Rail Nation recenzja


Świat pociągów i zarządzanie własnym imperium kolejowym?! W Rail Nation mamy niepowtarzalną okazję spróbowania sił w wyścigu o miano najbogatszego biznesmena w świecie transportu kolejowego.

rzut okiem na naszą bazę kolejową

Rail Nation została wydana z myślą o entuzjastach kolei, pociągów, czy maszyn parowych – nie jest to jednak symulacja, a strategia ekonomiczna. W grze przyjdzie nam zarządzać własnym przedsiębiorstwem transportowym, którego ambicje sięgają tak daleko, jak tylko można położyć tory kolejowe! Do naszych podstawowych zadań będzie należało tworzenie nowych technologii, rozwijanie infrastruktury kolejowej oraz szereg innych interesujących aktywności. W ramach naszego dworca kolejowego będziemy rozwijali takie budynki, jak hotel, restauracja, dom loterii, lokomotywownia, dom licencyjny, centrum handlowe czy bank. Każdy z budynków dostarcza pieniędzy do rozwoju, ale najważniejsze jest zarządzanie połączeniami kolejowymi. Kupujemy lokomotywy, a one jeżdżą po mapie świata, przenosząc surowce z jednego miejsca do drugiego – to nasze najważniejsze źródło dochodu. Zaczynamy od podstaw, bo czeka na nas krótki i bardzo treściwy samouczek, który przeprowadza nas przez esencję rozgrywki. Ponieważ gra została wydana w całości po polsku, nie powinniście mieć większych problemów z ogarnięciem podstaw. Zakup pociągu i kilku wagonów są naszą pierwszą inwestycją, kolejnym krokiem jest połączenie pierwszych miasteczek linią kolejową – to początek rozbudowy naszego kolejowego imperium. Kolejną ważną częścią rozgrywki jest unowocześnianie taboru kolejowego. Tyczy się to zarówno lokomotyw, jak i wagonów, które przewożą surowce. W Rail Nation znajdziemy 6 lokomotyw, które stopniowo ulepszamy w miarę przebiegu gry. Wymaga to pieniędzy, jak wszystko w grze, a proces można przyśpieszyć wydając walutę premium (złoto).

mapa, którą stopniowo odkrywamy i opanowujemy

Wydajny system kolejowy to podstawowy cel rozgrywki. Na mapie, znajdziemy dziesiątki miasteczek, które czekają, aby połączyć je siecią połączeń kolejowych. Oczywiście w ciągu kilku godzin, rewolucji nie zrobimy, bo wszystko w grach Free to Play wymaga rzeczywistego czasu. Kto nie ma cierpliwości, skazany jest na mikropłatności, albo wybranie pełnych, płatnych gier. Grafika jest wyraźna i nowoczesna, chociaż Rail Nation to wciąż gra 2D. Interfejs został na tyle przemyślany, że nie powinniśmy mieć szczególnych problemów w zarządzaniu naszym imperium – nawet na początku naszej przygody z grą. Za grę odpowiada Travian Games, znane choćby z jednej z pierwszych globalnych strategii online, Travian. Mieli oni zarówno środki, jak i doświadczenie, by stworzyć coś interesującego i myślę, że im się to udało.

panel rozwoju i kolejne lokomotywy

Podobnie, jak w innych grach online mamy różne możliwości interakcji z innymi graczami w ramach naszego serwera. Wszyscy gracze są rejestrowani w rankingu, który śledzi ich postępy – najlepsi i najbogatsi znajdą się na samym szczycie listy. Oczywiście bez wątpienia płacący gracze mają łatwiej, by znaleźć się na samym szczycie. Mikropłatności dotyczą zakupu waluty premium, czyli złota oraz zakupy Pakietu Startowego i Konta Plus. O ile Pakiet Startowy to jednorazowy zakup, dający nam bonus do poziomu laboratorium czy lokomotywowni, tak Konto Plus to inwestycja ograniczona w czasie (7 dni). Oczywiście wszystkie płatne bonusy są znaczne i Rail Nation nie różni się pod tym względem od reszty produkcji online.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Ciekawe pomysły
Ogólna jakość
Wersja Polska

Wady
Nie podejdzie wszystkim
Tylko ekonomia i zero walki

 

Werdykt
Na temat Rail Nation, mogę powiedzieć, że nie koniecznie została stworzona, tylko i wyłącznie dla fanów pociągów i kolei – przede wszystkim jest to gra strategiczna, które pod wieloma względami nawiązuje do innych strategii online w modelu Free to Play. Nawiązuje, ale także wprowadza nowości, dlatego doceniam oryginalność pomysłu i jakość, o jaką postarali się jej twórcy ze studia Travian Games. Zachęcam do spróbowania swych sił w wyścigu o miano najsprawniejszego menadżera kolei!

Rail Nation recenzja
4 (80%) 1 vote
stormfall_2
Stormfall: Age of War recenzja

Stormfall: Age of War to bezpłatna strategia, cechująca się nie tylko znakomitym wykonaniem, ale czymś, co sprawia, że warto do...

Zamknij