Might and Magic Heroes Online recenzja


Przenosimy się do fantastycznego świata Ashan, znanego z Heroes VI, by przeżywać przygody i toczyć spektakularne bitwy. Might and Magic Heroes Online jest dostępna bezpłatnie na wszystkie przeglądarki internetowe.

gra ma przygodowy charakter, ale dużo czasu spędzimy na bitwach

Za grą odpowiada Ubisoft, które zasłynęło znakomitymi darmowymi grami, takimi jak Settlers Online, Ghost Recon Phantoms czy Duel of Champions. Teraz przyszła pora na kolejną po Duelsach, produkcję rozgrywającą się w uniwersum Might and Magic. Po rejestracji i odpaleniu gry, czeka nas wybór imienia, jednej z dwóch frakcji (Przystań lub Nekropolia) oraz klasy bohatera (magia lub siła). Gra składa się z dwóch powiązanych ze sobą części. Z jednej strony, eksplorujemy świat przy pomocy bohatera (zbieramy surowce, zarządzamy ekwipunkiem, rekrutujemy jednostki, zbieramy misje etc), a z drugiej toczymy wartkie bitwy w wygodnym systemie turowym. Wszyscy gracze muszą grać aktywnie i przede wszystkim toczyć bitwy, które są źródłem punktów doświadczenia, pieniędzy, surowców oraz istotnym elementem „pchania” do przodu fabuły. Wątek fabularny został niezwykle rozbudowany i powinien starczyć na setki godzin gry.

wygląd mapy przygód i możliwości, jakie dają

Mechanika walki wyraźnie przypomina ta znaną z pudełkowych Heroes of the Might and Magic, dlatego zadowoli to wszystkich zwolenników strategii! Z wielkim zadowoleniem witam każdą darmową strategię z turowym systemem walki, który przydałby się w większości produkcji tego gatunku. Do danej bitwy, możemy zaprosić innego gracza i walczyć razem, w ramię, w ramię z trudniejszym bossem. W miarę postępu w grze, odblokowujemy lepsze jednostki, więcej slotów w armii bohatera, a sam bohater osiąga wyższe poziomy doświadczenia. Zdobywanie punktów doświadczenia jest bardzo ważne, podobnie z resztą, jak w wypadku gier MMORPG. Podczas przygód zdobywamy także magiczne przedmioty, którymi obwieszamy herosa, by ten jeszcze bardziej wspierał armię. Mapa przygód została wykonana w 2D, ale postacie i potwory są już w 3D. Jak na grę w przeglądarce, Heroes Online prezentuje się bardzo dobrze, a rozgrywkę umila, dobrze znana muzyka z Heroes VI.

bitwa ma charakter turowy i jest to znakomita część rozgrywki

W grze znajdziemy zarówno mnóstwo zróżnicowanych zadań, jak i osiągnięć, które nagrodzą nas za nasze trudy, cennymi nagrodami (surowce, artefakty etc.). Poziom trudności szybko rośnie, a progres spowalnia, dlatego istnieje cały czas silna potrzeba skorzystania z mikropłatności. Wewnętrzny sklep kusi zróżnicowaną i bardzo rozbudowaną ofertą, skierowaną dla graczy szukających skrótów. Czy warto wydawać pieniądze? Na pewno zastanowiłbym się nad tym, w kontekście wielu problemów, jakie ma gra. Niestabilne serwery, błędy skryptu są chorobą młodości, która jednak powinna się szybko skończyć – przynajmniej na to cały czas liczę. Pamiętam problemy Settlers Online i moich ulubionej Duel of Champions, dlatego raczej ufam Ubisoftowi.

Nie zapomnijcie o codziennym logowaniu, które jest niezłym źródłem darmowych dodatków!

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Przeglądarkowi Hirołsi!
Grafika i muzyka
Złożona mechanika walki
Mnóstwo ciekawych pomysłów

Wady
Błędy, problemy z serwerami

 

Werdykt
Bez wątpienia, Might and Magic Heroes Online posiada potencjał, by stać się rewelacją na rynku darmowych gier strategicznych. Posiada jednak błędy, nie najlepsze serwery i brakuje jej ostatniego szlifu. To dopiero początek, bo jest bardzo młoda, dlatego ufam, że Ubisoft poradzi sobie z przeciwnościami i stworzy produkt na miarę Settlers Online czy doskonałej Duel of Champions. Niecierpliwie czekam na kolejne usprawnienia, a was zachęcam do przetestowania Might and Magic Heroes Online w przeglądarce internetowej, bez pobierania!

Might and Magic Heroes Online recenzja
5 (100%) 1 vote
wygląd postaci - projektowanie herosa
Royal Quest recenzja

Royal Quest to darmowa gra MMORPG do pobrania, stworzona przez rosyjskie studio Katauri Interactive. Wcielamy się w śmiałków, którzy ruszają...

Zamknij