Kings of the Realm recenzja


Królestwo potrzebuje władcy, który zaprowadzi silną władzę i ruszy na podbój nowych, nieznanych ziem. Strategia online za darmo, dostępna nie tylko na przeglądarki, ale także na urządzenia mobilne!

kings_of_the_realm_1

Kings of the Realm to jedna z nielicznych przeglądarkowych strategii opartych o zaawansowanych silnik Unity 3D. Pamiętam, że dzięki temu rozwiązaniu, strategia Iron Grip: Marauders pozwalała na rozgrywanie bitew w 3D. Jak jest w wypadku Kings of the Realm? Niestety, nie mamy okazji podziwiać w akcji silnika gry, ponieważ walka została sprowadzona do otrzymania komunikatu o sukcesie lub klęsce naszego wojska. Podobne rozwiązanie jest szeroko stosowane w strategiach online, jak w Settlers Online, Imperia Online, czy starym OGame. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokiej jakości grafikę 2D, która w najdrobniejszych szczegółach ukazuje nam nasze królestwo! Możemy znacznie przybliżać i oddalać punkt widzenia, a w tym pierwszym wypadku, zobaczymy wędrujących rycerzy i chłopów. W miarę rozbudowy poszczególnych części naszego imperium, dochodzą kolejne budynki, opcje i możliwości, już nie mówiąc, że zmienia się jego wygląd. Wszystko jest naprawdę dopieszczone i wygląda świetnie. Naszymi wojskami kierują Dowódcy, a każdy z nich specjalizuje się w dowodzeniu innymi rodzajami wojsk. Podstawowy – Merek – specjalizuje się w Milicji i Rycerzach Trójcy, a taki Prailens, w Kusznikach i Włócznikach. W sumie możemy zwerbować 6-ciu z długiej listy dostępnych wojowników. Najdroższy wymaga zapłaty 950,000 wewnętrznej waluty. Dostępne w grze jednostki obejmują zarówno piechotę, jak i kawalerię, a każda z nich posiada własne współczynniki.

kings_of_the_realm_3

Co ciekawe, możemy wyposażać jednostki w różne przedmioty, dzięki czemu, możemy zwiększyć możliwości bojowe każdej z nich! Potencjalne cele do ataku, możemy łatwo wybierać przy użyciu mapy świata – są także cele neutralne, kontrolowane przez komputer (znakomite źródło surowców i pieniędzy). Obok waluty, znajdziemy 4 podstawowe surowce: żywność, drewno, rudę oraz kamień. Wszystkie są generowane przez nasze królestwo, a ich doskonałym źródłem, pozostaje napadanie na inne królestwa. O ile mechanizmy tego typu widzieliśmy przy okazji wielu innych gier strategicznych online, tak w Kings of the Realm znajdziemy wiele ułatwień, które inaczej rozkładają akcenty rozgrywki. I tak zbieranie surowców odbywa się przez kliknięcie na dany obszar królestwa, podczas gdy my skupiamy się na szybkiej rozbudowie produkcji surowców i rozbudowie infrastruktury niezbędnej do zakupu wojsk. Najważniejsza jest tutaj wojna i łupieżcze wyprawy po surowce – to jest kwintesencja Kings of the Realm. W grze istnieją także mikropłatności, ale dzięki możliwości wymiany surowców, mamy większość elastyczność w ich omijaniu. Co prawda, nie rozwiązuje to problemu, bo mikropłatności i tak wpływają na rozgrywkę, ale trzeba to docenić. Walutą premium są korony, które możemy zasilić na różne sposoby. Czy warto czy nie – to już zależy przede wszystkim od was.

kings_of_the_realm_2

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Rozrywka
Różnorodne jednostki
Solidna i przemyślana

Wady
Mało rozbudowana walka

 

Werdykt
Kings of the Realm prezentuje się świetnie, za sprawą zaawansowanego silnika Unity 3D. Strategia oferuje nieco inne rozłożenie akcentów, niżeli konkurencyjne strategie online, chociaż opiera się na dość podobnych schemacie gospodarczo-strategicznym. Jeśli nie macie dosyć gier zbliżonych do Settlers Online, Imperia Online czy Anno Online, zobaczcie Kings of the Realm. Rejestracja jest darmo, a zagracie w przeglądarce internetowej, na smartfonie lub tablecie.

Kings of the Realm recenzja
5 (100%) 1 vote
heroes_order_chaos_1
Najlepsze gry strategiczne do pobrania

Interesują Cię najlepsze gry strategiczne do pobrania za darmo?! Szukasz porządnej gry przeznaczonej do zabawy na komputerze, smartfonie lub tablecie?!...

Zamknij