DarkOrbit recenzja


DarkOrbit jest jedną z najstarszych i chyba najbardziej wysłużonych gier przeglądarkowych. Ta wydana jeszcze w 2006 roku, produkcja posiadała ponad 70 milionów kont w sierpniu 2012 roku, co jest wynikiem naprawdę bardzo imponującym.

darkorbit_2

W samej grze, wchodzimy w buty jednego z managerów korporacji, gdzieś w dalekiej przyszłości. Czeka nas niekończąca się rywalizacja z innymi graczami i to w przestrzeni kosmicznej, co mogliśmy już widzieć między innymi w Eve Online lub Battlestar Galactica Online. Zasadniczym celem gry jest wybicie się na najwyższą pozycje w rankingu gry. Podobnie, jak w innych darmowych grach Free to Play, w DarkOrbit osiągniemy wysokie rankingowe pozycje, nie tylko poprzez niszczenie statków Obcych, wykonywanie misji i wydobywanie surowców, ale też przez dostępne mikropłatności. DarkOrbit zaczynamy w bezpiecznej strefie, gdzie uczymy się podstaw latania naszym statkiem kosmicznym. Po rozpoczęciu zabawy, otrzymujemy pierwszy statek Phoenix z kilkoma innymi dodatkami. Zaraz po przejściu samouczka, dostajemy nieco lepszy statek kosmiczny – Liberator – lepszą osłonę, napęd, działka, ulepszonego drona i zastrzyk wirtualnej waluty (1000 jednostek uridium). Generalnie, gra została podzielona na symulacja kosmiczną i tryb zarządzania, w którym koncentrujemy się na ulepszeniu przedmiotów, nad badaniami i innymi istotnymi czynnościami.

darkorbit_1

W miarę postępu w grze, będziemy osiągać coraz wyższe poziomy doświadczenia, a wraz z nimi, dostęp do nowych terenów i misji. Poziom trudności rośnie, a my musimy inwestować zarówno w coraz lepszy sprzęt, jak i statki kosmiczne. DarkOrbit nie ma generalnie litości i głęboko sięga do naszych kieszeni. DarkOrbit prezentuje się znacznie gorzej niż Battlestar Galactica Online, także wydany przez firmę Bigpoint. Widać wyraźnie upływ czasu, szczególnie, jak porównamy grę z opartymi o silnik Unity 3D produkcjami, jak choćby Iron Grip: Marauders czy King’s Bounty: Legions. Jest także o wiele mniej dopracowana i jest w niej zdecydowanie więcej błędów. W razie trudności, ciężko liczyć na jakąkolwiek interwencje u adminów.

darkorbit_3

Wydawanie pieniędzy ma bardzo duży wpływ na rozgrywkę, choć nie koniecznie musimy koncentrować na rywalizacji z innymi – DarkOrbit sprawdza się w zupełnie, w codziennej grze bez specjalnego celu. W ramach mikropłatności, można zostać graczem premium – istnieje 6 różnych pakietów, których cena waha się od 25 do 120 złotych. Większość z nich oferuje darmową naprawdę statku, dronów, zwiększoną ładownie i mnóstwo innych dodatków, które bez wątpienia są bardzo komfortowe podczas gry.

ocena_3_recenzja_gdp
Zalety
Jedna z nielicznych darmowych gier kosmicznych
Strzelanka + przeglądarkowy manager

Wady
Błędy
Okrutne mikropłatności

 

Werdykt
DarkOrbit jest online nieprzerwanie od 2006 roku i zebrała dziesiątki milionów graczy – to nie podlega dyskusji. Obok Battlestar Galactica Online to druga darmowa symulacja kosmiczna, która odbiega jednak od niego jakością. Mikropłatności w DarkOrbit są owiane bardzo złą sławą, podobnie z resztą, jak wsparcie od adminów w razie problemów. Gra pomimo wielkiej popularności, bezlitośnie sięga do naszych kieszeni. Możecie się ostatecznie zarejestrować, ale miejcie to na uwadze.

DarkOrbit recenzja
3 (60%) 1 vote
merc_elite_1
Merc Elite recenzja

Merc Elite to najnowsza bezpłatna produkcja MOBA autorstwa studia Bigpoint, znanego z licznych gier Free to Play. Gra koncentruje się...

Zamknij