Shakes & Fidget recenzja


Shakes & Fidget to zabawa cross platformowa gra RPG dostępna zarówno na komputery (przeglądarka), oraz platformy mobilne, czyli Androida i iOS. Na dodatek, w całości po polsku!

shakes_fidget_1

Shakes & Fidget istnieje już dobrych kilka lat na rynku i zdobyła nie jedno serce fanów darmowych gier i RPG. Ta nieskomplikowana, ale urocza gra przeglądarkowa, jak pisałem we wstępie jest także dostępna w wersji bezpłatnej aplikacji na smartfony i tablety. Zaraz po rejestracji, tworzymy postać i nie powinno to nikogo specjalnie zdziwić. Możemy wybrać Wojownika, Maga albo Łucznika. Jeszcze tylko wybranie nosa, oczu, ust, dodatków specjalnych (rogi, kolczyki, blizny) i możemy ruszać w przygodę. Od razu mówię, nastawcie się na przygody, ale z dużym przymrużeniem oka – wszystko wydaje się jedną wielką karykaturą! Przygody są w praktyce misjami, które zajmują określoną ilość czasu – źródło punktów doświadczenia, złota i przedmiotów! Wszystkie opisy są po polsku, co wiele ułatwia, a spolszczenie jest dopracowane i samo w sobie zabawne. Są różne miejsca, dokąd możemy się przejść – Arena, gdzie bijemy się z innymi; Karczma, miejsce przyjmowania misji; Lochy, kolejne przygody; Zbrojownia, świetne miejsce, by zaopatrzyć się w najnowszy sprzęt.

shakes_fidget_2

Bardzo istotne są pieniądze, za które możemy podnosić współczynniki bohatera. Dlatego duża część naszego trudu, będzie poświęcona bogaceniu się. Podobnie, jak w innych grach RPG, podczas wzrostu poziomu, nasze statystyki także szybują w górę. Jakie misje będziemy wykonywać? Zabicie wrednego trolla? Kradzież smoczych skarbów? Walka z hordami goblinów? Pokonanie złoczyńcy? Misja wyeliminowania „potwornie morderczego zająca”? W grze przeżyjemy nie jedną przygodę, nasza postać musi jednak być wystarczająco mocna, by poradzić sobie z daną misją. Nie zawsze kończą się one sukcesem, przez co nasz tyłek nie raz, zostanie porządnie skopany. Możemy wybierać misję, dlatego radzę wam, przede wszystkim na początku, brać misje z ekwipunkiem, by szybko wyposażyć swoją postać w podstawowe elementy ekwipunku.

shakes_fidget_3

Shakes & Fidget wygląda przyjemnie, choć to tylko prosta grafika 2D. W zasadzie gra jest bardzo minimalistyczna graficznie, sprowadza się do ręcznie rysowanych obrazków 2D, pokazujących się w różnych sytuacjach podczas gry. Moim zdaniem, nie chodzi tutaj tyle o grafikę, co lekki i zabawny klimat, a la RPG. W porównywalnych klimatach, została stworzona gra Hero Zero, którą z tego miejsca polecam. Przyszła pora by poględzić na temat mikropłatności, które sprowadzają się do magicznych grzybków. Ta interesująca forma waluty premium, to klucz otwierający każde drzwi i sprawiający, że nasza postać jest o wiele mocniejsza. Możemy na przykład wynająć, jako wierzchowca potężnego smoko-gryfa! Szkoda tylko, że działa to przez jedynie 14 dni, a nie na zawsze – gra wymaga ciągłego wydawania pieniędzy.

Shakes & Fidget na Google Play
Shakes & Fidget na iTunes

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Dostępność w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych
Styl graficzny
Lekka i zabawna
W całości po polsku

Wady
Powtarzalna

 

Werdykt
Z pewną nostalgią grałem w Shakes & Fidget, ponieważ przypominała mi wczesne gry RPG w przeglądarce. Miałem okazję testować grę zarówno w przeglądarce, jak i w telefonie – moim zdaniem o wiele przyjemniej gra się korzystając z ekranu dotykowego. Sympatyczna i wciągająca, do tego za darmo? Czego chcieć więcej? Szukacie czegoś podobnego? Zobaczcie Hero Zero!

Shakes & Fidget recenzja
4 (80%) 1 vote
path_of_exile_1
Path of Exile recenzja

Path of Exile to mroczne darmowe MMORPG nawiązujące do klasyki hack & slash, czyli serii Diablo. Pobierajcie jedną z najciekawszych...

Zamknij