Emporea Realms of War & Magic recenzja


Emporea Realms of War & Magic to jedna ze strategicznych przeglądarkowych produkcji na Facebooka, przenosząca nas do magicznego świata Emporii. Wybieramy jedną z 4 dostępnych ras, tworzymy imperium, szukamy sojuszników i walczymy o chwałę. W całości po polsku i nie wymaga pobrania!

emporea_realms_war_magic_1

Niegdyś Emporia słynęła z swojej potęgi – niezrównane armie, wielkie skarby, magia niesamowitej potęgi. Tak było do momentu, kiedy Obserwatorzy przestali się jedynie przyglądać, a postanowili zetrzeć w pył wszelkie życie. Tylu nielicznym szczęśliwcom udało się przeżyć, dlatego pora odbudować Emporię. Tutaj wchodzimy my, ale najpierw musimy się zdecydować, która z dostępnych w grze ras, będzie najbardziej nam odpowiadać. Elfowie, Orkowie, Krasnoludy, oraz Nieumarli, a każda z ras ma unikalny wygląd budynków i jednostki. Jeszcze tyle imię i już możemy poznawać szczegóły rozgrywki, z pomocą samouczka i towarzyszącej nam seksownej Elfki. Wraz z samouczkiem budujemy kolejne konstrukcje, zasilające nasz skarbiec w cztery podstawowe surowce. Zbieramy złoto, drewno, kamień i żelazo, którą są podstawowymi surowcami i walutą. Dostaniemy też, w nieznacznej ilości, walutę premium – gemy. Otwierają one wszystkie drzwi i oczywiście wpływają znacznie na równowagę pomiędzy graczami. Niestety musimy się z tym pogodzić, że w wypadku takich gier, jak gry strategiczne, wpływ mikropłatności na rozgrywkę jest często kolosalny. W wypadku World of Tanks czy War Thunder, już nie tak znaczny, dlatego warto zwrócić uwagę na to, że rozwiązania free to play, nie zawsze są takie same. Wróćmy jednak do samej rozgrywki.

emporea_realms_war_magic_3

Imperium się rozrasta, samouczek wyjaśnia, co i jak – ponieważ jest po polsku, gra jest bardzo przystępna i trudno znaleźć jakieś niejasności. Warto wspomnieć, że możemy kolejkować kilka budynków jednocześnie, co jest pewną wygodą. W zasadzie, mechanika rozgrywki w Emporea Realms of War & Magic jest typowa dla strategii przeglądarkowych – zarządzamy miastem, rozwijamy je, tworzymy armie, napadamy na graczy lub NPC. Żałuje, że bitwa ma charakter jedynie krótkiego epizodu, bo po pierwszym kontakcie z grą, miałem wrażenie, że twórcy podejdą nieco ambitniej do tej części gry. Werbujemy armie, wysyłamy ją, czekamy na raport i tyle.

Ciekawie wygląda kwestia zarządzeniem bohaterem i jego ekwipunkiem. Wyposażamy go w różne przedmioty, które mają wpływ na jednostki i nasze imperium. Poza tym, wraz z awansem na kolejne poziomy, bohater wpływa na wszystko poprzez umiejętności – zależy od nas, w jakim kierunku będziemy go rozwijać. Może mieć większy wpływ na jednostki, czary lub pozyskiwanie surowców. Nie jest to może tak rozwinięte, jak w grach MMORPG, ale z pewnością bardzo zbliżone.

Emporea Realms of War & Magic może się podobać, jeśli chodzi o grafikę, szczególnie że strategie z Facebooka, nie koniecznie porażają nas jakością, ani niesamowitymi rozwiązaniami. Gra ma klimat, a myślę, że ważnym elementem tworzenia klimatu jest właśnie strona wizualna produkcji. Budynki są ładnie wykonane, mniejsze i większe grafiki, ikonki, czy nawet czcionka użyta w grze – wszystko wydaje się ładnie na miejscu.

emporea_realms_war_magic_2

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Wizualnie bomba!
Kilka ciekawych innowacji
Klimat fantasy
Po polsku!

Wady
Nihil novi sub sole
Bitwy mogłyby być ciekawsze…

 

Werdykt
Emporea Realms of War & Magic spodobała mi się, z różnych powodów, choć powinniście sobie zdać sprawę, że jest to kolejna przeglądarkowa strategia wg znanego modelu. Może nie ma tutaj zbyt wiele innowacji, ale gra może się podobać – zdecydowanie wyróżnia się wśród innych gier na Facebooku, a że jest po polsku, to tym wygodniej i łatwiej z nią interagować.

Emporea Realms of War & Magic recenzja
4 (80%) 1 vote
shaiya_1
Shaiya recenzja

Shaiya to jeden z najstarszych darmowych MMORPG stworzony przez Aeria Games, znane z kilku innych produkcji w modelu Free to...

Zamknij