Wizard101 recenzja


Wizard101 to gra skierowana głównie dla młodszych posiadaczy komputerów. Wkraczamy do magicznego świata stylizowanego troszkę na świat Harry Pottera. Jako młody adept magii będziemy pogłębiać nasze umiejętności w posługiwaniu się czarami! Wizard101 jest dostępna za darmo do pobrania.

wizard101_1

Zanim pobierzemy klienta gry i zarejestrujemy się w świecie Wizard101, będziemy musieli stworzyć naszą postać. W końcu staniemy się młodym uczniem jednej z najbardziej znanych szkół magii! Mowa o szkole Ravenwood, do której dostają się jedynie najzdolniejsi adepci władający siłami magii. Zaczynamy pierwszego dnia szkoły i od razu towarzyszy nam samouczek. Od razu też poznajemy główny czarny charakter gry, złego maga Malister Drake’a, który planuje zagładę świata. Podczas starcia poznajemy system walki, który wydaje się bardzo zbliżony do tego znanego z gier Final Fantasy. Tyle tylko, że Wizard101 jest znacznie mniej skomplikowaną grą.

Walka została oparta została na kartach, które związane są z określonymi czarami. Nasze powodzenie zależy od siły posiadanych kart, ale także od poziomu naszego bohatera, który posiada zarówno ograniczoną ilość żywotności, jak i mocy magicznej (many). System nie jest tak bardzo złożony, jak na przykład w Duel of Champions. W Wizard101 jest dostępnych 7 szkół magii i w zależności od wyboru postaci, będziemy wybierać wśród kart z wybranej szkoły. Śmierć, ogień, mit, balans, burza, lód i życie – wszystkie szkoły dostępne w Wizard101.

wizard101_3

Wybraną szkołę magii rozwijamy za pomocą punktów doświadczenia, które są paliwem systemu awansu postaci. Awansujemy, tak jak ma to miejsce w innych darmowych grach MMORPG i odblokowujemy dostęp do coraz większej mocy magicznej. Gdy już uda nam się osiągnąć kolejny z nich, otrzymujemy punkt talentu, który służy do podniesienia wybranej szkoły magii i finalnie odblokowania potężniejszych czarów. Czarów jest naprawdę bardzo dużo – kula ognia, przyzwanie trolla, jednorożca, szkieletu pirata, uderzenie pioruna czy deszcz meteorów. Naprawdę jest, w czym wybierać, a nasza postać staje się stopniowo takim mały czarodziejem – armią w jednym. Obszarów jest mnóstwo, a sam świat jest bardzo rozbudowany i wypełniony magicznymi stworzeniami. Rozmawiające sowy, konie, niezbyt rozgarnięte trolle, żywiołaki ognia – znajdziemy w grze mnóstwo różnych stworzeń znanych z różnych mitów i baśni.

wizard101_2

W Wizard101 mamy okazję rywalizować z innymi graczami w rozwiniętym trybie PvP, który obejmuje zarówno pojedynki 1 na 1, jak i 4 na 4 graczy. Nie muszę mówić, że PvP dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń, chociaż faktem jest, że gra staje się wtedy o wiele trudniejsza. Wygrywanie pojedynków z innymi graczami, nie rzadko może nieco frustrować, szczególnie że zdarzają się gracze znacznie silniejsi od nas. Wizard101 wygląda bardzo przyjemnie i bardzo, bardzo kolorowo. Nie wiem czy widziałem grę do pobrania, która miałaby tak barwną i efekciarską grafikę. Dzieci powinny być zachwycone, ale nie tylko one – mnie ona także przypadła do gustu. Warto też zwrócić uwagę, że możemy elastycznie dostosowywać grę do możliwości naszej karty graficznej. Raczej i tak Wizard101 powinna działać na maksymalnych detalach na większości komputerów, ale rozszerzone opcje na pewno cieszą.

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Świat wzorowany na Harrym Potterze
Zróżnicowane zadania
Prosty i przyjazny interfejs
Mnóstwo graczy

Minusy
Restrykcyjny czat

 

Werdykt
Wizard101 to coś w sam raz dla młodszych graczy, bo dość trudno znaleźć grę do ściągnięcia, które byłaby skierowana dla nieco młodszej widowni. Gra może się podobać z resztą nie tylko młodszym, ale także i starszym graczom za sprawą zastosowania ciekawego systemu walki bazującego na kartach-czarach. Najmocniejszą zaletą jest, na pewno, stylizowany na Harry Pottera, świat gry i bardzo barwna oprawa graficzna. Nic dziwnego, że gra w nią miliony graczy na całym świecie. Wizard101 jest do pobrania bezpłatnie na komputery PC i Mac.

Wizard101 recenzja
5 (100%) 1 vote
war_commander_1
War Commander recenzja

War Commander to znana na Facebooku gra strategiczna online za darmo, autorstwa studia Kixeye, znanego z Backyard Monsters. Macie ochotę...

Zamknij