Football Team recenzja


Chyba każdy marzył o wielkiej piłkarskiej karierze, dlatego właśnie powstał Football Team – symulator piłkarza online. Za darmo i bez pobierania.

football_team_1

Gry piłkarskie są chyba jednymi z najpopularniejszych, chociaż na rynku Free to Play, nie znajdziemy ich zbyt wiele. Graliśmy już w przeglądarkowo-mobilną Top Eleven, czy jej konkurencję Goalunited, ale są to jedynie menedżery piłkarskie, obejmujące tematyką zarządzanie klubem i rozwojem infrastruktury stadionowej. Twórcy Football Team przygotowali dla nas coś z gruntu innego, bo symulator piłkarza online. Po rejestracji, od razu przechodzimy do procesu tworzenia postaci wraz z wyborem pozycji, na jakiej będzie grał nasz początkujący piłkarz. Wybór pozycji na boisku jest bardzo ważny, z tego względu, że nie możemy go potem zmienić w przyszłości. Nasz piłkarz posiada mnóstwo statystyk, które rozwijamy podczas gry i w zależności od granej pozycji, niezbędny jest rozwój kilku wybranych z nich – resztę możemy albo pominąć albo czasami rozwijać. Trening wymaga rzeczywistego czasu i wybrania umiejętności, którą chcemy podnieć; poza tym, niezbędny jest udział piłkarza w meczach. Na początku, rozgrywamy mecze w wyjątkowo słabych drużynach, ale w stopniowo powinniśmy przebijać się do lepszych drużyn i lig – wszystko zależy od poziomu najważniejszych współczynników piłkarza.

football_team_2

Wspomniane współczynniki możemy także podnieść przez…odpowiedni sprzęt i ubranie używane podczas meczów. Widać tutaj pewne elementy gier MMORPG, bo właśnie w produkcjach tego typu, liczy się moc posiadanego ekwipunku. W miarę gry, powinniśmy posiadać coraz lepsze przedmioty, co będzie miało wpływ na rezultat meczu i wartość naszego zawodnika. Niestety, jeśli nastawialiście się na możliwość rozgrywania meczy z udziałem swojego piłkarza – muszę was rozczarować. Co najwyżej, możemy śledzić relacje tekstową z wydarzeń na boisku. Na pewno lepsze to niż nic, ale zdecydowanie chciałoby się więcej. Świetnym pomysłem jest możliwość tworzenia drużyn do spółki ze znajomymi z gry! To dodaje grze naprawdę bardzo dużo.

football_team_2

Przechodząc do strony technicznej Football Team, bez wątpienia, schłodzę nieco wasz entuzjazm. Niestety, gra opiera się przede wszystkim na tabelkach, zestawieniach i tekście. W rezultacie, gra sprawia bardzo archaiczne wrażenie i może odstraszyć od gry nie jednego fana piłki kopanej. Jak patrzę wstecz, na przykład OGame robi aktualnie lepsze wrażenie. O muzyce i dźwięku możecie zapomnieć, dlatego proponuje włączenie samemu czegoś przyjemnego w tle.

Jeśli interesuje was inwestycja normalnych pieniędzy w Football Team, gra oferuje konto premium, jak zwykle pomagające i przyśpieszające różne elementy gry. Skraca czas treningu, umożliwia podwójną produkcje przedmiotów czy wyłącza kasowanie konta po 2 tygodniach. Tak, niestety, jeśli nie zalogujecie się przez 2 tygodnie, gra kasuje konto i musicie grać od początku…

ocena_3_recenzja_gdp

Zalety
Symulator piłkarza!
Oryginalny pomysł
Wersja Polska
Tworzenie własnej drużyny

Wady
Statyczna, wizualnie słaba
Nudnawa

 

Werdykt
Pomysł na symulator piłkarza jest sam w sobie bardzo ciekawy, ale z jego wykorzystaniem jest już zdecydowanie gorzej. Football Team to ciemna i niezbyt przyjemna grafika, statyczność, statystyki i raczej odpychające wrażenie, jeśli chodzi o stronę techniczną gry. Z drugiej strony ciekawy pomysł i możliwość tworzenia własnej drużyny z kumplami – to jest to! Ostatecznie, możecie spróbować, ale nie wiem czy spełni wasze wymagania.

Football Team recenzja
3 (60%) 1 vote
mighty_quest_for_epic_loot_1
The Mighty Quest for Epic Loot recenzja

The Mighty Quest for Epic Loot to nowiutki hack and slash stworzony przez Ubisoft, które poczyna sobie doskonale na rynku...

Zamknij