Eredan recenzja


Eredan jest darmową karcianką spawającą ze sobą zarówno gatunek RPG, jak i strategię. Może pora zmienić zdanie na temat gier dostępnych na Facebooku?

eredan_1

Facebook to nie tylko bardzo powtarzalne strategie ekonomiczne typu Farmville, ale także dopracowane i zrobione z pomysłem nisze produkcje, jak choćby King’s Bounty: Legions. Eredan zaliczyłbym właśnie do tej grupy, a jak wiadomo, niewiele można znaleźć udanych karcianek online. Wcielamy się w początkującego herosa Lucyana, który rusza w przygodę, mającą na celu pozbycie się wszelkiego zła. Zaczyna od najbliższych mu okolic, a towarzyszy mu kilku wiernych kompanów. W miarę postępu w grze, będziemy dokładać nowe karty, które reprezentują nie tylko bohaterów, ale także przedmioty i czary. Najważniejsi pozostają jednak bohaterowie. Każdy z nich posiada unikalną charakterystykę – współczynniki, zdolności specjalne i wygląd. Warto zwrócić uwagę, że możemy w prosty sposób ulepszać bohaterów, dzięki czemu będą bardziej przydatni podczas rozgrywki. Co prawda wymaga to cierpliwości, bo musimy zdobywać określone karty, ale jest to wartę zachodu.

eredan_3

Walki lub bitwy odbywają się w systemie turowym. Pierwszym krokiem jest selekcja jednego bohatera, który pierwszy pójdzie do walki z bohaterem przeciwnika. Kolejny krok to wybór jednej karty z pięciu dostępnych. Pomiędzy turami, każdy z graczy może odrzucić jedną z kart z ręki, a na jej miejsce pojawi się inna z głównej talii. Ogólny mechanizm walki, to najzwyklejsze mordobicie. Bohaterzy okładają się po gębach, aż do momentu, w którym bohaterowie danego gracza będą posiadali zero punktów zdrowia. Po walce dostajemy punkty doświadczenia oraz trochę podstawowej waluty, która przydaje się do zakupów w wewnętrznym sklepie gry. Warto wspomnieć, że Eredan nie posiada zbyt licznej bazy graczy, ale praktycznie o każdej porze można szybko znaleźć godnych oponentów. Największą karierę, robią oczywiście płacący gracze, ale gra nie sprowadza się tylko do wydawania pieniędzy i czekania na efekty. W karciankach liczy się także pomysł na talię o czym radzę pamiętać.

eredan_2

Większa część rozgrywki opiera się na walkach, jakie będziemy toczyli przeciwko innym graczom, ale Eredan oferuje także interesującą kampanię. Między misjami będziemy odkrywać ciekawą fabułę, a nagrodę stanowią bezcenne karty, jakie otrzymujemy za wybrane misje. Nie nastawiajcie się jednak, że kampania jest łatwa i przyjemna – by przechodzić misje, potrzebujemy zarówno dobrych kart, jak i przemyślanej strategii. Oczywiście im bardziej nasza sytuacja robi się skomplikowana, tym presja na zakup kart – które dostępne są wewnętrznym sklepie – jest coraz większa. Sklep to przede wszystkim cały wachlarz paczek z kartami, w których możemy znaleźć mnóstwo kart słabszego typu, oraz rzadkich. Jeśli losowanie jest szczęśliwe, możemy wylosować mnóstwo świetnych kart, jak to ma choćby miejsce w Duel of Champions czy Urban Rivals. Eredan ma liczne ograniczenia, które zmuszają nas do nabycia paczek z karami, nie oferując darmowej alternatywy. Doświadczenie pokazuje, że wszystko da się zrobić, jeśli posiada się cierpliwość i chęci.

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Design art
Interesujący miks strategii i RPG
Dźwięk
Pieprzny humor

Wady
Mikropłatności zmuszają do wydawania pieniędzy
Ogólna powolność

 

Werdykt
Jeśli macie negatywną opinię na temat gier na Facebooku, myślę, że Eredan jest jedną z tych gier, które pomogą zmienić tą opinie. Niewiele można znaleźć udanych i wciągających karcianek, ale Eredan daje radę – potrafi wciągnąć i zaangażować, a same karty są, i atrakcyjne wizualnie, i pełne pieprznego humoru. Na co czekacie? Zobaczcie, w końcu jest za darmo!

Eredan recenzja
4 (80%) 1 vote
poxnora_1
Poxnora recenzja

Niewiele możemy znaleźć gier łączących elementy gry karcianek z turową grą strategiczną. Poxnora jest tutaj wyjątkiem, który przetrwał wiele lat...

Zamknij