Battlestar Galactica Online recenzja


Battlestar Galactica Online to prawdziwy symulator kosmiczny, rzucający nas w odmęt brutalnego konfliktu pomiędzy ludźmi, a cylonami. Za grafikę odpowiedzialny jest Unity 3D, co jest reklamą samą w sobie! Battlestar Galactica Online jest w całości po polsku.

battlestar_galactica_online_1

Battlestar Galactica Online jest przeglądarkową adaptacją popularnego serialu science-fiction, jaki mieliśmy okazję oglądać całe wieki temu na Polsacie. Gra była dla mnie dużą niespodzianką, bo nie spodziewałem się tak wysokiej jakości grafiki, dostępnej w przeglądarce. Akcja rozgrywa się, podczas drugiego sezonu serialu i skupia się na konflikcie pomiędzy zbuntowanymi robotami Cylonami, a ludźmi. Pierwszą czynnością w grze jest stworzenie naszego kosmicznego pilota, po tym jak zdecydujemy się, co do wyboru frakcji – podobnie, jak w serialu, są zarówno Koloniści, jak i złowrodzy Cyloni. Już na tym etapie widać, niezłą grafikę, za co odpowiada silnik Unity 3D –aktualnie najbardziej zaawansowane gry przeglądarkowe są oparte o ten silnik. Jeśli postać pilota jest gotowa, wchodzimy do właściwej części gry, a tam czeka na nas własny statek kosmiczny i pierwsze misje wraz z samouczkiem.

battlestar_galactica_online_3

Na szczęście wszystko dostępne jest w języku polskim. Kierowanie statkiem kosmicznym wymaga nieco wprawy, ale jako doświadczeni gracze, nie sądzę, żebyście mieli z tym większe problemy. Podczas pierwszych misji otrzymujemy zarówno punkty, jak i pieniądze, niezbędne, by kupić ulepszenia do naszego statku – chyba, że stać nas na nowy, lepszy. Battlestar Galactica Online możemy w dość szerokim zakresie modyfikować zarówno uzbrojenie, jak i silnik, pancerz i inne podzespoły statku. Podczas gry, będziemy gromadzić surowce, z którymi związany jest nasz rozwój – jeśli graliście w Eve Online, albo kojarzycie tą grę online, powinniście mniej więcej rozumieć o co chodzi. Tyle tylko, że nazwałbym Battlestar Galactica raczej Eve Online dla ubogich. Misje jednak, mogą skojarzyć się z Eve, bo czeka nas patrolowanie, zbieranie surowców, skanowanie asteroid, czy niszczenie statków kosmicznych innych graczy i NPC. Tego ostatniego czeka nas najwięcej, bo gra koncentruje się głównie na PvP, co jest zarówno plusem, jak i minusem – zależy, jak kto woli.

battlestar_galactica_online_2

Myślę, że grze nie zaszkodziłoby zdecydowanie więcej treści dla pojedynczego gracza. W każdym razie, fani bitew z innymi graczami, powinni być generalnie zadowoleni. Gra niejednokrotnie poraża spektakularnością, niesamowitymi efektami i płynnością zdarzeń w kosmosie. Jak im udało się zrobić tak fajną grę w przeglądarce? Przy okazji gry w Miasto Pary, też się nad tym fantem zastanawiałem. Kontrola i poruszanie się naszym statkiem kosmicznym, nie na jest skomplikowana i nie wymaga specjalnych treningów, ani wielu godzin gry. Na szczęście, to nie War Thunder lub World of Warplanes, gdzie liczą się umiejętności, a w których naprawdę musimy sobie dobrze radzić. Nasz pierwszy statek kosmiczny nie oddaje za bardzo tego co czeka nas w dalej grze, dlatego sugeruje go jak najszybciej wymienić, bo po prostu psuje on ogólne wrażenie gry. Szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na dodanie możliwości gry joystickiem, lub padem, to mogłoby być coś…

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Unity 3D!
Mnóstwo PvP
Grafika
Niewiele jest gier przeglądarkowych w kosmosie

Wady
Za bardzo ukierunkowana na PvP?

 

Werdykt
BattleStar Galactica Online została stworzona w oparciu o silnik Unity 3D, który doskonale wykorzystuje możliwości przeglądarki. Gra powinna spodobać się fanom symulatorów i gier rozgrywających się w kosmosie, bo jak wiadomo, nie ma ich zbyt wiele, poza Eve Online i Dark Orbit. Bigpoint stworzyła naprawdę porządną grę, bo jak wiadomo, bywało z tym bardzo różnie. W zasadzie jedyny problem, to zbytnie ukierunkowania na PvP, przy braku wystarczającej treści dla pojedynczego gracza.

Wymagania sprzętowe
System– Windows XP 32 minimum lub Mac OS X
Karta graficzna – seria NVIDIA 8000 (najlepiej nVIDIA 8800 lub lepsza)
CPU – Intel Dual Core 2.3 GHz – 2.69 GHz
RAM – 2 GB RAM

Battlestar Galactica Online recenzja
4 (80%) 1 vote
nostale_1
NosTale recenzja

NosTale to jedna z klasycznych gier do pobrania gatunku MMORPG, mają już kilka ładnych lat na karku. Gra przenosi nas...

Zamknij