Legend Online recenzja


Legend Online to dostępna w przeglądarce gra MMORPG (nie wymaga pobrania) z elementami gry strategicznej. W całości po polsku i za darmo.

legend_online_3

Mogę z miejsca wymienić niewiele gier MMORPG dostępnych w przeglądarce. Najpopularniejszy zostaje RuneScape, Bigpoint promuje od lat Drakensang Online, a najnowsze Miasto Pary, być może, zrewolucjonizuje ten gatunek. Legend Online nie jest jednak typową grą MMORPG, bo łączy w sobie także elementy typowych strategii znanych z przeglądarek. Legend Online oferuje trzy klasy z podziałem na płeć. Do wyboru jest Wojownik, Czarodziej i Strzelec. Każda z klas ma zarówno mocne, jak i słabe strony, ale nie wydaje mi się, by rzutowało to w znaczący sposób na rozgrywkę. Stworzony przez nas bohater będzie dowódcą i zarządcą miasta, które przejmujemy w pierwszych minutach gry. Od tego momentu, nie tylko będziemy odpowiedzialni za rozwój naszego bohatera, ale także za rozwój wspomnianego miasta. Nasz dzielny heros może korzystać z różnego typu przedmiotów, poczynając od broni, a skończywszy na magicznych pierścieniach. W miarę progresu w grze i w miarę zdobywania coraz większej ilości punktów doświadczenia, bohater będzie coraz mocniejszy i niebezpieczny dla wszystkich przeciwników. Proces podnoszenia poziomu jest bardzo szybki, dlatego po kilku minutach nabijemy sobie spokojnie 6-7 poziom, a po kilku dniach przekroczymy 30 – sty.

legend_online_1

Głowna część rozgrywki, kręci się przede wszystkim, wokół kompletowania kampanii, podczas której będziemy wykonywać misje. Właśnie misje są bardzo ważnym źródłem doświadczenia, surowców i magicznych przedmiotów – podobnie z resztą, jak w większości gier MMORPG. Istnieje jeszcze możliwość walki z innymi graczami, dlaczego część naszej aktywności powinna być skierowana na sojusze i aktywne zapraszanie przyjaciół.

Walka w Legend Online odbywa się przy naszym czynnym udziale – możemy wybrać umiejętności, jakich ma użyć nasza postać w danej turze. O ile system walki został oparty o tury, to nie wymaga on od graczy zbyt wiele inwencji. Bardziej będziemy się przyglądać wydarzeniom niżeli wpływać na cokolwiek. W miarę upływu czasu, tak automatyczny system, sprzyja bardziej przede wszystkim silniejszym, co będzie widać podczas starć z mocniejszymi przeciwnikami.

legend_online_2

Od strony audiowizualnej, Legend Online robi raczej dość przeciętne wrażenie. Tak do końca, trudno jest mi powiedzieć, czy grafika jest zaletą czy też wadą. Napiszę tylko, że jej estetyka jest zbliżona do takich produkcji, jak na przykład, Rise of Mythos, Terra Militaris czy inne produkcje tworzone w Azji. Podczas rozgrywki towarzyszy nam dziwnie znajoma muzyka, jakby zainspirowana, którąś z części Elder’s Scroll. Właśnie muzyka podoba mi się chyba najbardziej w Legend Online.

W ramach dostępnych mikropłatności, możemy kupić konto VIP, które umożliwia dostęp do wielu zablokowanych wcześniej przywilejów. Ich wpływ na rozgrywkę jest znaczący, bo obejmuje zwiększenie limitu Przyjaciół do 250, cenny cotygodniowy podarek czy zwiększa ilość zdobytego doświadczenia o 80%. To tylko część z całej listy bonusów.

legend_online_4

ocena_3_recenzja_gdp
Zalety
Kilka ciekawych pomysłów
Połączenie MMORPG i strategii

Wady
Powtarzalna
Miejscami archaiczna

 

Werdykt
Nie czuje się powalony na kolana. Legend Online pod wieloma względami prezentuje się raczej przeciętnie, ale nie mogę nie docenić, próby stworzenia gry łączącej kilka najpopularniejszych gatunków (MMORPG i strategia). Część z was, na pewno znajdzie w Legend Online coś, co zatrzyma was na jakiś czas, ale jak na mój gust, raczej nie na długo. Przekonajcie się z resztą sami – jest za darmo i w oknie waszych przeglądarek.

Legend Online recenzja
3 (60%) 1 vote
nosgoth_2
Najlepsze gry strzelanki do pobrania

Zobacz najlepsze gry strzelanki do pobrania, jakie aktualnie są dostępne w modelu free to play. Wystarczy pobrać, zarejestrować się przy...

Zamknij