Wind of Luck recenzja


Drużynowe PvP i żegluga morska nie brzmią interesująco?! Wind of Luck to darmowa gra, która oferuje nam rzadką możliwość toczenia bojów przy pomocy majestatycznych okrętów okresu kolonialnego!

wind_of_luck_3

Centralnym punktem zabawy są morskie bitwy, w których spotykamy graczy z całego świata. Wspólnie będziemy walczyć o zwycięstwo naszej drużyny, przy wykorzystaniu wszelkiego typu manewrów gwarantujących sukces. Znajdziemy w grze mnóstwo niesamowitych jednostek morskich, których majestat mogliśmy podziwiać na przykład z filmów, jak Piraci z Karaibów. Okręty zostały podzielone na kilka typów uwzględniających ich masę, zróżnicowanie uzbrojenia czy też szybkość. Oczywiście w ten sposób, każdy z nich posiada zarówno mocne, jak i słabe strony, co wymaga odpowiedniego wykorzystywania ich przez graczy. W miarę postępu w grze, dostrzeżecie różnice w zachowaniu i opracujecie strategie pasującą do wybranego przez siebie statku. Pomysł i realizacja jest oryginalna, a już na pewno muszę oddać honor deweloperom, którzy niemało ryzykują produkcją taką, jak Wind of Luck. Bitwy odbywają się w okolicach Karaibów, a więc będziemy podziwiać przede wszystkim tropikalne wyspy, błękitne morze i stosunkowo przyjemną pogodę – skoro nie możemy tam pojechać, to chociaż możemy pooglądać Karaiby w grze…W zależności od rodzaju bitwy, będzie na nas czekał nieco inny rodzaj wyzwań, a więc podjęcie skarbu z zatopionego okrętu, ochrona statków handlowych, atak na port, albo całkowita eliminacja wrogiej drużyny. Bez wątpienia jest co tutaj robić.

wind_of_luck_2

Warto napisać także więcej na temat załogi, którą posiada każdy okręt. Podczas żeglugi będziemy wydawać polecenia wpływające na nasz okręt. Dla przykładu, będziemy rozkazywać skupienie się na przeładowaniu dział lub wygaszeniu pożarów, będących prawdziwą tragedią dla stanu technicznego jednostki. W ramach załogi znajdziemy różnych specjalistów, bez których poradzenie sobie na morzu nie byłoby możliwe – nawigator czy lekarz. Jak widzicie, twórcy przemyśleli nie jeden aspekt rozgrywki, chociaż widać tutaj inspiracje innymi tytułami PvP. Nie mogę nie wspomnieć o szerokich możliwościach kustomizacji poszczególnych okrętów – możemy zmieniać kolory i dodawać różne charakterystyczne elementy, by wyróżniać się podczas rozgrywki wobec innych graczy.

wind_of_luck_1

To taki World of Tanks tylko że na morzu? Porównanie na pewno jest na rzeczy. Na pewno jest to gra zainspirowana sukcesem WoT, ale z drugiej strony trudno porównywać bitwy przy użyciu czołgów z bitwami morskimi, prawda? Warstwa audiowizualna gry powinna zrobić wrażenie na Was wrażenie! Ostatnia bezpłatna gra, w klimatach morskich, w którą miałem okazje grać, to już wiekowy Seafight – różnica jest kolosalna! Z resztą dosyć ciężko porównywać produkcję skierowaną na przeglądarkę i taką opartą o klienta do ściągnięcia, czyż nie?

Nie mogę jednak nie wspomnieć także o ciemnej stronie Wind of Luck, a jest nią stosunkowa młodość i wynikające z niej problemy. W grze znajdziemy różne niedoróbki, szczególnie, że wersja wydania nie sięga nawet 1.0. Co to oznacza? Tak, naprawdę musicie być przygotowani na wiele problemów, włącznie z pracą serwerów i crashe.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Nastawienie na PvP
Oryginalność

Wady

Błędy
Niewielka ilość graczy

 

Werdykt
Wind of Luck to kawał oryginalnej darmowej gry zadedykowanej graczom kochającym PvP i morskie bitwy. System walki jest z jednej strony prosty i wygodny, a z drugiej sprzyja emocjom w grze. Powinniśmy dać trochę czasu deweloperom, by bardziej dopracowali grę; Wind of Luck jest w zasadzie nowa i potrzebuje zarówno nakładu pracy, jak i graczy – czyli nas! Nie wiem jak wy, ale Ja jestem na tak!

Wind of Luck recenzja
4.5 (90%) 2 votes
gra ma przygodowy charakter, ale dużo czasu spędzimy na bitwach
Might and Magic Heroes Online recenzja

Przenosimy się do fantastycznego świata Ashan, znanego z Heroes VI, by przeżywać przygody i toczyć spektakularne bitwy. Might and Magic...

Zamknij