Anno Online recenzja


Anno Online została wydana niedawno przez firmę Ubisoftu i jest wydaniem online popularnej serii gier strategicznych. Nie wymaga pobrania, dlatego możemy cieszyć się grą w oknie naszej przeglądarki.

anno_online_3_mgdp

Ubisoft stoi dwiema nogami w darmowych grach do pobrania i grach przeglądarkowych, za sprawą sprawą Duel of Champions oraz popularnej Settlers Online. Szczególnie cenie sobie tą pierwszą, która pomimo pewnych potknięć, wydaje się jedną z najlepszych gier online w ogóle. Anno Online umożliwia nam kontrolę nad rozwojem nowo utworzonej kolonii, której jesteśmy gubernatorem. Gra jest bardzo skoncentrowana na aspekcie ekonomicznym i nie jest to szczególnie dziwne, bo twórcy zrezygnowali z wojny. Tak, tak, Anno Online to strategia dla pacyfistów, którzy gardzą jakimikolwiek walkami przeciwko sobie. Czeka nas budowa od podstaw kolonialnego biznesu; organizacja zaplecza surowcowego, produkcyjnego i ludzkiego, wymaga czasu i cierpliwości. Na początku, wszystko wydaje się jednak skomplikowane i nie do końca jasne – są dwie rzeczy jednak, które ratują nas przed poczuciem zdezorientowania. Pierwszą jest samouczek, natomiast drugą jest dostępność gry po polsku. Z każdą misją wykonaną w ramach samouczka, czuje się jednak pewniej i staje się jasne, że jest Anno Online czerpie garściami z typowych gier strategicznych na przeglądarkę.

anno_online_1_mgdp

Nie jest jednak taka do końca. Pierwsze, co musimy zrobić, to zadbanie o kolonistów, a zrobimy to poprzez budowę domków mieszkalnych, oraz zapewnienie im niezbędnych narzędzi/produktów. Wszystkie budynki dostępne w menu, wraz z domkami osadników, tworzą ekosystem, który musimy stale powiększać – targowisko ma określony zasięg i możliwość obsługi ograniczonej liczby domostw. Przykład targowiska, dobrze pokazuje, jak działa system powiązań gospodarczych, jakie musimy stworzyć, by nasza kolonia mogła się w praktyce, dynamicznie rozwijać. Podczas rozgrywki, dochodzi coraz więcej różnego typu budynków – dochodzi np. aspekt wiary i będziemy musieli budować świątynie w pobliżu domów mieszkalnych.

Anno Online zasługuje na pochwałę ze względu na bardzo dobrą grafiką i solidność wykonania. Oczywiście w grze pojawiają się błędy, ale to w zasadzie naturalne biorąc pod uwagę większość produkcji stworzonych na przeglądarki. Grafika prezentuje się świetnie i poza tym możemy przybliżać lub oddalać punkt umieszczenia kamery – to samo mogliśmy robić w Settlers Online. Muzyka też jest niczego sobie i dodaje tej bezpłatnej strategii klimatu.

anno_online_2_mgdp

Mikropłatności, czyli coś, czego nie lubimy, coś, co zawsze budzi w nas odrazę i chcemy tego unikać. Akurat gry strategiczne są gatunkiem, w którym mikropłatności mają największy wpływ na rozgrywkę i tak samo jest niestety w Anno Online. Jak w innych darmowych produkcjach, tak i tutaj zainstalowano sklep, w którym możemy nabyć szereg przyśpieszających rozgrywkę bonusów i produktów. Możemy nabyć trochę wewnętrznej waluty, surowce, elementy dekoracyjne, unikalne budynki, a nawet wielkie wyspy z ustaloną ilością osadników. Niektóre z opcji premium, przetestujemy sami podczas samouczka – otrzymamy pewną ilość waluty premium (rubiny), którą możemy dokonać ograniczonych zakupów. Poza tym, otrzymujemy trochę rubinów za część misji i awans na wyższy poziom doświadczenia.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Wykonanie
Grafika
Ogólna jakość
Dostępność po polsku
Jak ulał dla pacyfistów…

Wady
Nie podejdzie każdemu
Nie ma bitew i wojen

 

Werdykt
Anno Online to udana i dość dopracowana gra strategiczna, skoncentrowana przede wszystkim na ekonomii i gospodarce, co może nie podejść każdemu. Pacyfiści będą zachwyceni, ale jak dla mnie to trochę rozczarowujące. Mimo wszystko jednak, ma co zaoferować fanom gier strategicznych, bo jej jakość odbiega od wielu gier przeglądarkowych – w pozytywnym sensie. Jeśli szukacie darmowej strategii, która koncentruje się na budowaniu i zarządzaniu, bez wojennego zamieszania, Anno Online powinno wam podejść.

Anno Online recenzja
5 (100%) 1 vote
aion_online_1
Najlepsze darmowe gry MMORPG do pobrania

Wygodna lista, naszym zdaniem, najlepszych darmowych gier do pobrania pomoże Ci wybrać najfajniejsze produkcje tego gatunku, jakie aktualnie są dostępne...

Zamknij