World of Battles: Morningstar recenzja


World of Battles: Morningstar to jedna z mniej popularnych, ale zaskakująco interesujących połączeń strategii czasu rzeczywistego i strategii typu Multiplayer Online Battle Arena (MOBA). Gra przenosi nas do świata zdominowanego przez nieustanny konflikt między zwaśnionymi rasami.

world_of_battles_1

GRA NIE ISTNIEJE

Już na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że World of Battles został wyraźnie zainspirowany światem Warhammer, stworzonym przez Games Workshop. Elfy, krasnoludy, dzicy barbarzyńcy – wszystko pachnie bez wątpienia Warhammerem i Starym Światem. Mogę wymienić takie tytuły, jak Mark of Chaos, Dark Omen czy nawet Shadow of the Horned Rat zamierzchłej historii gier strategicznych. Wchodzimy do świata nieustającej wojny, którą toczą ze sobą zamieszkujące go rasy. Do wyboru mamy aż 8 różnorodnych ras, które można podzielić na dobre, złe i neutralne. Każda z dostępnych frakcji/ras posiada swoje zalety i wady, przez co ma swój własny styl.

World of Battles umożliwia graczom toczenie epickich bitew, w których po każdej ze stron może brać udział aż 16 oddziałów, składających się do 30 jednostek! Bitwy toczona są pomiędzy graczami na polach bitew, tak więc mamy olbrzymie możliwości stworzenia swojej własnej strategii i walki według naszych upodobań.

world_of_battles_3

Takiego komfortu nie dają nam w zasadzie wszystkie współczesne strategie na przeglądarkę, o czym warto pamiętać. Gracze mają możliwość przebierania wśród bardzo interesujących frakcji – Barbarzyńcy, Amazonki, Orkowie, Mroczne Elfy, Elfy, Krasnoludy, Bestie oraz paskudni i niebezpieczni Nieumarli. Każda z wymienionych frakcji posiada zarówno podstawowe, jak i mocniejsze jednostki, w tym jedną o szczególnej sile. Wybranie najlepszej dla siebie frakcji, nie należy do najłatwiejszych. Praktycznie każda prezentuje się bardzo dobrze i zachęcająco także pod względem wizualnym. Możemy przebierać wśród różnego rodzaju piechoty, łuczników, kawalerię i inne jednostki przypisane do wybranej frakcji.

world_of_battles_2

Warto zaznaczyć, że World of Battles jest darmową grą opartą w całości o klienta do pobrania. Zaraz po rejestracji, możemy pobrać i zainstalować grę, co oczywiście ma swoje pozytywne konsekwencje – gra jest dużo bardziej zaawansowana niż konkurencyjne strategie dostępne w przeglądarce. Jednostki prezentują się naprawdę bardzo dobrze, nie mogę też nic złego powiedzieć na temat interfejsu. Toczenie bitew nie wymaga mocnego komputera, chociaż w zależności od ilości jednostek pojawiających się podczas walki, komputer może różnie ze wszystkim radzić.

Jak wszystkie darmowe gry, World of Battles została oparta o mikropłatności. Może i nie zmusza graczy do kupowania waluty premium, ale moim zdaniem i tak przychodzi moment, że mikropłatności bardzo ciężko ominąć. Gra oferuje dwa rodzaje walut – podstawową (złot) i walutę dostępną za prawdziwe pieniądze (klejnoty). Czy warto cokolwiek kupować? Decyzja należy do was.

GRA NIE ISTNIEJE

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Epickie bitwy
Interesujące jednostki
Rozsądne mikropłatności

Wady

Niewielka społeczność graczy
Niedoróbki

 

Werdykt
Bez wątpienia World of Battles: Morningstar wyróżnia się na tle innych bezpłatnych gier dostępnych online. Oferuje rozgrywkę o wiele bardziej rozbudowaną i wymagającą niż gry strategiczne na przeglądarkę i właśnie w tym tkwi jej siła. Może i nie jest doskonała, zdarzają się w niej błędy i niedoróbki, to jednak wciąż warto w nią pograć. Pobierajcie i grajcie!

World of Battles: Morningstar recenzja
4 (80%) 1 vote
wolni_farmerzy_1
Wolni Farmerzy recenzja

Wolni Farmerzy przenoszą nas na głęboką wieś, gdzie krok po kroku, będziemy tworzyć ekologiczne imperium. Chwytamy więc wór nawozu i...

Zamknij