KingsRoad recenzja


KingsRoad to najnowszy przeglądarkowy RPG stworzony w konwencji Hack’N’Slash. Mnóstwo akcji, bajeczna grafika, a wszystko dostępne bezpłatnie w oknie przeglądarki.

kingsroad_1

Za grą stoją nowicjusze ze studia Rumble Entertainment, ale o samej grze mogę powiedzieć, że wygląda niemal doskonale – KingsRoad jest, co prawda wykonana w technologii Flash, ale nie przeszkadza to grze stać na wyjątkowo wysokim poziomie. W przeglądarce ciężko znaleźć równie dobrze wyglądającą grę. Fabuła krąży wokół tytułowej Królewskiej Drogi, która gwarantowała spokój i rozwój królestwa rządzonego przez mądrego króla Alexandra. Wszystko jednak ma swój kres, bo kraj pogrążył się w chaosie, któremu tylko MY jesteśmy w stanie się przeciwstawić. Samotny bohater – ostatnia deska ratunku sił dobra i porządku. Ileż to już razy to słyszeliśmy, prawda? Potwory, bandyci, demony? W im większych ilościach tym lepiej! Chwilę po rejestracji, przebywając w mieście, wybierzemy jedną z trzech dostępnych klas – Łucznik, Wojownik, Mag. Klasy, jak widać, są dość standardowe biorąc pod uwagę gry MMO. Wspomniane miasto, będzie naszą bazą wypadową, bo misje przenoszą nas w osobne instancje. W mieście znajdziemy sklep z przedmiotami, trenera nowych umiejętności, dalsze zadania oraz sklep premium dla chcących dokonać zakupy przy użyciu normalnych pieniędzy. Misje/zadania przenoszą nas do poziomu, niebyt może rozległego, w którym musimy pokonać hordę przeciwników i bardziej wymagającego przeciwnika – bossa. Moim zdaniem, poziomy mogłyby być trochę bardziej obszerne. Najpierw czeka nas walka w lesie, potem w innych lokacjach, a cały czas rozwijamy główny watek fabularny. Samotność w czasie wędrówki? Możemy zwerbować dwóch znajomych do drużyny i grać razem! Gildie? Chat? Miał? Znajomi? Żaden problem. KingsRoad ma i to wszystko.

kingsroad_2

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, KingsRoad nie różni się znacząco od wszystkich Diablo-podobnych produkcji, czy to pudełkowych czy Free to Play. Wskazujemy myszą przeciwnika i walimy w niego ile się tylko da za pomocą różnych umiejętności. Chodzi o akcję i masowe zabijanie zastępów potworów! Rzut izometryczny, gwarantuje dobry punkt widzenia na wszystkie rozgrywające się w grze wydarzenia. Jak pisałem wcześniej, KingsRoad wygląda wspaniale. Dawno nie widziałem tak świetnie zrealizowanej produkcji, dostępnej w przeglądarce. Kolorowa grafika, modele 3D, tekstury – wszystko robi, jak najlepsze wrażenie! Jakby tego było mało, przygrywa nam podczas rozgrywki bardzo udana muzyka i aż dziw bierze, że KingsRoad nie jest oparta o jakiegokolwiek klienta! Bezpośredni rywal na rynku Free to Play, Drakensang Online, może czuć się zagrożony.

kingsroad_3

Walutą premium są Klejnoty, które dostajemy za darmo w drobnej ilości podczas gry. KingsRoad pozwala nam przetestować mikropłatności i otwiera nam przez to drogę do posiadania kilku dodatków premium, bez potrzeby wydawania pieniędzy. Podobne rozwiązania stosuje masowo Ubisoft w Duel of Champions czy Settlers Online. Oferta w sklepie obejmuje eliksiry wzmacniające atak, uzupełniające żywotność czy przedmioty dla naszego herosa. Co jakiś czas pojawiają się nowe promocje, dzięki czemu, możemy załapać się na coś interesującego, za mniejszą cenę. Oczywiście, ceny w sklepie raczej nie są zbyt niskie i dostosowane do klienta z Polski. Podczas przemierzania poziomów, natrafimy od czasu do czasu na skrzynie skarbów, ale by je otworzyć, każdorazowo trzeba zapłacić walutą premium. Wpływ mikropłatności na rozgrywkę wydaje się oczywisty.

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Fantastyczna grafika (jak na przeglądarkę)
Muzyka
Ogólna jakość
Wciąga
Czysta akcja!
Przystępna

Wady
Wszędobylskie mikropłatności
Nieduże poziomy

 

Werdykt
KingsRoad to bezpośredni konkurent Drakensang Online, z którym rywalizuje aktualnie o graczy, szukających darmowych Hack’N’Slash. Czy wygrywa rywalizacje? Moim zdaniem tak, bo jest nie tylko atrakcyjniejsza graficznie, ale także świeższa, bardziej i lepiej wykonana. Jeśli szukacie wciągające i świetnie wykonanej gry akcji w przeglądarce, bez wątpienia, powinniście zagrać w KingsRoad! Gorąco polecam!

KingsRoad recenzja
5 (100%) 1 vote
Tibia_3
Tibia recenzja

Nie ma chyba gracza w Polsce, który nie znałby prawdziwej legendy i jednej z pierwszych MMO, jakie zrobiły furorę w...

Zamknij