Riot Zone recenzja


Riot Zone to oryginalna darmowa gra na przeglądarki, która umożliwia nam kontrolę nad oddziałem najemników. Czeka nas brutalna walka z licznymi oddziałami krwawego Dyktatora…

riot_zone_1

Fabuła nie jest wyraźną cechą, chyba ani jednej darmowej gry online, ale Riot Zone próbuje być nieco bardziej ambitna. Szczątkowa fabuła, przedstawiona zaraz po rejestracji, wyjaśnia nam podstawowy cel gry – dowodzimy grupą najemników, a naszym celem jest bezwzględny Dyktator, zagrażający pokojowi w regonie. Musimy wyeliminować zagrożenie, szczególnie, że jego brutalne rządy, nie tylko zagrażają mieszkańcom jego kraju, ale zamierza on dokonać inwazji na swoich sąsiadów! Jesteśmy, więc jedynymi, którzy są w stanie go powstrzymać. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas długa droga. Na samym początku pomaga nam wygodny samouczek, zaraz po tym jak wybierzemy jedną z frakcji dostępnych w grze. Frakcja Koalicja Korony, z Baronem stojącym na jej czele ma za swój cel odnowienie monarchii, obalonej przez jeszcze przez Dyktatora. Rywalizuje z nimi frakcja Czerwony Sojusz, mająca nieco inne plany wobec przemian w kraju. Na jej czele stoi Comandante, więc wszystko pachnie nieco lewicowym bojownikami, o chwałę ludu, ale w praktyce, skończyłoby się, jak sądzę, na takiej samej tyranii, jaką serwuje Dyktator.

riot_zone_2

Jeśli jesteśmy już zdecydowani, wchodzimy do właściwej części gry. Rozgrywka składa się z toczenia walk i wykonywania misji, a teoretycznie każda z nich przybliża nas do ostatecznego zwycięstwa. Walka odbywa się automatycznie, a nam przypada rola zadowolonego widza. Przyglądamy się jak nasza banda najemników walczy z wojskami Dyktatora. Na wszystko możemy wpływać za pomocą apteczek, bomb, granatów, czy przyśpieszaczy dającym dopalenie najemnikowi. Możemy także używać specjalnej amunicji np. zwiększające obrażenia czy współczynnik przeciwpancerności. Wszystko ma określony limit użycia, albo ograniczony czas działania. Oczywiście za pomocą mikropłatności, możemy nabyć całe mnóstwo potężnego ekwipunku, który może dostać nasza drużyna. Wszystkie jest wtedy łatwiejsze i prostsze.

W grze generalnie możemy robić dwie rzeczy: wykonywać kampanie i losowe misje, lub po prostu skupić się na pojedynkach z graczami. Tryb PvP ma kilka interesujących opcji – można zaatakować wybranego gracza po jego ksywce w grze, możemy brać udział w Potyczce, walce o Puchar Dyktatora czy Bitwę Najsilniejszych. Jest także szybka walka, z opcjami trzech na trzech, oraz pojedynku jeden na jeden. Opcji jest sporo, ale pamiętajcie, że płacący gracze mają w Riot Zone znaczącą przewagę. Niestety mikropłatności, kładą się cieniem i są prawdziwą zmorą wielu bardzo udanych gier online.

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Grafika
Pomysł
Po polsku!

Wady
Rozgrywa jest powtarzalna…

 

Werdykt
Riot Zone jest zrobiona z pomysłem i pomimo pewnej powtarzalności, potrafi sprawić dużo frajdy. Krok po kroku, darmowe gry przeglądarkowe stają się coraz lepsze, co odnotowuje z satysfakcją. Problemem, pozostają mikropłatności, jak zwykle wpływające na dysproporcje pomiędzy darmowymi, a płacącymi graczami. Jeśli szukacie ciekawej gry przeglądarkowej, rzućcie okiem na Riot Zone!

Riot Zone recenzja
4 (80%) 1 vote
team_fortress_2_3_mgdp
Team Fortress 2 recenzja

Team Fortress 2 jest jedną z najpopularniejszych darmowych strzelanek, stworzonej przez studio Valve, mające duże doświadczenie w branży. Twórcy m.in....

Zamknij