Łowcy Zombi: Apokalipsa recenzja


Łowcy Zombi: Apokalipsa przenosi graczy do świata opanowanego przez zombi. Tutaj nie ma litości dla słabych. Przetrwają tylko najwytrwalsi Łowcy, dlatego zacznijcie zabawę już teraz, by zbudować sobie odpowiednią przewagę. Gra jest dostępna na komputery, tablety i smartfony.

lowcy_zombie_1

Lubicie zombi? Jesteście na bieżąco z filmami o nadgniłych truposzach? Chyba nie ma aktualnie nikogo, kto by choć trochę nie miał kontaktu z fenomenem zombi. Miałem okazje oglądać serial The Walking Dead, jego spin-off Fear The Walking Dead, wszystkie części kultowej serii o zombi Johna Romero, nową adaptację Dawn of the Dead, czy reanimowane zombi naziści w Zombie SS. Trudno mi tutaj analizować fenomen zombi, ale coś w tym musi być, skoro miliony ludzi na całym świecie interesują się tą tematyką. Łowcy Zombi: Apokalipsa jest dostępna po polsku i można w nią grać przez przeglądarkę lub aplikację. Co ciekawe, można od razu grać i to bez rejestracji, ale oczywiście sugeruje się zarejestrować, by móc korzystać z idei dostępności na kilku urządzeniach. Warto zwrócić uwagę, że można grać bez rejestracji! Zaraz po wejściu do gry, stajemy się jednym z Łowców, który będzie stawiał czoła zombi oraz innym zagrożeniom w świecie zniszczonym przez szalejący wirus. Infekcja rozpoczyna się szybko i zaskakuje nas podczas jazdy metrem. Tak rozpoczyna się kampania, jeden z licznych modułów gry.

Łowcy Zombi opierają się na kooperacji pomiędzy uczestnikami rozgrywki (Łowcami). Gracze mogą brać udział w specjalnie przygotowanych modułach gry. W kampanii czeka na nich wątek fabularny, w którym będą walczyć z kolejnymi przeciwnikami. Najważniejszą komórką społeczną w Łowcach jest gang. Dołączenie do gangu lub stworzenie własnego, nie stanowi większego problemu – wystarczy osiągnąć odpowiedni poziom i już mamy dostęp do różnych ciekawych opcji.

lowcy_zombi_2

Natychmiast po dołączeniu do gangu, nasza postać otrzymuje specjalne bonusy i może grać udział w unikalnych dla gangu trybach rozgrywki. W ten sposób, możesz powalczyć z niebezpiecznym zombi mutantem, którzy strzeże cennego łupu. Możesz też napaść na poruszające się po okolicy transporty zaopatrzenia, czy też spróbować powalczyć o terytoria w Bitwa o Schron i Dzielnice. Rodzajów rozgrywki jest naprawdę dużo i powinno dojść w przyszłości więcej.

Grafika jest oparta o zdjęcia, co można wytłumaczyć bardziej bezpośrednim nawiązaniem do filmów i seriali o tematyce zombi. Design gry jest czytelny, a „Łowcy” prezentuje się świetnie szczególnie na urządzeniach mobilnych. Każdy zombi jest przerażający i możemy obserwować różne rodzaje rozkładu. Pierwsi przeciwnicy są mniej lub bardziej pokrwawieni, a reszta, wydaje się na dalszych etapach rozkładu. „Łowców” można uruchomić poprzez aplikację mobilną lub przeglądarkę, dlatego da się grać na komputerze, tablecie oraz smartfonie. Mikropłatności w Łowcy Zombi: Apokalipsa są związane z jedną z walut w grze (Monety), nie jest jednak tak, że jest to jedyne ich źródło. Gracze mogę je zdobyć podczas rozgrywki. Grając w tryb kampanii i walcząc z hordami zombi, zdobędziesz codzienne określony limit Monet, a jak chcesz sprawy nieco przyśpieszyć – wydajesz pieniądze na Monety.

lowcy_zombi_3

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Polska produkcja
Tematyka zombi!
Stwórz Łowcę i walcz z zombie (RPG)
Możliwość gry na kilku urządzeniach (crossplatform)
Różne moduły rozgrywki

Wady
Nie każdemu podejdzie ten typ gier

 

Werdykt
Polskie produkcje niezależne należy wspierać ze wszystkich sił, dlatego z szacunkiem podchodzę do pomysłów twórców Łowcy Zombi: Apokalipsa. Ten darmowy, mobilny i przyjemny eRPG powinien znaleźć szerokie grono fanów w Polsce, szczególnie, że działa sprawnie na większości urządzeń mobilnych. Ponieważ grę można odpalić zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację mobilną, pozwala na ciągłą grę; na dodatek nie pożera szybko pakietów internetowych. Zostańcie Łowcą, dołączcie do gangu i zmierzcie się z hordami zombi w Łowcy Zombi: Apokalipsa!

Rate this post
Statek kosmiczny wlatuje to bazy
Star Conflict recenzja

Macie ochotę na pierwszy prawdziwy symulator kosmiczny wydany w modelu Free to Play? Tak?! Gra jest do pobrania za darmo!...

Zamknij