Battle of Beasts recenzja


Taktyczna gra RPG? Strategia? Połączenie obu? Tak zachęcają nas do gry, producenci Battle of Beasts, w której za darmo możemy zmierzyć się z innymi rządnymi przygód graczami.

battle_beasts_1

Chyba nie ma nikogo, kto by nie lubił fantasy – no OK może znam kilka osób. Załóżmy jednak, że wszyscy lubią, bo właśnie do tego świata zaprasza nas gra Battle of Beasts stworzona przez studio Upjers. Ideą rozgrywki jest hodowla coraz potężniejszych stworów i używanie ich w walce, co może przywodzić na myśl nieodżałowane Pokemony. Nie jest to jednak tego typu gra, a mieszanka strategi ekonomicznej z elementami RPG. Z jednej strony zarządzamy infrastrukturą potrzebną do treningu i hodowli potworów, a z drugiej kierujemy ich walką, by osiągać coraz to wyższe poziomy wtajemniczenia. System walki nie należy do specjalnie złożonych, ale pozwala nam na ingerencje w wydarzenia – możemy, albo atakować, albo używać zdolności stwora, co zwiększa szanse na ostateczny sukces. Nie wszystkie gry online były dla nas łaskawe, jeśli chodzi o ingerencję w mechanikę walki.

battle_beasts_3

Początki są bez wątpienia żałosne – dostajemy małego kobolda, którym będziemy musieli się zajmować. W trakcie gry odblokujemy coraz więcej stworzeń, bez wątpienia bardziej przerażających niż ten pokręcony malec. Konkrety? Proszę bardzo! Zwerbujemy pająki, nagi, bazyliszki, szerszenie czy nawet wielkie i potworne smoki! Wszystkie stwory wymagają nie tylko treningu, któremu poświęcimy nie mało czasu, ale i karmienia. Odpowiednio przygotowany potworek jest niezbędny do podbijania coraz nowych terenów pod nasze panowanie, co zwiększy profity i środki pod kolejne inwestycje. Najważniejsze, że rozgrywka sprawdza się i potrafi dać graczom właśnie to czego oczekują, czyli przyjemne spędzenie czasu. Oczywiście nie wszystko odblokujemy od razu, dlatego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na upływ rzeczywistego czasu. Twórcy zdecydowali się na produkcje bardziej poważną, co powinno skłonić do zabawy graczy w różnym wieku.

battle_beasts_2

Nie mogę odnieść się źle do warstwy audiowizualnej Battle of Beasts, która stanowi mocny punkt gry i z pewnością zasługuje na garść pochwał – szczególnie biorąc pod uwagę, że wszystko odbywa się w oknie przeglądarki. Motyw muzyczny jest mocny, pełen werwy i przede wszystkim poważny, nadający grze klimatu rywalizacji i walki. Grafika jest zaskakująco dobra i klasyfikuje tą produkcje na równi z najnowszymi produkcjami Upjers takimi jak Uptasia lub Undermaster. Studio konsekwentnie idzie do przodu oferując coraz bardziej dopieszczone i interesujące gry online – tak trzymać! Ostatnia sprawa, jaką chciałem poruszyć, to mikropłatności, które dość nachalnie przypominają graczom o wszelkich ograniczeniach w wersji darmowej i płatnych bonusach. Bardzo trudno nie zauważyć, że gra opiera się na dwóch walutach – złotych monet i płatnych Diamentach. Pamiętajcie! Wybór należy zawsze do was i jeśli czujecie, że chcielibyście wydać jakieś pieniądze, zawsze możecie dać grze trochę więcej czasu i kupić coś trochę później. Zawsze lepiej przemyśleć zakup, szczególnie w wypadku darmowych gier online…

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Muzyka
Pomysł
Wciąga!

Wady
Mikropłatności
Powolny rozwój

 

Werdykt
Czy warto zagrać w Battle of Beasts? Zdecydowanie warto się zarejestrować i zobaczyć tą oryginalną i bardzo solidną grę, mieszającą RPG ze strategią. Moim zdaniem to jedna z najlepszych i najciekawszych produkcji wydanych przez studio Upjers, dlatego zachęcam do zabawy. Może mikropłatności i ich nachalność nie specjalnie mi odpowiadają, ale też biorę pod uwagę fakt, że można się do nich przyzwyczaić.

Battle of Beasts recenzja
4 (80%) 1 vote
wind_of_luck_1
Wind of Luck recenzja

Drużynowe PvP i żegluga morska nie brzmią interesująco?! Wind of Luck to darmowa gra, która oferuje nam rzadką możliwość toczenia...

Zamknij