Wolfteam recenzja


Wolfteam to strzelanka do pobrania za darmo, w której wcielamy się w zmodyfikowanych genetycznie żołnierzy. Macie ochotę zostać wilkołakiem?!

wolfteam_1

Jednej z firm udaje się wytworzyć tajemnicze serum, ingerujący i głęboko modyfikujący ludzkie DNA. Francuski rząd tworzy tajny program o kryptonimie Wolfteam, otwierając drzwi przed każdym chętnym ochotnikiem. Z czasem program komplikuje się na tyle, że członkowie jednostki wymykają się spod kontroli rządu. Od tej pory są ścigani. Wolfteam nawiązuje do najpopularniejszych znanych strzelanek do pobrania, jak choćby Counter Strike, S.K.I.L.L.: Special Force 2 czy Combat Arms. Tak, więc potrzeba szybkiego refleksu, czujności i doświadczenia, żeby skutecznie radzić sobie z innymi przeciwnikami.

Nie jest to jednak kolejna typowa strzelanka, ponieważ gracze mogą wcielić się w wilkołaka! Tak, wspomniane serum powoduje zmianę człowieka w wilkołaka. O ile wilkołak doskonale radzi sobie w walce wręcz, tak człowiek jest doskonały w walce na większy dystans. Trzeba umiejętnie radzić sobie z wykorzystaniem możliwości zmiany w to wilcze monstrum, ale to przychodzi z czasem. Będziemy strzelać i masakrować się nawzajem w kilku różnych trybach gry.

wolfteam_2

Mamy oczywiście klasyczny już drużynowy Deathmatch, w którym dwie drużyny rywalizują, kto zabije więcej; w Destruction wybrana drużyna ma za zadanie podłożenie bomby, a przeciwna musi ją powstrzymać; Conquest to okupacja wybranych punktów na mapie gry i ostatni Wolf Conquest, w którym jedna drużyna jest złożona z ludzi, a druga z wilkołaków. Ten ostatni jest szczególnie wymagający, bo wymaga całkowitej zmiany taktyki.

Wolfteam rozgrywa się w czasach współczesnych, w związku z czym, mamy pod ręką wielki i całkiem zróżnicowany arsenalik zabawek. Możemy przebierać wśród pistoletów, granatów, karabinków, karabinów snajperskich i większych broni, jak choćby miotacz płomieni. Każda z nich oczywiście charakteryzuje się innym rozrzutem ognia, zasięgiem, zadawanymi obrażeniami i pojemnością magazynka. Na pewno nie powinniśmy narzekać na brak broni.

wolfteam_3

Oczywiście część arsenału jest dostępna przy użyciu normalnych pieniędzy, co ma wpływ na rozgrywkę między graczami. Osobiście jednak uważam, że w strzelankach mikropłatności nie odgrywają tak dużej roli, jak w wypadku gier strategicznych. W strzelankach chodzi przede wszystkim o umiejętności! Warto porównać na przykład War Thunder z Duel of Champions, bo mikropłatności w tej drugiej są w zasadzie nie do przeskoczenia.

Wolfteam nie powala patrząc na jego grafikę. Nie jest to szczyt możliwości komputera, ale trzeba docenić niezły i niewymagający wiele od komputera silnik gry. Jakość tekstur na pewno, jak na standardy Anno Domini 2013 nie urywają głowy, ale jestem daleki od krytyki. Poziomy są rozsądnie zaprojektowane i różnorodne – sprzyjają intensyfikacji akcji, a nie koniecznie usypianiu nas podczas zabawy.

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
4 zróżnicowane tryby gry
Niskie wymagania sprzętowe
Nieduży klient gry

Wady
Problemy z lagami

 

Werdykt
Niewiele mogę zarzucić Wolfteam. To sprawdzona i nieźle zrealizowana darmowa strzelanka, która została zrobiona z pomysłem. Nie jest to co prawda poziom Team Fortress 2 lub S.K.I.L.L.: Special Force 2, ale może być dobrym posunięciem dla posiadaczy słabszych komputerów. Jedyny problem, jaki miałem podczas gry to lagi, ale być może miałem w tych dniach pecha? Jeśli macie możliwość, zobaczcie Wolfteam, w końcu jest za darmo i do pobrania.

Wolfteam recenzja
4 (80%) 1 vote
romadoria_2
Romadoria recenzja

Romadoria to jedna z kilku, stworzonych przez studio Looki, strategii online opartych o podobny mechanizm rozgrywki. Jeśli graliście już w...

Zamknij