Farmerama recenzja


Farmerama jest bezpłatną grą stworzoną dla fanów rolnictwa i pracy na roli. Wchodzimy w gumiaki pewnego farmera, który posiada rozwijające się gospodarstwo rolne. Macie ochotę na agrobiznes?!

farmerama_1

Jak wszystkie w zasadzie gry rolnicze, Farmerama oferuje wspaniałą zabawę w zarządzenie małą farmą. Będziemy siać, a potem zbierać i sprzedawać zarówno płody rolne, jak i zwierzęta. Wyprodukować tanio i sprzedać drogo, podobnie z resztą, jak w grach Goodgame Big Farm i My Little Farmies. Możemy do gry zwerbować jeszcze znajomych i razem z nimi rywalizować, kto będzie posiadał bardziej dochodowe gospodarstwo rolne. Na nasze włości składa się kawałek ziemi, chata, trochę nawozów i zbiornik wodny – razem z samouczkiem rozbudujemy nieco swój stan posiadania przy okazji ucząc się podstaw. Z jednej strony musimy sadzić nowe sadzonki, a z drugiej dbać o odpowiednie podlewanie. Po jakimś czasie, rośliny będą gotowe, chociaż początkowo nie mamy zbyt ich zbyt wiele do zakupu. Jak w innych grach ekonomiczno-strategicznych awansujemy na wyższe poziomy, rozwijamy naszą farmę i odblokowujemy dostęp do coraz większej ilości roślin, zwierząt i innych dodatków.

farmerama_3

Wraz z klasycznymi zwierzętami hodowlanymi jak kury czy krowy, mamy możliwość dodania do swojej gromadki, nieco egzotyki w postaci strusiów, a nawet kangurów. Wszystkim możemy wygodnie handlować z innymi graczami online za pomocą specjalnego targu. Kontakt pomiędzy graczami jest istotną częścią rozgrywki, dlatego nie zapominajcie o tym i zakolegujcie się z innymi – da wam to spore korzyści. Pod kątem wizualnym, Farmerama prezentuje się całkiem poprawnie, ale nie jest to szczyt możliwości technologicznych. Nawet, jak na standardy grafiki 2D znane z przeglądarek, gra nie powala i widać po niej kilka lat. Dźwięku w grze praktycznie nie ma, więc nie ma za bardzo, czego komentować.

farmerama_2

Muszę pochwalić Farmerama za wygodny i bardzo dobrze zaprojektowany interfejs, który niczego nie utrudnia, a wiele ułatwia. Warto poza tym wspomnieć, że za grę odpowiada firma Bigpoint, znana już choćby z takich produkcji, jak DarkOrbit, Drakensang Online lub Battlestar Galactica Online. Nie wszystkie gry zasługują na uwagę, ale Bigpoint ma kilka hitów na koncie.

Jak w innych bezpłatnych grach rolniczych, tak i tutaj odnajdziemy szereg różnych opcji związanych z płaceniem normalnymi pieniążkami. Farmerama jest oparta o system dwuwalutowy, dlatego obok zwykłej waluty, istnieje waluta premium – floreny. Dzięki niej, możemy praktycznie wszystko przyspieszyć i odblokować – wszystko zależy od naszego portfela i chęci wydawania pieniędzy na grę. Płacenie odłożyłbym jednak na przyszłości, albo całkowicie nie zaprzątał sobie nim głowy. W końcu praktycznie wszystko możemy uzyskać własnymi siłami.

ocena_3_recenzja_gdp

Zalety
Wygodny interfejs
Sympatyczna rozgrywka
Duże możliwości rozwoju farmy

Wady
Powtarzalna i nie podejdzie każdemu
Widać te kilka lat na karku

 

Werdykt
Farmerama spośród innych rolniczych gier, nie prezentuje się najgorzej. Z pewnością można spędzić z nią wiele ciekawych chwil, problem w tym, że nie koniecznie każdemu podejdzie tego rodzaju gra. Powtarzalna i nieco przestarzała Farmerama, raczej musi uznać wyższość Goodgame Big Farm czy My Little Farmies. Zagrajcie, jeśli chcecie, ale nie wiem na jak długo was zatrzyma.

Farmerama recenzja
3 (60%) 1 vote
runes_magic_2
Runes of Magic recenzja

Runes of Magic to jeden z pierwszych bardziej udanych klonów World of Warcraft. Wydana od początku w modelu free to...

Zamknij