Imperia Online recenzja


Jeśli nie zbrzydło wam jeszcze zarządzenia kolejnym królestwem i nie straszne są wam produkcje mające kilka dobrych lat na karku, zapraszam darmową grę strategiczną dostępną w przeglądarce – Imperia Online.

imperia_online_1

Przeglądarkowe strategie, były jednymi z pierwszym darmowych gier debiutujących w oknach naszych przeglądarek. Jeśli chodzi o ten gatunek gier, możemy spotkać bardzo wiele strategii przeglądarkowych, a bardzo niewiele opierających się o klienta do pobrania – Imperia Online należy do gier, które debiutowały lata temu. Zaczynamy oczywiście od samouczka, pomagającego nam stawiać pierwsze kroki w grze. Zaczynamy od kilku budynków gospodarczych i brniemy w grę wykonując ponad 25 początkowych misji. Oczywiście wyregulowanie gospodarki, wydaje się na początek najbardziej właściwe – potrzebujemy kamieni, drewna, oraz żelaza. Podstawową walutą gry jest złoto, a walutą premium, dostępną za normalne pieniądze, są diamenty (otrzymujemy jej troszkę przy okazji różnych misji). Budynki są wygodnie podzielona w dwa typy – militarne i związane z naszą gospodarką. Imperia Online jest darmową grą strategiczną osadzoną w klimatach średniowiecza, dlatego wszystko podążą tą ścieżką – werbujemy rycerzy, budujemy miejsca targowe, świątynie, uniwersytety etc. Jedno wielkie, przeglądarkowe średniowiecze – niestety także dosłownie, bo gra nie wygląda najlepiej, ale o tym później. Jak w strategiach sprzed kilku lat, w Imperii, nie mamy wpływu na to, gdzie fizycznie zostanie wybudowany wybrany budynek – ma on z góry określone dla siebie miejsce.

imperia_online_2

Ważną konstrukcją, ze względu na rolę, pełni Uniwersytet, na którym opracowywane są najnowsze technologie (najnowsze, ale wciąż Średniowieczne…). Z pomocą nowych technologii, ulepszamy zarówno siłę uderzeniową i obronną wszystkich jednostek, jak i odblokowujemy dostęp do coraz lepszych budynków, ulepszamy Twierdzę (odpowiada za obronę naszego królestwa) oraz poprawiamy szybkość generowania surowców. Imperia Online nie powala (delikatnie mówiąc) biorąc pod uwagę wygląd i przebieg bitew, do jakich będzie dochodziło między graczami. Walka ogranicza nas do śledzenia dokonań posiadanych wojsk, w związku z tym, musimy pogodzić się z rolą widza. Dostajemy raport na skrzynkę, z informacją o klęsce lub powodzeniu i możemy zobaczyć wyjątkowo prymitywną i archaiczną animacje.

imperia_online_3

Imperia Online posiada bardzo prostą grafikę 2D, wyświetlaną w pomniejszonym okienku w naszej przeglądarce. Wizualnie, gra sprawia w związku z tym, bardzo archaiczne wrażenie. Trochę lepiej wygląda kwestia muzyki, co do której, nie mam złych odczuć. Jest to chyba, najjaśniejsza strona gry, do pary z całkiem sensownym tłumaczeniem na język polski.

Mikropłatności, kręcą się wokół zakupu waluty premium, czyli bezcennych diamentów. Tak, te diamenty, otwierają wielkie możliwości przed graczami, służą jako klucz do wszystkich drzwi. Właściwie we wszystkich darmowych grach strategicznych, wpływ mikropłatności na rozgrywkę jest znaczący, albo wręcz ekstremalny – lepsi gracze, praktycznie zjadają na śniadanie, tych darmowych i odnoszę wrażenie, że podobnie jest w Imperia Online. Ceny w sklepie mogę określić tylko jednym słowem – wyśrubowane, szczególnie w stosunku do nijakiej reszty. Za co tyle płacić?…

ocena_3_recenzja_gdp

Zalety
Prostota
Polska wersja językowa
Muzyka

Wady
Mocno przestarzała
Nudnawo…
W zasadzie wszystko już było

 

Werdykt
Imperia Online jest jak podróż w przeszłość, ale nie koniecznie, przyjemna podróż w przeszłość. Bez wątpienia zasługuje z racji wieku na szacunek, chociaż przestaje się mieścić w aktualnych kryteriach jakości – słaba grafika, archaizmy, komicznie wyglądające bitwy wojsk. Na pewno najlepsze lata ma za sobą, a ponieważ rozglądam się za różnymi strategiami, bardziej stawiam na Goodgame Empire, lub Duel of Champions, które wydają się o wiele lepsze i ciekawsze.

Imperia Online recenzja
3 (60%) 1 vote
world_warplanes_1
World of Warplanes recenzja

World of Warplanes jest dziełem studia Wargaming.net, idącym w te same ślady co ultra-popularny World of Tanks. Tym razem wsiadamy...

Zamknij