Goalunited recenzja


Goalunited to jeden z najpopularniejszych na świecie menadżerów piłkarskich. Jest dostępny po polsku, za darmo i w oknie przeglądarki.

goal_united_2

Goalunited to przeglądarkowa gra sportowa, powstała jeszcze w 2006 roku, a więc wieki temu, biorąc pod uwagę szybko zmieniającą się kategorię bezpłatnych gier przeglądarkowych. Od tego czasu otrzymała kilka znaczących nagród i wyróżnień, a jej popularność przekracza dziesiątki milionów graczy z całego świata. Warto wspomnieć, że za Goalunited stoi ta sama ekipa, która stworzyła darmową legendę – Travian. Olbrzymią popularność można tłumaczyć zarówno sensownie zaprojektowaną rozgrywką, jak i dostępnością w wielu wersjach językowych (ok 30-40 wersji językowych wliczając Polską!). Jeśli nie graliście nigdy w menadżera piłkarskiego, wszystko szybko wyjaśnię – wkraczając do gry, będziemy zarządzać klubem piłkarskim. Zaczynamy praktycznie od zera…

goal_united_1

Stadion to małe klepisko, otoczone skrawkiem ziemi. Nie ma nawet przystanku autobusowego, sklepu z pamiątkami – słowem nie ma nic i nic nie będzie, jeśli nie ruszymy głową. O ile początkowo kontakt z grą może być trochę utrudniony ze względu na skomplikowane menu, tak w miarę przechodzenia samouczka, powinno być już znacznie łatwiej. Podczas samouczka rozbudujemy trochę stadion, wybudujemy przystanek autobusowy i zatrudnimy pierwszych członków sztabu szkoleniowego – trener już jest. I tak, krok po kroku, będziemy inwestować coraz więcej środków w infrastrukturę klubu piłkarskiego.

Goalunited to nie tylko zabawa w budowanie, ale również inne zajęcia. Będziemy planować zajęcia piłkarzy na wiele tygodni, czeka nas zatrudnianie nowych piłkarzy i zwalnianie starych i szereg zajęć typowo menadżerskich. Nie mogę także zapomnieć o organizacji meczów naszej drużyny. Nasza drużyna może grać w meczach sparingowych, ligowych i pucharowych. Niestety, jeśli liczycie na możliwość gry w piłkę, to muszę was zawieść – podczas starcia dwóch drużyn, czeka nas jedynie oczekiwanie na rezultat. Pierwszy rozegrany mecz, skończy się masakrą drużyny przeciwnej, a my możemy cieszyć się z wygranej!

goal_united_3

W zależności od inwestycji w piłkarzy, szkolenie i infrastrukturę, czeka nas w droga w dół albo w górę w tabeli – najważniejsze jest jak najwyższe miejsce w tabeli, dzięki czemu będziemy wskakiwać do wyższych lig. W rezultacie, będziemy otrzymywać zdecydowanie większe pieniądze od sponsorów, co znowu powinno podnieść poziom sportowy klubu. Goalunited bez wątpienia wymaga inwestycji mnóstwa czasu i dopiero po wielu miesiącach będziemy mogli poszczycić się drużyną naszych marzeń. Mikropłatności, podobnie jak w grach strategicznych online, są w stanie przyśpieszyć wszystkie procesy w grze. Konto premium i paczki z kartami są dostępne za normalne pieniądze, ale dopiero po jakimś czasie zachęcam do wypróbowania tego typu rozwiązań.

Grafika raczej nie należy do specjalnie wyszukanych – w grze znajdziemy sporo tabel, statystyk, terminarzy i innych narzędzi do zarządzania klubem. Najatrakcyjniej wygląda teren dookoła stadionu, choć początkowo, nie ma tam nic – dopiero z czasem wybudujemy tam wiele niesamowitych budowli. W grze znajdziemy dział pomocy, którzy powinien rozwiązać większość naszych wątpliwości.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Solidnie zrobiona
Przemyślana
Jedna z nielicznych gier ekonomiczno-sportowych
Rozsądne mikropłatności.

Wady
Skomplikowane menu
Nie podejdzie każdemu

 

Werdykt
Widać, że przez kilka lat deweloperzy z wielkim trudem rozwijali grę, a robili to ludzie odpowiedzialni za strategie Travian. Goalunited powinien spełnić wasze oczekiwania, pod warunkiem, że interesują was gry tego typu. Nie mogę przy tym powiedzieć, że Goalunited jest zły – wręcz przeciwnie, ma wiele mocnych zalet. Poza tym, niewiele można znaleźć gier ekonomiczno-sportowych w modelu Free to Play, dlatego nie zaszkodzi ją wypróbować…

Goalunited recenzja
4 (80%) 1 vote
vindictus_2
Vindictus recenzja

Vindictus to darmowa gra MMORPG do pobrania, wydana przez koreańskiego giganta, firmę Nexon. 6 unikalnych herosów, wielka dawka akcji i...

Zamknij