Realm of the Mad God recenzja


Swoista moda na piksele, zapoczątkowana przez Minecrafta, zainspirowała prostą i wyjątkowo grywalną produkcje online – Realm of the Mad God. Udana gra, nie koniecznie musi bazować na silniku Unreal czy Crytek.

real_mad_god_3

Ta prosta, ale niesamowicie wciągają produkcje została ochrzczona mianem jednej z najlepszych gier multiplayer wydanych w 2012. Gra przenosi nas do świata fantasy, rządzonego przez tytułowego Szalonego Boga Oryxa. Naszym głównym zadaniem jest zabicie arcywroga, ale najpierw będziemy musieli zabić 2500 innych potworów. Po drodze czeka nas tylko walka z kilkoma pomniejszymi bogami, by ostatecznie stoczyć ciężki bój kończący grę – czeka nas walka na śmierć i życie z Oryxem i jego sługusami. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas mnóstwo walki, farmowania przeciwników i poszukiwań potężnych artefaktów, które podniosą nasze szanse przy okazji ostatniej konfrontacji. Przedmiotów i potworów jest tak wiele, że rozgrywka to niemal bezustanna jatka!

realm_mad_god_2

Na początku możemy zagrać jedynie czarodziejem, dysponującym potężny atak dystansowy, ale w miarę osiągania kolejnych poziomów, będziemy mieli dostęp także do innych klas. Mamy bardzo szeroki wybór. Możemy albo przemierzać świat, jako postać walcząca wręcz albo atakować z dystansu. Dokładniej rzecz ujmując, możemy zagrać Łucznikiem, Nekromantą, Rycerzem, Zabójcą, Kapłanem i kilkoma innym klasami. Każdą z wymienionych klas gra się nieco inaczej, bo na przykład, taki Nekromanta jest w stanie wysysać życie z przeciwników, a Kapłan, za sprawą swoich umiejętności leczniczych jest klasą idealną w grupie. Osobiście postawiłem na Czarodzieja, nie mając z resztą innego wyboru.

Realm of the Mad God nie posiada sklepu z przedmiotami, więc gracze są uzależnieni od tego, co wypada z martwych przeciwników. System ten posiada swoje także i swoje wady, bo będziemy lootować najczęściej przedmioty dla innych klas. Broń oraz ekwipunek zostały podzielone w tiery, choć nie dotyczy to najpotężniejszych przedmiotów, wymykających się kategoryzacji.

realm_mad_god_1

Istnieje kilka wyjątkowo potężnych przedmiotów, które są w stanie dać naszej postaci olbrzymie możliwości podczas walki. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że możemy bez problemu wymieniać się przedmiotami z innymi graczami online, co może rozwiązać nie jeden problem z ekwipunkiem. Zarówno o grafice, jak i o pojawiających się w grze dźwiękach, można powiedzieć jedno – moda na gry w stylu retro jest wciąż aktualna. Zaczęło się mniej więcej wraz z wydaniem Minecrafta, który pokazał wszystkim bardzo wyraźnie, że prawdziwy gracz ceni sobie idee i pomysł, a nie koniecznie tanie sztuczki. Realm of the Mad God jest poza tym unikatem biorąc pod uwagę rozwiązania free to play. Podczas gdy gra posiada wewnętrzny sklep, nie oferuje żadnych broni, pancerzy i innych przedmiotów, mogących dawać płacącym graczom większą przewagę. Mikropłatności w minimalny sposób rzutują na grę, za co należą się wielkie brawo twórcom.

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Niemiłosiernie wciąga
Pomysł
Oryginalność
Nie wymaga rejestracji
Mikropłatności

Wady
Być może nie każdy uzna ją za grę wartą uwagi…

 

Werdykt
Realm of the Mad God to kawał znakomitej i oryginalnej darmowej gry online. Jestem pełen podziwu, że gra, która na pierwszy rzut oka nie oferuje niczego specjalnego, w istocie jest tak ciekawą i dającą tyle rozrywki produkcją. Gra powinna trafić do wszystkich, szukających czegoś na krótką, niezobowiązującą przerwę. Nie wymaga pobrania, a możemy grać bez rejestracji, w oknie naszej przeglądarki.

Realm of the Mad God recenzja
5 (100%) 1 vote
skill_1
S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja

S.K.I.L.L.: Special Force 2 to darmowa strzelanka do pobrania, stworzona przez studio Dragonfly, a wydana przez Gameforge. Za darmo i...

Zamknij