Backyard Monsters recenzja


Backyard Monsters przenosi nas do krainy, w której przyjdzie nam hodować swoje własne potwory! I to całe miasteczko potworów! Kolorowa i dostępna na Facebooku darmowa strategia dla wszystkich.

backyard_monsters_3

Backyard Monsters to świetna okazja, by pobawić się w zarządzenia hodowlą potworów, w swoim małym potwornym mieście. Za produkcje odpowiada studio Kixeye, które stworzyło już udaną strategię War Commander. Gra jest utrzymana w lekkiej i kolorowej atmosferze, dlatego mogą grać w nią zarówno dzieci, jak i starsi gracze. Zasadniczym celem gry jest stworzenie kwitnącego miasta, zamieszkałego przez potworki – będziemy rekrutować całe wielkie armie stworków! Jedne są duże i włochate, inne małe i okrągłe – możemy przebierać wśród różnych dziwnych i przyjemnie wyglądających stworzeń. Jak w innych grach strategicznych, tutaj także zaczynamy od rozbudowy infrastruktury niezbędnej do generowania surowców i dalszych inwestycji. Gra została spolszczona, chociaż nie jest to spolszczenie najwyższych lotów – w grze roi się od błędów i niedoróbek językowych. Na szczęście łatwo się połapać, o co chodzi. Wszystkie budynki zostały zaprojektowane z dużym przymrużeniem oka, w klimatach potwornego miasteczka – bardziej kojarzą się z zabawkami, niż z konstrukcjami, które mają jakikolwiek cel. Naszymi podstawowymi surowcami są kamienie, patyki, beton oraz dziwna zielona maź – tak na marginesie, nie chce wiedzieć, co wchodzi w jej skład.

backyard_monsters_1

Będziemy zarówno dbali o gospodarczy rozwój naszego miasteczka, jak i atakowali innych graczy – oni mogą nas także, o czym trzeba pamiętać. Na początku mamy 7 dniowy okres ochronny, który radzę wykorzystać do maksimum na rozbudowę zarówno budynków obronnych, jak i gospodarczych. W ten sposób gra nie odstaje od typowych produkcji przeglądarkowych, chociaż bez wątpienia posiada nie jedną interesującą innowację.

Warto dodać, że w grze nie ma ani grama przemocy, dlatego Backyard Monsters jest idealną pozycją dla dzieci. Możemy spotkać podczas zabawy bardzo dużo sympatycznego humoru, a same stworki wydają z siebie rozbrajający dźwięk WEEEEEEEE! Po prostu wymiatają i trudno, by nie wzbudziły czyjejś sympatii. Jak w innych produkcjach znanych z Facebooka, ważnym elementem jest aktywność w ramach społeczności. Możemy szybko i łatwo zapraszać znajomych do gry albo dzielić się osiągnięciami, przez co mogą być nagrodzeni pewną ilością wybranych surowców. Bez problemu, możemy także wymieniać się prezentami i odwiedzać włości naszych przyjaciół.

backyard_monsters_2

Backyard Monsters nie jest grą pierwszej świeżości, ale wciąż wygląda całkiem dobrze. Konstruowane budynki są bardzo często ruchome, a potwory przechadzają się przez miasteczko, dzięki czemu gra żyje, jak to ma miejsce np. w Settlers Online lub Anno Online. Gra zadebiutowała na Facebooku dokładnie w 2010 roku i jak na tamte czasy wyróżniała się zarówno innowacyjnością, jak i jakością. Lata mijają, a Backyard Monsters, wciąż może się podobać. Spolszczenie ma niestety sporo błędów, o czym już pisałem. Mikropłatności załatwiamy przez Facebooka, ale ponieważ potrzebna jest do tego karta płatnicza/kredytowa, sam nie wiem czy jest sens cokolwiek omawiać. Bez wątpienia można wiele sobie ułatwić za pomocą pieniędzy…

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Innowacje
Przyjemny, lekki humor
Polska wersja językowa
Idealna dla młodszych graczy

Wady
Błędy

 

Werdykt
Backyard Monsters może się podobać, pomimo debiutu w roku 2010. Lata mijają, a zarządzenia miastem potworów może porwać nie jednego gracza – młodszego lub starszego. Spolszczenie jest słabe, niestety, ale biorąc pod uwagę mechanikę rozgrywki i jej styl, możemy w grze spędzić mnóstwo czasu i na dodatek szybko zwerbować swoich znajomych.

Backyard Monsters recenzja
4 (80%) 1 vote
heroes_newerth_2
Heroes of Newerth recenzja

Heroes of Newerth reprezentuje bardzo popularny gatunek MOBA, który należy do jednych z najbardziej wymagających obok gier MMORPG. Tylko dla...

Zamknij