaniemy diamenty – walutę premium.

soldiers_inc_1

Odpowiednie budynki generują surowce, a ponieważ będziemy ulepszać całą infrastrukturę, z czasem dostaniemy ich coraz więcej. Nie można zapominać także o armii, która zagwarantuje nam dodatkowe wpływy. O ile spodziewałem się uczestnictwa w walce, niestety, Soldiers Inc.oferuje uproszczoną mechanikę walki – jeśli graliście już np. w Settlers Online czy OGame, będziecie wiedzieć co mam na myśli. Zdecydowanie jestem fanem rozwiązań takich jak w Heroes Online, bo w końcu strategia to także wciągające bitwy, prawda? Ponieważ gra została osadzona w nie tak dalekiej przyszłości, jednostki są oparte o istniejące pojazdy i samoloty na wyposażeniu US Army. Warto odnotować, że zostały podzielone na jednostki defensywne i ofensywne, czyli przydające się określonych warunkach bojowych.

soldiers_inc_3

Nie muszę chyba omawiać, jak istotne jest dołączenie do sojuszu i utrzymywanie relacji z innymi uczestnikami rozgrywki? Szczególnie w wypadku Soldiers Inc. jest to niezwykle ważne, ponieważ gra czerpie wiele rozwiązań z gier społecznościowych, kładących nacisk na wymianę upominkami i tego typu rzeczami. W miarę rozwoju, musimy inwestować w technologie, które odblokowują wybrane jednostki i opcje. Mikropłatności dość typowo wpływają na balans gry, dlatego nie będę pastwił się nad tym elementem gry.

Co do warstwy audiowizualnej Soldiers Inc. to jest ona wręcz powalająco dobra, biorąc pod uwagę jakość gier przeglądarkowych. Poza bratnim tytułem Stormfall: Age of War, nie przypominam sobie tak dobrze wyglądającej strategii. Po rejestracji gra oczarowała mnie nie tylko niesamowitą grafiką, ale także fantastyczną muzyką, za którą stoi autor muzyki do Assassin’s Creed!

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Świetna grafika
Niesamowita muzyka
Ogólna jakość
Przemyślana mechanika gry

Wady
Angielska, niemiecka, francuska wersja językowa, ale polskiej brak

 

Werdykt
Praktycznie w samych pozytywach muszę wypowiedzieć się na temat Soldiers Inc., która pokazuje niedowiarkom prawdziwą moc przeglądarki! Zarówno grafika, jak i muzyka stoją na fantastycznym poziomie i choć mechanika gry nie jest specjalnie innowacyjna to gra potrafi zainteresować i to na dłużej. Oczywiście są też i wady, czyli brak polskiej wersji językowej i dość uproszczona mechanika walki, ale mimo to zdecydowałem się na najwyższą możliwą ocenę. Zobaczcie sami sami Soldiers Inc., a zobaczycie powiew świeżości w gatunku gier strategicznych online!

Soldiers Inc. recenzja
5 (100%) 1 vote
lost_saga_2
Lost Saga recenzja

Bijatyka Free to Play obsługiwana przez firmę Nexon, w dodatku w całości po polsku. Jesteście gotowi na totalną jatkę?! Lost...

Zamknij