Miramagia recenzja


Miramagia to kolorowa gra farmerska dla dzieci, od twórców klasycznej bezpłatnej strategii Travian. Wkraczamy do świata magii, ale tym razem naszym głównym zajęciem będzie hodowla roślin i smoków! Za darmo i po polsku.

miramagia_1

Miramagia to gra stworzona głównie dla dzieci, dlatego została stworzona w bajkowej oprawie graficznej. Nie przeszkadzało mi to jednak ani trochę, a raczej dodatkowo zachęciło do rozgrywki. Z jednej strony kontrolujemy małego maga, a z drugiej hodujemy rośliny – pomysł na grę przedni. Ponieważ jesteśmy magiem, obsianie pól i zbiory kompletujemy przy użyciu różnorakich czarów! Naszym rolnikom, bez wątpienia, przydałyby się podobne moce. Na początku, czeka nas samouczek i blisko 50 różnych zadań, które z jednej strony nauczą nas podstaw, a z drugiej nagrodzą za nasze trudy. Wybudujemy kilka ważnych budynków, a nasza postać awansuje o kilka poziomów wyżej. Podejmując coraz bardziej wymagające zadania, nasz bohater będzie stawał się coraz lepszym i mocniejszym czarodziejem. Wszystko jednak wymaga czasu albo wydania prawdziwych pieniędzy.

miramagia_3

Nasze włości mieszczą się w wiosce, w której mieszkają także inni gracze – możemy dowiedzieć się więcej na temat danego gracza, po prostu klikając na jego domek. Chcesz komuś dać prezent? Nie ma sprawy, bo jest taka możliwość! Z wioski przenosimy się do miasta, w którym możemy pobawić się w handel z innymi graczami, dokupić waluty premium czy handlować z NPC. Nasz czarodziej potrzebuje nowego czaru? Odwiedzając Akademie Magii, uczymy się nowych zaklęć, choć wiąże się to z kosztami. Trzeba także spełnić określone do tego warunki. W Ratuszu możemy przyjrzeć się aktualnemu miejscu w rankingu serwera, a u Handlarza maną, wymieniamy podstawowe waluty na walutę premium. Współczynnik wymiany nie jest specjalnie korzystny, ale trzeba docenić dobre chęci twórców gry. To nie wszystko, bo podczas zabawy czeka nas opieka nad własnym smokiem! Najpierw wybudujemy mu legowisko, a potem przychodzi czas na karmienie i opieką nad naszym milusińskim. W miarę postępu w grze, smok awansuje na wyższe poziomy i coraz sprawniej, będzie sobie radził podczas wyścigów smoków.

miramagia_2

W Miramagia jest ponad 200 osiągnięć do odblokowania, które możemy oglądać w oknie swojego profilu. Interfejs gry jest rozbudowany, dlatego nie zdziwię się, jeśli będziecie mieli drobne problemy z ogarnięciem go na samym wstępie. Ilość walut, opcji premium i detali może przyprawić o mały zawrót głowy. W grze istnieją 3 waluty: złoto, mana i waluta premium, Rubiny. Niestety, i tutaj będą nas gnębić mikropłatności, które związane są ze wspomnianą walutą premium. Cenna waluta otwiera wszystkie blokady i przyśpiesza nas rozwój, ale bez płacenia także da się tutaj pobawić. Są także 2 pakiety premium, czyli Srebrne i Złote uczestnictwo, które można wykupić na okres 7, 30 i 365 dni. Każdy daje potężne bonusu, unikalne czary, czy zwolnienia podatkowe.

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Gra farmerska w klimatach magii i czarodziejów
Grafika
Ogólna jakość
Idealna dla młodszych graczy

Wady
Nie dla każdego

 

Werdykt
Travian Games wydało dopracowaną i przemyślaną grę, która podchodzi do gatunku gier farmerskich z nieco innej strony. Muszę docenić oryginalność, jakość i moc uroku, jaki kryje się w Miramagia – bajkowa grafika, szczególnie spodoba się młodszym graczom. Może gra nie koniecznie podejdzie wszystkim, ale w swoim rodzaju jest naprawdę świetną i atrakcyjną produkcją. Jeśli graliście w Travian, Rail Nation lub inne gry od Travian Games, powinniście spróbować Miramagia. Bezpłatnie i bez pobierania.

Miramagia recenzja
5 (100%) 1 vote
battlefield_heroes_2
Battlefield Heroes recenzja

Battlefield Heroes to jedna z pierwszych udanych strzelanek Free to Play stworzonych przez giganta EA. Jest mocno kreskówkowo i karykaturalnie,...

Zamknij