Knight’s Fable recenzja


Knight’s Fable to bezpłatne MMORPG na przeglądarkę, przenoszące nas do bajecznego świata fantasy. Bez pobierania, w wersji angielskiej.

knights_fable_1

Po rejestracji, możemy błyskawicznie przejść do gry, ponieważ gra opiera się w całości na przeglądarce. Zaczynamy od stworzenia postaci, a wybór sprowadza się do wskazania jednej z 4 klas postaci. Do wyboru mamy klasy: Rycerz, Wojownik, Mag i Duch. Jak dowiecie się z fabuły gry, wcielamy się w dzielnego herosa, który jest jedyną nadzieją w walce z wszelkiej maści demonami. Podczas naszych przygód, rozwijamy naszego bohatera, wyposażamy go w magiczne przedmioty i ulepszamy jego umiejętności – czyli praktycznie wszystko to do czego przyzwyczailiśmy się w grach MMORPG. Awans na wyższe poziomy doświadczenia jest bardzo szybki, przez co szturmem, po około 20 minutach gry, osiągniemy 10 poziom doświadczenia. W miarę gry, do naszego bohatera dołączą inne postacie oraz stworzenia – w grze znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju potworów, które zasilą drużynę. Dojdziemy także szybko do moment, w którym otrzymamy w posiadanie własne miasto!

knights_fable_2

Zaraz po pierwszym kontakcie z grą, dostrzegalne jest olbrzymie podobieństwo z grami Monkey King Online, League of Angels i Legend Online. To ten sam silnik, który oferuje bardzo solidną oprawę audiowizualną i niezłą płynność rozgrywki. Gra w trybie pełnoekranowym prezentuje się niezwykle zachęcająco, pokazując nie tylko w pełni zalety grafiki, ale także wygodnie zaprojektowane menu. Pierwszy odbiór gry jest dość pozytywny, ale w miarę postępów w grze, jest już gorzej. Dlaczego? Rozgrywka jest bardzo zautomatyzowana, przez co wiele wykonywanych przez naszą postać czynności sprowadza się do kilku klików. Klik tu, klik tam, a nasza postać tnie na kawałki wroga i kończy walkę. W powtarzalny schemat wpisuje się także walka, która praktycznie nie daje graczom jakiegokolwiek manewru.

knights_fable_3

Postać automatycznie naciera na przeciwników i albo odnosi sukces albo zostaje, na naszych oczach, pokonana z kretesem (a my dostajemy punkty doświadczenia i pieniądze). Taki model rozgrywki, sprowadza gracza do roli widza, który od czasu do czasu klika w różne miejsca, z poczuciem, że równie dobrze mogłoby tu go nie być – wszystko dzieje się samo. Przesadne zautomatyzowanie prowadzi z kolei do nudy, potęgowanej przez bardzo powtarzalny model rozgrywki. Misje są bardzo powtarzalne, przerywane krótką wymianą zdań pomiędzy bohaterem, a NPC – zazwyczaj kończą się walką. I tak zainteresowanie Knight’s Fable, szybko się wyczerpuje, pomimo różnych bajerów wizualnych (błyski, flesze, atrakcyjne rysunki postaci etc.). Mikropłatności, które zwyczajowo zostawiam sobie na koniec, dają wyraźny znak, czym w praktyce jest Knight’s Fable – maszynką do wyciągania pieniędzy.

ocena_3_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Muzyka
Przystępne menu

Wady
Za bardzo zautomatyzowana
Powtarzalna rozgrywka
Nuda
Mikropłatności

 

Werdykt
Knight’s Fable nie powala, chociaż pierwsze wrażenia z gry są raczej pozytywne. Im dłużej jednak grałem, tym większe odnosiłem wrażenie, że gra nie oferuje nic specjalnego. Podobne wrażenia miałem z gry w Monkey King Online i Legend Online. Zachęcają grafiką i różnymi bajerami, ale w praktyce „król jest nagi” – po osiągnięciu kilku poziomów, nie czułem się w żaden sposób zachęcony dalszym kontynuowaniem gry. Doceniam kilka zalet, które ma Knight’s Fable, ale jak dla mnie to za mało. Gra jest dostępna bez pobierania, za darmo i na przeglądarki internetowe.

Knight’s Fable recenzja
3 (60%) 1 vote
runescape_3
RuneScape recenzja

RuneScape to pozycja dla fanów RPG, bo nie ma chyba popularniejszej produkcji tego gatunku za darmo online. Ponad 150 milionów...

Zamknij