Miasto Pary recenzja


Miasto Pary (City of Steam) to zdecydowanie jedna z rewolucyjnych gier przeglądarkowych – to praktycznie pełnoprawne MMORPG dostępne bez pobrania. Steampunkowy świat, czeka na wszystkich śmiałków. Zapraszam do darmowej gry, Miasto Pary jest w całości po polsku.

miasto_pary_2_mgdp

Steampunk to fantastyczny świat, gdzie technika przeplata się z magią, świat przypominający trochę okres historyczny po wynalezieniu silnika parowego. Tyle tylko, że spotkamy w nim również magów i moce, które są poza racjonalnym rozumowaniem. Dla nas graczy, oznacza to, że możemy pochwycić w nasze dłonie, zarówno rewolwer, jak i magiczną różdżkę i ruszyć do boju, na przygody! Miasto Pary została osadzona w świecie prosto z książek napisanych przez Davida Lindsay, The New Epoch.

Ponieważ to nic innego jak przeglądarkowe MMORPG, najpierw zajmiemy się tworzeniem postaci. Wybieramy zarówno wygląd, jak i klasę (Arkanista, Strzelec, Strażnik, Medium – pełen opis klas pod recenzją), wybieramy rasę, imię i jesteśmy gotowi. Już na początku możemy podziwiać bardzo dobrą, jak na przeglądarkę, grafikę opartą zresztą o wydajny i zaawansowany Unity 3D Engine. Rewelacja jednym słowem. Wracając do postaci, możemy wybrać spośród 9 ras, włącznie z rasami znanymi ze świata fantasy, czyli Gobliny i Orkowie. Ludzkie rasy to Stoigmarowie, Avenijczycy, Wewnętrzni, Osteńczycy i podczas gdy Rivenowie i Draugowie bardzo przypominają Elfy.

miasto_pary_1_mgdp

Kiedy wchodzimy do gry, właśnie nasze miasto zostało zaatakowane przez olbrzymiego robota, a my musimy ratować naszą skórę i rodzeństwo. To dopiero początek naszych przygód, w mieście kryjącym ocean tajemnic. Wykonujemy misje i stopniowo odkrywamy wątek fabularny, rozwijając przy okazji naszego bohatera. Jak na grę dostępną w oknie przeglądarki, Miasto Pary oferuje zadziwiająco rozwinięty świat i złożoność rozgrywki.

Oczywiście jak w innych grach MMORPG, będziemy wykonywać misje także z innymi graczami, walczyć z potężnymi bossami oraz tworzyć własne przedmioty z pomocą wygodnego craftingu. Bardzo dobrze, że gra została w całości przetłumaczona na język polski, przez co nie powinno być problemów z jakimkolwiek zadaniem i zrozumieniem fabuły. Sterujemy za pomocą myszy i klawiatury, podczas gdy umiejętności są aktywowane przez klawisze numeryczne, podobnie jak w innych grach MMORPG.

miasto_pary_3_mgdp

Jak pisałem wcześniej, Miasto Pary została doskonale zrobiona i powala wręcz oprawą audiowizualną. Silnik Unity 3D mogliśmy oglądać w akcji przy okazji Iron Grip: Marauders, ale dopiero tutaj możemy zobaczyć, na co naprawdę go stać. Po pierwszym zalogowaniu się do gry, opadła mi szczęka – gra wygląda wspaniale, a już wstęp po polsku, ugiął pode mną nogi. Świetna robota! Obyśmy oglądali więcej i więcej tego rodzaju gier w przyszłości, na co gorąco liczę!

Mikropłatności oczywiście także czyhają na nasze portfele. Możemy śmiało nabyć walutę premium, nazwaną elektrum, za którą dostaniemy stroje, pojazdy oraz stworzenia towarzyszące nam podczas przygód. Asortyment rzeczy w sklepie jest spory, tak samo z resztą jak zakres cen. Najdroższe dodatki mogą z szokować, bo jak inaczej nazwać wydatek na plecak odrzutowy za ok 150 złotych?…Zwiększa prędkość poruszania się naszej postaci, ale cena, nie do końca jest na polskie portfele, zgadza się?

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
MMORPG w przeglądarce!
Fantastyczna grafika
W całości po polsku
Steampunkowy klimat
Muzyka

Wady
Niedoróbki

 

Werdykt
Miasto Pary to rewolucja, jeśli chodzi o gry MMORPG w przeglądarce! Do tej pory, za niezłą grę uważałem Drakensang Online, ale Miasto Pary idzie zdecydowanie dalej, a wszystko za sprawą mocnego silnika Unity 3D odpowiedzialnego za grafikę. Nic dziwnego, że gra była jedną z najbardziej oczekiwanych premier free to play 2013. Wymiata!

Miasto Pary klasy
Strzelec posługuje się magią dusz i bronią strzelecką co wychodzi mu bardzo sprawnie. Dysponuje umiejętnościami, pozwalającymi mu przerobić broń palną w prawdziwą machinę oblężniczą.

Broń – garłacz, muszkiet, pistolet, karabin powtarzalny
Pancerz – zbroja egidy, lekka zbroja, średnia zbroja

Arkanista to mocny władca żywiołów, który posługuje się energią ognia, lodu oraz błyskawicy, by rozszarpywać na strzępy swoich wrogów.

Broń – różdżka, laska
Pancerz – naramienniki, lekka zbroja, tarcze

Medium to magiczny artysta, używający magii muzyki Mechanizmu. W ten sposób leczy swoich sojuszników i osłabiania wrogów.

Broń – berło, włócznia
Pancerz – tarcze, wzmocniona szata, ciężka zbroja

Strażnik to wytrwały wojownik specjalizujący się w walce bezpośredniej i technikach obronnych. Umiejętnie skupia na sobie uwagę wrogów, chronią sojuszników.

Broń – buława, topór, szabla, młot, broń drzewcowa, miecz
Pancerz – średnia zbroja, ciężka zbroja, wzmocniona szata, tarcze

Miasto Pary recenzja
5 (100%) 1 vote
tera_online_2_mgdp
TERA Online recenzja

The Exiled Realm of Arborea, czyli TERA Online to czołówka darmowych gier MMORPG do pobrania i gra, powalająca zarówno grafiką,...

Zamknij