Goodgame Big Farm recenzja


Goodgame Big Farm to kolejna produkcja stworzona przez studio Goodgame, odpowiedzialne za bardzo udane Goodgame Empire. Szukasz darmowej gry rolniczej po polsku? Dobrze trafiłeś!

big_farm_1

Fenomen gier farmerskich nie jest dla mnie do końca zrozumiały, ale być może, dlatego, że nie znalazłem dotychczas odpowiedniej dla siebie gry. Big Farm od początku sprawiała bardzo dobre wrażenie – kolorowa i przyjemna grafika, wprost zachęca do rejestracji. Tak więc, po rejestracji szybko włączyłem grę w przeglądarce i przeszedłem do zabawy. Standardowo, najpierw będziemy mieli do czynienia z samouczkiem, który absorbuje nas na samym początku gry. Nie martwcie się, wszystko w Goodgame Big Farm zostało przetłumaczone na język polski, co bardzo ułatwia obsługę gry. W Big Farm czeka na nas zabawa w rolnika i zarządcę własnego gospodarstwa. Prawdziwy gospodarz to zarówno sprawny farmer, jak i handlarz, zdobywający dla swoich towarów nowe rynki zbytu. Najpierw jednak będziemy musieli postawić odpowiednie budynki, odpowiadające za określone funkcje w gospodarstwie. Mówiąc bardziej po ludzku – niezbędny jest młyn, kurnik, magazyn, pole, chlew i całe mnóstwo innych budynków. Po naszym dobytku, będą kręcić się także nasi pracownicy, odpowiadający za różne prace w gospodarstwie.

big_farm_3

Rolnik, jak to rolnik, całe życie pracuje. Najpierw trzeba posiać, by potem móc zebrać – brutalne prawo natury. Będziemy spędzać czas sadząc nowe rośliny, hodować zwierzaki i osiągać coraz większe zyski. W miarę rozwoju, odblokujemy coraz więcej warte rośliny i zwierzęta, które przyniosą większe dochody. Podobnie jak w grach strategicznych online, tak i tutaj tworzymy łańcuchy produkcyjne, zaczynające się od surowca do paszy, a skończywszy na kurach i jajkach. Hodowla zwierząt opiera się na produkcji pasz, którą otrzymujemy ze wszystkich dostępnych surowców (marchewki, kukurydza etc). Łańcuchy stają się stopniowo coraz bardziej skomplikowane, ale zabawa w rolniczy biznes jest cały czas relaksująca i przyjemna.

Już od pierwszego kontaktu z grą, Big Farm robi bardzo dobre wrażenie. Grafika jest bardzo kolorowa, podobnie z resztą, jak we wspomnianym Goodgame Empire. Widać, że studio Goodgame mierzy wysoko, biorąc pod uwagę kryteria jakościowe – od tej strony Big Farm najzwyczajniej wymiata.

big_farm_2

Mikropłatności. Funkcje premium to gama różnych produktów pomagających nam podczas gry. Możemy kupić specjalnie pasze i karmy typu premium, ale najważniejsze dodatki to możliwość zakupu pracowników do pomocy. Ewa specjalizuje się w pielęgnacji drzew, przez co daje nam bonus 10% do plonów, podczas gdy Steve jest ekspertem od budynków przetwórczych. Czy warto? Odpowiedź na to pytanie, pozostawiam wam. Warto dodać, że za codzienne logowanie otrzymujemy różne bonusy, pomagające nam w rozwoju naszego farmerskiego biznesu – po 5 dniach serii logowania pod rząd, otrzymamy nagrodę specjalną.

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Kolorowa grafika
Potrafi wciągnąć
Solidna

Wady
Dość powtarzalna

 

Werdykt
Big Farm to kolejna bardzo udana gra studia Goodgame, obok Goodgame Empire. Może nie koniecznie jestem fanem gier rolniczych, ale musze przyznać, że Goodgame Big Farm to w tej chwili czołówka, jeśli nie najlepsza produkcja tego typu. Barwna, zachęcająca graficznie, opierająca się na powtarzalnej, ale i wkręcającej mechanice rozgrywki. Rejestracja jest bezpłatna, a zagracie w oknie waszej przeglądarki.

Goodgame Big Farm recenzja
5 (100%) 1 vote
stronghold_kingdoms_1
Stronghold Kingdoms recenzja

Stronghold Kingdoms to najogólniej rzecz biorąc, przeglądarkowa wersja niezwykle popularnej średniowiecznej strategii, w której będziemy budować własne wioski, zamki oraz...

Zamknij