Grepolis recenzja


Grepolis przenosi do świata greckich herosów i mitów, które ożywają na naszych oczach. Zarządzamy antycznym imperium, chociaż początki będą nader skromne.

grepolis_1

Najpierw rejestrujemy się przy pomocy maila, a potem wybieramy jeden z dostępnych serwów. Im jest młodszy tym mamy większe szansę na spokojną i normalną grę. Pierwsze aktywności w grze, sprowadzają się do kompletowania zadań przygotowanych w samouczku. Nie powinno to sprawić jakiegokolwiek kłopotu, bo Grepolis została wydana w całości w języku polskim. Podobnie, jak w innych strategiach online, jesteśmy pod ochroną całe 7 dni, przez co nie mogą nas zaatakować inni gracze. Musimy ten czas wykorzystać ile tylko się da, bo potem, czekają nas napady o każdej porze dnia i nocy. Kluczem do sukcesu jest szybka rozbudowa naszego imperium i rekrutacja armii na tyle silnej, by inni gracze dwa razy się zastanowili, zanim wyślą swoje oddziały przeciw nam! Budowa miasta to zapewnienie sobie podstaw ekonomicznych do rozwoju. Będziemy inwestować w kopalnie i wszelkie możliwości pozyskiwana surowców. Podstawowymi surowcami jest drewno, kamienie oraz srebro. Waluta premium to złoto, które można kupować przy użyciu normalnych pieniędzy. Ważną częścią rozwoju są badania, które prowadzimy w Akademii.

grepolis_3

Właśnie ten budynek odpowiada za ulepszanie innych, dlatego jest naszym centrum naukowym. Każde miasto ma swoją własną akademie, przez co, możemy na pewnym etapie rozwoju ekonomicznego bardziej specjalizować dane miasto pod pewnymi względami. Jedno może się specjalizować w jednostkach naziemnych, podczas gdy inne, w okrętach wojennych.

Armie będą stanowić zróżnicowane jednostki, obejmujące trzy kategorie – jednostki lądowe, morskie i wyjątkowo potężne mitologiczne. Te ostatnie, będą chlubą naszej armii, a ich siła często będzie decydowała o sukcesie lub porażce naszej obrony lub eskapady. Możemy mieć w swoich szeregach na przykład potężne Cyklopy, Meduzy, Cerbery, Mantykory czy Minotaury. Wszystko zależy od tego, którego boga wybierzemy, jako patrona naszego miasta.

grepolis_2

W zależności od wyboru odblokujemy w ten sposób dwie mitologiczne jednostki spośród 10 dostępnych. Posejdon, Zeus, Atena, Hera i Hades. Który będzie nam bardziej pasował? Nie martwcie się, jeśli myślicie, że coś was ominie – każde z wybudowanych przez nas miast może mieć innego patrona, przez co, będziemy mogli rekrutować każdą jednostkę mitologiczną!

Wizualnie Grepolis wygląda dobrze, choć nie można zapominać, że ma już na swoim karku kilka dobrych lat. Jeśli kojarzycie Ikariam, strategie także rozgrywającą się w antycznej Grecji, Grepolis wizualnie wydaje się o wiele poważniejsza i mniej barwna. Podczas gdy Ikariam serwuje nam ciepłe i przyjemne kolory i dużo humoru, Grepolis jest o wiele poważniejsza i bardziej realistyczna.

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Jednostki mitologiczne
Wersja na Androida i iOS
Po polsku!
Solidna

Wady
Nie wprowadza wiele

 

Werdykt
Grepolis sprawia dobre wrażenie i nic dziwnego, że jest bardzo popularna szczególnie w Polsce. Sprzyja temu na pewno polska wersja językowa, ale nie tylko – gra jest zachęca wizualnie, ma przejrzyste menu, dopracowaną rozgrywkę i pozwala rekrutować fajne jednostki mitologiczne. Może popada w schemat innych darmowych strategii, ale ma tą przewagę, że możemy zarządzać swoimi włościami także za pomocą telefonu! Grepolis jest dostępna, jako aplikacja do pobrania na telefony z iOS i Androidem.

Grepolis recenzja
4 (80%) 1 vote
wolfteam_1
Wolfteam recenzja

Wolfteam to strzelanka do pobrania za darmo, w której wcielamy się w zmodyfikowanych genetycznie żołnierzy. Macie ochotę zostać wilkołakiem?! ...

Zamknij