Legion Śmierci recenzja


Legion Śmierci to bezpłatny MMORPG przeznaczony dla naszych przeglądarek. Co kryje się za piękną grafiką i interesującym polskim tytułem gry? Przekonajmy się!

lisz - główny wróg w grze

Legion Śmierci przenosi nas do świata fantasy, w którym trwa wielka wojna pomiędzy ludźmi i sprzymierzonymi z nimi orkami, a zastępami nieumarłych, na których czele stoi potężny lisz. Kilkaset lat wcześniej zarówno orkowie, jak i ludzie, byli zajęci wybijaniem się nawzajem – wystarczyło pojawienie się nieumarłych, by sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Polityka. Pierwszy krok w grze to stworzenie własnej postaci, a właściwie wybór jednej z trzech dostępnych klas i selekcja płci. Kolejny krok to już praktycznie od razu wejście w akcję. Pierwsze wnioski? Bitwy nie dają nam praktycznie żadnych opcji wyboru, a jedyne co robimy, to obserwujemy wszystkie wydarzenia. Rozwiązanie niestety niezbyt korzystne, szczególnie, że można było dodać nawet śladowe opcje – wybór umiejętności, postawy defensywnej/ofensywnej etc. Herosi posiadają unikalne umiejętności, ale korzystają z nich automatycznie. Po walce możemy wylosować nagrodę spośród kilku dostępnych kart. Wydarzenia postępują bardzo szybko po sobie i po pierwszej walce, przechodzimy do kolejnej, w między czasie obserwując naszego bohatera poruszającego się po mapie przygód. I co ja widzę? Czarodziej zlecający mojego bohaterowi zadania, ma na imię…Gandalf? Widzę, że twórcy niezbyt wysili się przy wyborze imion. Rozumiem, że kolejni bossowie to Sauron, Saruman czy Azog?

oto jak wygląda bitwa - nieźle, prawda?

By pociągnąć fabułę do przodu, niezbędne jest nieustanne wykonywanie zadań, które opierają się na toczeniu walk. W toku gry, będą dołączać do nas coraz to nowi poszukiwacze przygód, którzy stopniowo będą wchodzić do naszej drużyny, a nasz heros zasiądzie na jednym z kilku wierzchowców: od konia, wilka czy wielkiego lwa. A co z przedmiotami? Trudno chyba o grę MMORPG bez przedmiotów? Ano właśnie, ponieważ w grze pełnią one ważną rolę i w znacznym stopniu determinują siłę postaci. Nie można również zapomnieć także o gildiach i interakcji z innymi graczami, którzy krążą po świecie gry.

są i ziejące ogniem smoki

Biorąc pod uwagę możliwości przeglądarek, Legion Śmierci ma naprawdę bardzo dobrą oprawę audiowizualną. Grafika może robić wrażenie, wliczając w to ładniutkie rysunki przeróżnych postaci, jakie przewijają się przez grę – niektóre panie prezentują się…nieziemsko dobrze. Nie miałem także poważnych problemów z serwerem, przez co obcowanie z grą było stosunkowo przyjemne. Menu jest wygodne i intuicyjne, a sama gra prowadzi nas za rączkę i to nieustannie – częste rozwiązanie we wschodnich grach MMORPG. Muszę jeszcze pochwalić twórców za porządne spolszczenie, które zdecydowanie poprawia odbiór tego tytułu. Na koniec dodam, że mirkropłatności wydaje się dość typowe dla tego typu gier, a więc bazują na koncie VIP, które umożliwia nam dostęp do wielu ekstra dodatków (bonusy, premie). Wraz z rosnącym poziomem trudności, presja na wydawanie pieniędzy będzie coraz większa, ale pamiętajcie – ostatnie wybór zawsze należy do nas!

rzut okiem na twierdzę naszego bohatera

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Bajeczna grafika
Dźwięk
Świetne spolszczenie
Rozwijanie własnej twierdzy

Wady
Powtarzalna
Automatyczna walka

 

Werdykt
O ile obawiałem się powtórki z League of Angels czy Legend Online, Legion Śmierci jest trochę lepszy i pomimo swoich wad, może być grą na dłużej. Nie jestem zwolennikiem tak bardzo powtarzalnych gier, ale zarówno warstwa audiowizualna, jak i spolszczenie stoją na tak dobrym poziomie, że nie mogę przekreślić jakości Legionu Śmierci. Jak na przeglądarkową darmową grę MMORPG Legion Śmierci zasługuje przynajmniej na godzinę waszego czasu.

Legion Śmierci recenzja
4 (80%) 1 vote




my_sunny_resort_3
My Sunny Resort recenzja

Gdzie polecieć na wakacje? Jak już lecieć to w tropiki! A jak nie, to chociaż pozostaje możliwość zabawy w My...

Zamknij