Bleach Online recenzja


Bleach Online to darmowa gra wieloosobowa RPG, która została stworzona na bazie wyjątkowo popularnej mangi Bleach. Nie wymaga ściągania, więc jest jak znalazł dla tych bardziej leniwych, preferujących przeglądarkę.

bleach_online_1

Gramy w tym samym uniwersum, co główni bohaterowie Bleacha i wydaje się to chyba najbardziej zachęcającą cechą Bleach Online. Postać którą gramy została uratowana przez Kapitana Yamamoto, ale ponieważ rany były bardzo poważne, to spaliśmy przez niemal 1000 lat. Kiedy w końcu budzimy się z długiego snu, nie pamiętamy praktycznie nic z naszej przeszłości. Kapitan Yamamoto postanawia więc wysłać nas do świata ludzi, byśmy rozpoczęli poszukiwania naszej przeszłości i wspomnień. Zaczynamy od stworzenia postaci, ale sam proces został znacząco uproszczony – jedna z 6 klas, imię i jesteśmy praktycznie gotowi. Zasadniczą częścią rozgrywki jest wykonywanie prostych misji, które sprowadzają się do głównie do walki i dialogu z wybranym NPC. Nasza postać wchodzi na wyższe poziomy doświadczenia, a z czasem możemy nabyć własny dom, a nawet poznać (?) wirtualną dziewczynę, którą będziemy obsypać różnego rodzaju prezentami. Pomysł nie głupi i może wpłynąć na motywację do gry nie jednego gracza. Z motywacją możemy mieć jednak i tak potężne problemy, mierząc się z powtarzalną rozgrywką i drapieżnymi mikropłatnościami, o czym dowiecie się poniżej.

Bleach Online oferuje niezłą grafikę 2D mocno inspirowaną anime i wysokiej jakości obrazki, towarzyszące nam podczas przygód. Świat gry prezentowany jest poprzez rzut izometryczny, czyli z trochę góry i z boku, a kamera podąża za nami wraz z poruszającą się postacią.

bleach_online_2

Gra sprawia znacznie lepsze wrażenie, niżeli może się wydawać, chociaż serwery gry nie rozpieszczają płynnością i stabilnością. Nie jestem specjalnie zaskoczony, że gra wykorzystuje popularny silnik na którym opiera się bardzo dużo wschodnich produkcji na przeglądarki – widzieliśmy go już przy okazji choćby Legend Online. Walka odbywa się niemal automatycznie, a silniejszy nagradzany jest zwycięstwem – gracz ma niewiele do gadania. Niestety, to jedna z najpoważniejszych wad Bleach Online, obok jej powtarzalności. Walczymy, biegamy, odbieramy nagrody i kupujemy przedmioty – o ile mam wystarczającą ilość pieniędzy. Interakcja z innymi graczami? Każdy wydaje się zajęty sobą samym, dlatego nie czułem się specjalnie zachęcony do kontaktu. Jeśli nie, gra zmusza do korzystania z mikropłatności. Poziom trudności za szybko rośnie, przez co wpadniemy w sidła grindu lub skorzystania z oferty wewnętrznego sklepu. Trzeciej drogi raczej nie widzę. Nie mam najlepszego zdania o wschodnich grach, ponieważ wydają się one stworzone jedynie po to, by wyciągać z kieszeni pieniądze. Wydaje mi się, że w wypadku Bleach Online jest podobnie.

bleach_online_3

ocena_3_recenzja_gdp
Zalety
Bleach – moja szczególna słabość
Niezła grafika
Wirtualna dziewczyna?!

Wady
Wtórność
Powtarzalność
Słabe serwery
Drapieżne mikropłatności

 

Werdykt
Zaczynając testy, nastawiałem się na kolejną chińską produkcje, która nie zaskoczy mnie niczym nowym. Producenci jednak, uderzyli w mój słaby punkt, bo należę do wielkich fanów Bleach – bardzo podoba mi się oprawa graficzna gry i kilka fajnych pomysłów. Posiadanie wirtualnej dziewczyny, kompletowanie drużyny i spektakularne walki mogą się podobać, chociaż mechanika gry jest bardzo wtórna i spotykana już w League of Angels, Legend Online czy innych wschodnich MMORPG na przeglądarkę. Patrząc na wszystko całościowo, myślę, że możecie grę zobaczyć, ale jeśli chcecie coś z niej mieć, nastawcie się na wydawanie niemałych pieniędzy.

Bleach Online recenzja
3 (60%) 1 vote
nosgoth_2
Najlepsze gry strategiczne online

Zobacz najlepsze gry strategiczne online za darmo! Pobierz albo graj w przeglądarce bez płacenia za cokolwiek! Możesz śmiało przeglądnąć krótką...

Zamknij