World of Tanks recenzja


World of Tanks to zdecydowanie jedna z najlepszych gier do pobrania za darmo, której spektakularny sukces spowodował modę na darmowe gry w ogóle.

world_tanks_4

Ta wyjątkowo popularna symulacja, która oferuje udział w masowych bitwach czołgów i dział pancernych. To tylko wstęp, ponieważ twórcy pracują równolegle nad World of Warplanes i World of Warships. Jeśli mnie mój nos gracza nie myli, za jakiś czas będziemy światkami połączenia wszystkich tych gier ze sobą! Będziemy grali w jedną wielką wojnę pomiędzy czołgami, samolotami i okrętami wojennymi, a za każdą z tych jednostek, będziemy odpowiadali My – Gracze! Zejdźmy jednak na chwile na ziemie. Czy się uwielbia, czy też nie, tematyka 2 Wojny Światowej to prawdziwy ocean informacji zarówno o historii, jak i o narzędziach wojny, jakie były w tym okresie używane podczas walk. W World of Tanks, czołgi nie ograniczają się do tych użytych podczas tego światowego konflikty, bo przyjdzie nam jeździć lekkimi tankietkami z końca lat 20 i coraz cięższymi maszynami, wliczając w to Królewskiego Tygrysa, jak i superciężkiego IS-3. Wybór czołgów jest olbrzymi i stale rozbudowywany, o czołgi coraz bliższe współczesnym. Aktualnie mamy więcej niż kilkaset czołgów przyporządkowanych do 6 nacji – Amerykanie, Francuzi, Niemcy, Rosjanie, Chińczycy, Anglicy.

world_tanks_1

World of Tanks startował mając jedynie 3 nacje, tak więc deweloperzy, wargaming.net, nie śpią na laurach i starają się stale rozwijać swój flagowy produkt. Każda z nacji, posiada znacząco rozbudowane, unikalne dla siebie, drzewko technologiczne, poczynając od najsłabszych i najlżejszych czołgów, kończąc po wielkie i śmiercionośne superczołgi. W miarę postów w grze i zdobywania zarówno pieniędzy, jak i punktów doświadczenia, odblokujemy technologie i wykupujemy czołgi. Czekają na nas m. in. Tygrys, Tygrys Królewski, Pantera, Działo samobieżne Elephant, legendarny T 34, Matylda, Sherman, działa SU, superciężki sowiecki IS, czy mityczny gigant Maus, który nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji.

world_tanks_2

Podczas rozgrywki wszystko zależy generalnie od nas, ale jesteśmy w znacznej mierze ograniczani posiadanym czołgiem. Ile byśmy się nie starali, nie zestrzelimy czołgu mającego grubszy pancerz i potężniejsze działo. Oczywiście mamy jakieś szanse, ale są one dramatycznie niskie, im słabszy posiadamy czołg. Im więcej zestrzelimy, tym więcej otrzymujemy punktów doświadczenia i pieniędzy. Co ważne, jeśli idzie nam dobrze, bez problemu przebijemy nagrodę, jaką dostaje cała drużyna za wygraną misje – podobnie z resztą, jak w War Thunder. W odróżnieniu jednak, od konkurencyjnej produkcji ze studia Gaijin, World of Tanks nie angażuje nas w bitwę, do tego stopnia jakby mógł. Dlaczego? Bitwa miałaby o wiele ciekawszy charakter, gdybyśmy mogli używać w niej większej ilości czołgów ze swojego hangaru.

world_tanks_3

Mikropłatnościami możemy zapewnić sobie różne skróty i bonusy zwiększające ilość punktów doświadczenia i pieniędzy. Najważniejszą częścią mikropłatności jest konto premium, zwiększające bonusy uzyskiwane z każdej bitwy i właśnie ono opłaca się teoretycznie najbardziej. Na wyższych poziomach, naprawa i sprzęt stają się coraz droższe, dlatego staniemy przed smutną koniecznością wspomagania się kontem premium. Oprócz konta premium, możemy wydać pieniądze, także na czołgi premium, dostępne za walutę premium – złoto. Czy warto? NA pewno jest to niezły skrót, ale wysoka cena za każdy z nich, studzi nieco zapał.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Fantastyczne czołgi
Wysokiej jakości grafika
Mnóstwo czołgów
Różne tryby gry
Polska wersja językowa

Wady
Rozgrywka mogłaby być bardziej angażująca
Mikropłatności


Werdykt

World of Tanks to bez wątpienia produkcja, którą ciężko pomijać i nie uwzględniać w jakimkolwiek zestawieniu najpopularniejszych i najlepszych gier do pobrania za darmo. Walki czołgów i udział w spektakularnych bitwach, dostarcza wielu emocji, ale pewne rozwiązania uważam za nieco chybione, przez co gra staje się bardzo grindziarska na wyższych poziomach. Studio wargaming.net rozwija dzielnie swoją produkcje, ale powinno równocześnie dokonać większej ilości zmian, inaczej przegra rywalizacje z War Thunder. Brutalne prawa rynku i tyle.

Wymagania sprzętowe World of Tanks

Minimalne wymagania
System – Windows 2000 / XP / Vista / 7 / Windows 8
Karta graficzna – nVIDIA seria GeForce 6800
CPU – Pentium 4 – 2.0 Ghz
RAM – 1GB RAM
HDD – 16 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania
System – Windows 2000/XP/Vista/7
Karta graficzna – nVIDIA seria GeForce 7600 GT/ATI Radeon seria X1600
CPU – Pentium 4 – 3.0 Ghz
RAM – 2GB RAM
HDD – 16 GB wolnego miejsca na dysku

World of Tanks recenzja
5 (100%) 1 vote
imperia_online_1
Imperia Online recenzja

Jeśli nie zbrzydło wam jeszcze zarządzenia kolejnym królestwem i nie straszne są wam produkcje mające kilka dobrych lat na karku,...

Zamknij