Kingdom Rush recenzja


Szukacie najlepszej strategii typu tower defense? Mam dla was coś specjalnego, bo genialną i wyjątkowo popularną darmową strategie Kingdom Rush!

kingdom_rush_2

Jak zapewne już wiecie, w grach tego typu wszystko zależy od właściwego doboru wieżyczek. Dlaczego jest to tak bardzo istotne? Bo właśnie od tego zależy czy powstrzymamy fale przeciwników, przedzierających się uparcie przez poziom. Nie inaczej jest w wypadku Kingdom Rush. Stajemy na czele armii, która ma za zadanie powstrzymać najazd hord złego Vez’nana. Jak na prawdziwy czarny charakter przystało, planuje on zalać świat mrokiem i ciemnością. Czeka na nas prawie 20 zróżnicowanych poziomów i kilka rodzajów trudności, dlatego ostatnią rzeczą, która was czeka to nuda. Przeciwnicy nadciągają zazwyczaj z jednego lub kilku kierunków po z góry określonych ścieżkach. Miejsca, w których możemy wybudować punkt oporu, także są z góry określone i dużo zależy od naszego wyboru. Do dyspozycji mamy cztery typy wieżyczek – baraki z żołnierzami, wieże magów, moździerz i łuczników. Każdą z wieżyczek możemy ulepszyć do maksymalnie czwartego poziomu, który ma dwa różne warianty.

kingdom_rush_3

Przykład? Możemy mieć w barakach albo dzikich Barbarzyńców albo twardych i nieustępliwych Paladynów. Dostęp do każdego z ulepszeń dostajemy w miarę trwania kampanii. Oprócz wieżyczek, możemy rzucać potężny czar grad meteorów i przyzywać posiłki – dwie jednostki w dowolnym miejscu na mapie. Może nie są one najmocniejsze, ale możemy je znacząco ulepszać.

Sama kampania oferuje zarówno wyzwanie na poziomie zwykłych, szukających wrażeń graczy, jak i maniaków, którzy chcą odblokować możliwie wszystko w Kingdom Rush. Przejście całości na najwyższych poziomach trudności to wyzwanie na kilka dobrych tygodni, ale wrażenia są niezapomniane! Podczas gry będziemy mierzyć się z potężnymi falami, mniej lub bardziej wymagających jednostek. Trole, ogry, gobliny, demony, szkielety, wielkie pająki i mocni bossowie – przeciwników jest mnóstwo i są bardzo różnicowani.

kingdom_rush_1

Kingdom Rush to prawdziwa perełka także pod względem audiowizualnym. Jednostki i wszystkie elementy gry są malowanie – prawdopodobnie – ręcznie, przez co grafika ma swój niepowtarzalny klimat i wysoką jakość. Wszystko to, uzupełnia duża dawka humoru, który przejawia się zarówno w dostępnych w grze dźwiękach, jak i designie postaci. Jednym słowem – rewelacja!

Niestety, gra posiada także mikropłatności, które psują nieco obraz całości tej znakomitej darmowej produkcji. Jeszcze jakiś czas temu, Kingdom Rush nie posiadał sklepu, ale w związku z sukcesem gry, twórcy postanowili nieco zarobić – w zasadzie nic dziwnego. Oczywiście nie musimy korzystać z wewnętrznego sklepu, a jeśli już, to możemy kupić mnóstwo przedmiotów bez wydawania pieniędzy.

Kingdom Rush w Google Play
Kingdom Rush w iTunes

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Genialny tower defense
Różnorodne poziomy
Jednostki
Grafika
Dźwięk

Wady
Mikropłatności

 

Werdykt
Kingdom Rush to bez dwóch zdań, jeden z największych hitów Free to Play ostatnich lat i gra, która powala zarówno jakością, jak i innowacyjnością. To wszystko uzupełnia duża dawka humoru, który przewija się zarówno w grafice, jak i dźwiękach zawartych w grze – jak choćby, niezapomniane „Say hello to my little friend”. Nic dziwnego, że Kingdom Rush dostał tak wiele wyróżnień i nagród – w tą grę po prostu trzeba zagrać!

Kingdom Rush recenzja
5 (100%) 1 vote
dragons_prophet_3
Dragon’s Prophet recenzja

Dragon's Prophet to jedna z najnowszych darmowych gier MMORPG do pobrania od studia Runewalker, znanego z Runes of Magic. Zostajemy...

Zamknij