Shadowland Online recenzja


Shadowland Online to bezpłatna strategia, w której kolejny raz będziemy ratować świat. Tym razem przed Wielkim Liczem Ossanalem, który czeka na okazję, by zalać świat zastępami nieumarłych.

shadowland_online_1

Po rejestracji, przechodzimy do wyboru jednej z trzech frakcji. Wybór ma znaczenie bardziej estetyczne, niżeli merytoryczne, ale dobre i to. Do wyboru są: Tribal Union, Mercenary Cooperative oraz Empire of the Nobles. Kolejnym krokiem grze, będzie stworzenie reprezentującego nas w grze bohatera. Herosa będziemy mogli wyekwipować w całą gamę przedmiotów, które będą miały wpływ na jego współczynniki i użyteczność bojową – w skrócie, im lepszy bohater, na tym większe bonusy mogą liczyć nasze odziały. To charakterystyczne rozwiązanie, zbliżone do tego zastosowanego w Terra Militaris lub w War2 Glory. Po wszystkim, zapoznamy się z mechaniką rozgrywki, którą sprawnie przybliża nam samouczek. Shadowland Online jest w całości w języku angielskim, dlatego przestrzegam, że jeśli macie z nim kłopot, może wam być ciężko podczas gry – interfejs jest na pierwszy rzut oka dość skomplikowany. Każda z dostępnych frakcji, posiada własne unikalne budynki oraz jednostki. Rozgrywka w praktyce obejmuje to, co już widzieliśmy w większości tego typu gier w przeszłości. Rozbudowujemy miasto, wzmacniamy armię i bohatera, a potem angażujemy się bardziej w PvP. Tutaj bez zaskoczenia i specjalnych innowacji.

shadowland_online_3

Zaczynamy od budowy zaplecza do generowania surowców, rozbudowujemy potem budynki odpowiedzialne za rekrutacje jednostek – i tak to się kręci. Początkowo rozwój przebiega błyskawicznie, by następnie zwolnić i niemal zatrzymać się. Jest to oczywiście związane z mikropłatnościami, które zwyczajowo, żerują na naszym zniecierpliwieniu.

System walki, sprawia raczej archaiczne wrażenie, chociaż Shadowland Online nie prezentuje się najgorzej, biorąc pod uwagę grafikę. Walka jest raczej automatyczna, dlatego wygrywa silniejszy. Już więcej mamy do powiedzenia przy okazji, takich gier, jak Legend Online. Po wybraniu armii, możemy jedynie przyglądać się wydarzeniom na ekranie. Wielka szkoda, bo jednak strategie online, powinny mieć ten element nieco bardziej rozbudowany. Wzorem dla mnie będzie Iron Grip: Marauders, King’s Bounty: Legions lub Forge of Empires.

shadowland_online_2

Shadowland Online bywa zawiła i powolna, a za wszystkimi utrudnieniami stoją mikropłatności. Właśnie one są panaceum na wiele trudności i rozwiążą w ułamku sekundy nasze problemy. Nie bardzo tylko mam zaufanie do płacenia chińskiej firmie za grę, co, do której nie jestem taki pewny. W razie problemów, co ze wsparciem technicznym? Wolę zapłacić już w Anno Online lub w Ghost Recon Online, bo tam jestem pewny, że mogę liczyć na wsparcie w razie problemów.

ocena_3_recenzja_gdp
Zalety
Nie wygląda źle
Trzy różne frakcje

Wady
Standardowa, bez innowacji
Pokręcony interfejs
Nudnawo…

 

Werdykt
Shadowland Online robi raczej dość przeciętne, średnie wrażenie. Grafika prezentuje się w porządku, ale jako całość, sprawia wrażenie raczej dość skomplikowanej i wtórnej. Nie jest to gra cokolwiek do gatunku bezpłatnych strategii online. Jeśli ostatecznie macie ochotę pograć, nie będę was powstrzymywać, choć na tą chwilę jest mnóstwo lepszych strategii, choćby Settlers Online i Forge of Empires. Decyzja należy do was. Na koniec tylko drobna uwaga – użytkownicy kongregate.com, wystawili Shadowland Online 3,6 przy 22,000 oddanych głosach. Może nie jest tak źle?…

Shadowland Online recenzja
3 (60%) 1 vote
atlantica_online_1
Atlantica Online recenzja

Atlantica Online wyróżnia się wśród innych gier MMORPG za darmo turowym systemem walki, trochę podobnym do gier Final Fantasy. Wcielamy...

Zamknij